Önceki Konu Sonraki Konu

MSN BackUp (İçerik Yedekleme/Geri Yükleme)

21 Kasım 2005 14:54   |   Mesaj #1   |   
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Ankara/TÜRKİYE

256602
5.315 mesaj
MSN BackUp, hesabınızda yüklü olan Göz Kırpmalar, Görüntü Resimleri, İfadeler, Arka Planlar gibi MSN içeriklerini yedeklemenizi ve ihtiyaç duyulduğunda geri yükleyebilmenizi sağlayan bir araçtır.

Programı bu adresten indirip kurabilirsiniz: http://www.baisoft.it/msnbackup_download.asp

(Not: Programı İngilizce olarak kurarsanız, menüleri de İngilizce görürsünüz.)

Kullanımı Hakkında Bilgi:
  • Passport Unique ID bölümüne gireceğiniz bilgi için buraya tıklayın, sonra "Kayıtlı bilgiler" bağlantısına tıklayın ve açılan sayfada en alta inip "Benzersiz Kimlik:" bölümündeki rakamları kopyalayın. (İçeriğinizi yedekleyeceğiniz hesap ile oturum açın)
  • E-Mail MSN bölümüne hangi MSN Messenger hesabınızın içeriklerini listelemek-yedeklemek istiyorsanız o hesabın adresini girin ve *dürbün* tuşuna tıklayın
  • Sol tarafta hesabınızda bulunan içerikler listelenecektir, menülere tıklayarak bu içerikleri tek tek görüntüleyebilir ya da en üst menülerine tıklayarak hepsini birden seçebilirsiniz.
  • Seçme işlemi bittikten sonra sağ tarafta üst kısımda bulunan Backup bölümüne yedeğinizi nerede oluşturmak istediğinizi gireceksiniz. Belgelerim klasörünüz ya da sizin belirlediğiniz herhangi başka bir klasörü belirleyebilirsiniz.
  • Yedekleme yolunu da belirledikten sonra *dürbün* tuşunun hemen sağında bulunan tuşa tıklayarak yedek alabilirsiniz.
  • Bir yedeği geri yüklemek için de sağ taraftaki Backup bölümüne daha önce yedeği aldığınız klasörü belirtip, listeden geri yüklemek istediğiniz içerikleri seçip klasör yolunu girdiğiniz bölümün hemen solunda bulunan tuşa basmanız yeterli.
Program @hotmail.com.tr, @hotmail.co.uk gibi farklı uzantılı email adreslerinde sorun çıkarabilir. Eğer hesabınızda içerikler yüklü olmasına rağmen listelenmiyorlarsa ya da "There's no element selected!" uyarısı alıyorsanız, bilgisayarınızı bir kez baştan başlatın. Farklı MSN adreslerinizi girip onlardaki içeriklerin listelenmelerini deneyin.
Morrigan, kompetankedi, ahmetseydi ve 10 kişi bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen Morrigan; 31 Ağustos 2007 19:37.
2 Ocak 2006 00:05   |   Mesaj #2   |   
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Ankara/TÜRKİYE

256602
5.315 mesaj
Dosyaları eski yerine kopyalamak onların MSN Messenger hesabınıza eklenmeleri anlamına gelmiyor. Görüntü resimlerini, kişisel ifadeleri saklayabilirsiniz. Uzantılarını değiştirip tekrar resim dosyaları olarak hesabınıza ekleyebilirsiniz.
MSN Messenger Kimliğimi Nasıl Öğrenirim?

Yukarıdaki bağlantıda bulunan konuya göz atın. IrfanView gibi bir resim görüntüleyici ile .dat uzantılı dosyaları açabilir, doğru uzantılarını öğrenebilirsiniz... Program otomatik olarak uzantıyı da değiştiriyor zaten...
kompetankedi, PocahontaS, RuffRyders ve 2 kişi bu mesajı beğendi.
Blue Blood
13 Ekim 2007 18:12   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
slm backup alamıyorum sürekli hata veriyor program

anlatıldığı gibi mail adresimi girip dürbün ikonuna tıkladığımda bu hatayı veriyor
aynı şeklide şifremi girip denyorum yine olmuyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden
PocahontaS ve RoSSoRoSe bu mesajı beğendi.
ck1991
3 Aralık 2007 13:10   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
NeutralizeR msn 8.5 desteği war mı bilgilendirebilirseniz sevinirim
iRtem
17 Aralık 2007 01:21   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
Alıntı
inloVe adlı kullanıcıdan alıntı

slm backup alamıyorum sürekli hata veriyor program

anlatıldığı gibi mail adresimi girip dürbün ikonuna tıkladığımda bu hatayı veriyor

aynı şeklide şifremi girip denyorum yine olmuyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden

bende senin hatanı aldım ama cozdum duruumu

mail kutunu ac seceneklerden hesap bilgilerine git

ordan katılı bilgiler e tıkla

en altta benzersiz kimlik bilgisi yazıyor onu kopyala

programdaki mail adresinin altındaki 00000000 olan yere yapıştır.

sonra durbune basıp ne yedeklemek istiyorsan yedekliebilirsin

NeutralizeR, Fırtına, PocahontaS ve 2 kişi bu mesajı beğendi.
21 Aralık 2007 12:38   |   Mesaj #6   |   
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Ankara/TÜRKİYE

