Önceki Konu Sonraki Konu

Flash Disk Şifreleme Programı

Gösterim: 38684 | Cevap: 2
10
  • 5 Gönderen Aynacan
  • 3 Gönderen coderfree
  • 2 Gönderen Aynacan
20 Mayıs 2008 16:05   |   Mesaj #1   |   
Aynacan - avatarı
VIP Gecenin Aydınlığı!
Türkiye

4663
400 mesaj

Sürüm: 2.0.0.31
Üretici: www.yazguven.com
Dili: Türkçe
Eklenme Tarihi: 20.05.2008
Boyutu: 779 Kb
Lisans: Freeware (Ücretsiz)
Kısıtlamalar: Sınırsız
Sistem Gereksinimi:Windows (Tümü)

PROGRAM AÇIKLAMASI:
-Hard diskinizdeki veya flash diskinizdeki klasörler(alt klasörler de dahil) 64 bitlik şifreleme ile yaparak flash diskiniz kaybolduğunda verinizin başka kullanıcılar tarafından görülmesini engeller.
-64 bit ile şifrelediği klasörü erişime kapatır bu sayede klasöre kes, kopyala, yapıştır işlemleri uygulanamaz ve klasör silinemez.
-Yetkisiz kişilerin verilerinizi görmesi ve zarar vermesi Flash Disk Şifreleme Programı Şifreci ile engellenir.

KULLANIM:
Program otomatik olarak C:\Sifreci klasörüne kurulacaktır. Flash diskinizden ilk defa bir klasör şifreleyeceğinizde dosyalar flash diskinize otomatik olarak kopyalanacaktır.Flash diskinizde şifrelemiş olduğunuz klasörleri başka bilgisayarda açabilirsiniz ve yine başka bilgisayarda şifrelemiş olduğunuz klasörü kendi bilgisayarınızda çözebilir ve kullanabilirsiniz.

UYARILAR:
1- Program çalışmak için Microsoft .NET framework 2.0 veya daha üstünü gerektirmektedir.
2- Vista kullanıcıları programı kullanmak isterse, kullanıcı hesap denetimini devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kullanmaya başlamalıdırlar.
3-Programı kurduktan sonra önce deneme amaçlı klasörler üzerinde işleminizi gerçekleştirin, başarılı olunduğunda gerçek klasörleri şifreleyin.

mustakar, KisukE UraharA, Blue Blood ve 2 kişi bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen Aynacan; 21 Şubat 2012 10:48. Sebep: Link Düzeltildi.
coderfree
18 Şubat 2012 23:33   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben bu programın yazarıyım. Bu programın yayıncısı Mevlüt AKSU. Sitemi kontrol ederken bu adresten siteme giriş yapıldığını gördüğüm için buraya ulaşabildim. Bu konuyu yöneticiye de raporladım ayrıca burada sizlere de yazmak istiyorum;Yazılımı 2008 yılında yazmıştım o zamanlar sitemde ücretsiz olarak yayınladım ancak gelen şikayetler ve ciddi hatalar sebebiyle siteden programı daha da geliştirip yeninden yayınlamak amacıyla kaldırdım. Özellikle son mesajı yazan 25-06-2011 tarihli cevap yazısında da gördüğünüz gibi bazı sistemlerde klasörler kilitlenip bir daha açılamayabiliyor. Sizden ricam programı indirmemenizdir. Site veya forum yöneticilerinden ricam ise bu konuyu kalıcı olarak silmeleridir çünkü bu işten kullanıcılar çok zarar görecektir ve lütfen bu sorumluluğu üzerinize almayın.
KisukE UraharA, Aynacan ve ThinkerBeLL bu mesajı beğendi.
21 Şubat 2012 10:53   |   Mesaj #3   |   
Aynacan - avatarı
VIP Gecenin Aydınlığı!
Türkiye

4663
400 mesaj
Program kurulumundan sonra oluşabilecek hatalar sebebiyle konu arşive alınmıştır.
KisukE UraharA ve ThinkerBeLL bu mesajı beğendi.
Önceki Konu Sonraki Konu

Flash Disk Şifreleme Programı Konusuna Benzer Konular

TrueCrypt - Dosya ve Disk Şifreleme Programı
Gönderen: Mira Forum: Yazılım
Cevap: 0
Son Mesaj: 18 Ağustos 2013 13:09
Son Mesaj: 1 Mayıs 2009 21:23
Abaiko Disk Space Monitor - Disk Takip Programı
Gönderen: BySeuS Forum: Yazılım
Son Mesaj: 9 Haziran 2008 20:00