256602
5.315 mesaj
Alıntı
ck1991 adlı kullanıcıdan alıntı

NeutralizeR msn 8.5 desteği war mı bilgilendirebilirseniz sevinirim

Windows Live Messenger 8.5 destekleniyor, Windows Live Messenger 9.0'ı test etmedim fakat buna rağmen büyük ihtimalle destekleniyor. İlk mesaj güncellenmiştir.
asla_asla_deme, Fırtına, PocahontaS ve 4 kişi bu mesajı beğendi.
max
30 Aralık 2007 12:23   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
arkadaslar benim sorunum biraz daha farkli.
yedegi aliyorum almasina da tekrar yüklerken bircok dosyada sürekli olarak "bir kisim icerik yüklenemedi, kalan icerigi yüklemek icin lütfen daha sonra tekrar deneyin" diye uyari veriyor. naptiysam asamadim bu sorunu.

eger bu programla asilamiyorsa .MCO dosyalarini bir resim dosyasi olarak acarak daha önce bu siteden edindigim "avatar adder" programi ile eklemeyi düsünüyorum fakat .MCO'lari resim olduklarina inandiramadim bi türlü.

bu program yoluyla ya da baska bir yolla ekleyebilmem mümkün mü acep?
RoSSoRoSe bu mesajı beğendi.
30 Aralık 2007 14:52   |   Mesaj #8   |   
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Ankara/TÜRKİYE

256602
5.315 mesaj
Alıntı
max adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar benim sorunum biraz daha farkli.
yedegi aliyorum almasina da tekrar yüklerken bircok dosyada sürekli olarak "bir kisim icerik yüklenemedi, kalan icerigi yüklemek icin lütfen daha sonra tekrar deneyin" diye uyari veriyor. naptiysam asamadim bu sorunu.

eger bu programla asilamiyorsa .MCO dosyalarini bir resim dosyasi olarak acarak daha önce bu siteden edindigim "avatar adder" programi ile eklemeyi düsünüyorum fakat .MCO'lari resim olduklarina inandiramadim bi türlü.

bu program yoluyla ya da baska bir yolla ekleyebilmem mümkün mü acep?

Alıntı

Bir kısım içerik yüklenemedi, kalan içeri yüklemek için lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
------------
Yukarıdaki hata mesajıyla karşılaşıyorsanız ve içerik yüklemesi yapamıyorsanız;

Temp klasörünü boşaltmayı deneyin. Genellikle aşağıdaki yolda yer alır:

"C:\Documents and Settings\*NeutralizeR\Local Settings\Temp"

Temp klasörünün içinde bulunan tüm dosyaları silin.

*: Burada sizin windows oturum açma adınız olacak.

Bu işlem sonuç vermezse eğer .MCO uzantılı dosyanın uzantısını .CAB olarak değiştirip WinRAR ile açabilirsiniz. İstediğiniz resim dosyasını da arşivin dışına çıkarıp ayrıca ekleyebilirsiniz.
kompetankedi, RuffRyders, RoSSoRoSe ve 2 kişi bu mesajı beğendi.
Legend_Warrior
6 Şubat 2009 17:16   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
Benim bir sorunum var,8.5 sürümü kullanırken bir yedekleme işlemi yapmıştım,şimdi 9.0 kullanıyorum ve bir kez daha(yeni ifadeler edindiğim için) başka bir dosyaya yedeklemek istiyorum pasaport unique bölümünü de doldurmuştum artık sormuyor,dürbüne tıklıyorum adresimden ama hiçbir şey bulamıyor,acaba daha önce yedeklediğim dosyaları silmem mi gerekiyor,sürüm farkı mı,yokda başka bir şey mi?
8 Şubat 2009 06:18   |   Mesaj #10   |   
CrasHofCinneT - avatarı
SMD Pragmatist Çılgın Zat...
Ankara

18627
1.925 mesaj
Alıntı
Legend_Warrior adlı kullanıcıdan alıntı

Benim bir sorunum var,8.5 sürümü kullanırken bir yedekleme işlemi yapmıştım,şimdi 9.0 kullanıyorum ve bir kez daha(yeni ifadeler edindiğim için) başka bir dosyaya yedeklemek istiyorum pasaport unique bölümünü de doldurmuştum artık sormuyor,dürbüne tıklıyorum adresimden ama hiçbir şey bulamıyor,acaba daha önce yedeklediğim dosyaları silmem mi gerekiyor,sürüm farkı mı,yokda başka bir şey mi?

Sürüm farkı olduğu için hata alabilirsiniz, eski yedeklerinizi yenisine yüklemeye çalışın yükleme işlemlerini tamamladığınızda yeni sürümle en son ayalarınızı tekrar yedeklediyiniz...
Hızlı Cevap
İsim:

MSN BackUp (İçerik Yedekleme/Geri Yükleme) Konusuna Benzer Konular

Todo Backup - Bilgisayar Yedekleme Programı
Gönderen: Mira Forum: Yazılım
Cevap: 0
Son Mesaj: 18 Ağustos 2013 14:01
Handy Backup - Gelişmiş Yedekleme Aracı
Gönderen: Mira Forum: Yazılım
Cevap: 0
Son Mesaj: 13 Temmuz 2012 14:35
ConCon Retriever - Windows Live Messenger İçerik Yedekleme