Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Türkçe Hotmail - Türkçe MSN - Hotmail Türkçe'leştirme - 250 MB - 2 GB

Bu konu Arşive Kaldırılan Konular forumunda aorgun tarafından 30 Ağustos 2005 (19:16) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
89745 kez görüntülenmiş, 32 cevap yazılmış ve son mesaj 23 Haziran 2008 (14:57) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.50  |  Oy Veren: 2      (Konu Kapalı)

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 30 Ağustos 2005, 19:16

#1 (link)
aorgun
Ziyaretçi
aorgun - avatarı
Hotmail - MSN Türkçe'leştirme - Türkçe Hotmail

Alıntı:
En güncel haliyle: Oturum açtıktan sonra aşağıdaki bağlantıyı adres satırına yapıştırın:

http://by19fd.bay19.hotmail.msn.com/...517dc&_lang=tr
Hepsi bu, artık hesabınız Türkçe

Aşağıda anlatılanlar daha eski tarihlerde kullanılan yöntemleri içermektedir...
----------------------------------------------------------------------------------------------

Önce hotmail hesabınıza girin Options'dan kişisel bilgilerinizi

Country: United States
State: Florida
Mail Code: 33332 olarak değiştirin.

Daha sonra Language seçeneğine girin ve İngilizce yapın

Sonra aşağıdaki linki adres çubuğuna yapıştırın ve enter'ı tıklayın.Böylece hesabınız kapanmış olacak.(Hesabı kapatmadan önce en alttaki önemli yazısını okuyun)

"http://by19fd.bay19.hotmail.msn.com/cgi-bin/tos?ac=yes&unified=done&li=1&curmbox=F000000001&a=3a95b41e8ad40fe2a362bee48 27517dc&_lang=tr"

*Kopyaladıktan sonra baştaki ve sondaki " işaretlerini silin ve öyle enter'layın.

Tekrar Sign In adresine girin. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. Active etme sayfası çıkacak.Mail hesabınızı aktifleştirin.

Böylece ilk etapta mail hesabının kapasitesi 25 MB'ye çıkmış oldu. 1 ay içerisinde de 250 MB'ye çıkacak.

ÖNEMLİ!!!! Hesabı kapatmadan önce Inbox'ınızı kaybetmek istemiyorsanız Put in folder'ı tıklayın.Menu'den new folder'ı seçin.Yeni bir klasör oluşturun. Inbox'ınıza geri dönün.Kaybetmek istemediğiniz iletileri seçin Put in folder'ı tekrar tıklayın, oluşturdugunuz klasörü seçin, seçtiğiniz iletiler o klasöre taşınır.Sonra yine aynı yöntemle bu iletileri Inbox'a taşıyabilirsiniz.
Son Düzenleyen kompetankedi; 23 Haziran 2008 @ 12:09.
Rapor Et
Bu mesaja hızlı cevap gönder
Reklam
Eski 29 Eylül 2005, 14:30

Hotmail - MSN Türkçe'leştirme - Türkçe Hotmail

#2 (link)
Style King
BrookLyn - avatarı
Biraz Daha Anlasilir Sekilde Hazirladim..
250 Mb & Türkçe E-Mail
  • Oncelikle 250 Mb Mail Icin i.p.emthdown
Hotmail Hesabiniza Giriyosununuz Ordan Options Sonra My Profil'e Giriyosununuz ve Assagidaki Verecegim Bilgileri Aynen Uyguluyosununuz.

Country : United States ( Yapiyosununuz )
State : Florida ( Yapiyosununuz )
Mail Code : 33332 ( Yapiyosununuz )

Daha Sonra Language Secenegine Girin ve Ingilizce Yapin..

Not : Profildeki Degisiklikleri Update Etmeden Once Dogum Tarihinin 12 Yasindan Kucuk Olmamasi Icin Kontrol Edin. Yoksa Kids Problemi Ile Karsi Karsiya Kalirsiniz :-)

Daha Sonra Assagida Verecegim Link'i Adres Cubuguna Yapistirip Enter'Licaksınız.

http://by19fd.bay19.hotmail.msn.com/cgi-bin/tos?ac=yes&unified=done&li=1&curmbox=F000000001&a=3a95b41e8ad40fe2a362bee48 27517dc&_lang=tr

Yukaridaki Link`i Adres Cubuguna Yapistiyirosunuz ve Cikan Ekranda Close My Account Diyosunuz.

Daha Sonra Tekrar www.hotmail.com a Girerek Mail Adresinizle Tekrar Giris Yapiyosunuz , Size Hesabızın Ayırtıldıgını ve Istersen Aktif Hale Getirebileceginizi Soyluyor ve ; i.p.emthdown

Sekilde Görülen "Activate My Account" Butonuna Tıklıyosunuz..

Sonra Karsiniza Kullanim Kosullari Felan Cikcak ve Burdan Itibaren Maili Türkçe Yapmaya Geldi.

Simdi Adres Cubugunun Sonuna Aynen Sunu Ekliyosunuz ; &_lang=tr

Ekledikten Sonra Enter'a BasIyosunuz.

Not1 : Sayet Adres Cubugunun Sonuna &_lang=tr Satırını Ekledikten Sonra Enter'a Basmazsaniz Kullanim Sartlari Turkce Olmaz ve Deli Olursunuz Onun Icin Atlamayin Once Enter ve Sonra " I Accept " Diceksiniz.

Daha Sonrasinda Kullanim Sartlari Türkçe Olcak Burdan Kabul Ediyorum'a Tıklıcaksınız Daha Sonra Cıkan Sayfada Devam'a Tıklıyosunuz.

Bu Sekilde İlk Etapta Mailiniz 25 Mb'a Cıkmıs Olcak. 1 Ay Icerisinde 250 Mb'a Cıkcak ve Sonsuza Dek Türkçe Bir Mail Kullanıcaksınız

Not2 :Eger KullanIm Sartları Türkçe Olmazsa Bir Yeri Mutlaka Atlamıssınızdır Yada Yanlıs Uygulamissinizdir ve Tekrar Denemeniz Gerekir.

.BrookLyn

navbits_start
Son Düzenleyen NeutralizeR; 29 Mayıs 2007 @ 07:15.
Rapor Et
Eski 15 Ekim 2005, 22:53

#3 (link)
akyal
Ziyaretçi
akyal - avatarı
Alıntı:
cesaret adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşım actıve my accont yaptım ondan sonra turkce dil yazısını yapıştırdım benim mail acılmıyor şimdi yardımcı olacak kimse var mı
Sn. "cesaret" (ve Diğer Arkadaşlar),

Hesabınız bi yere gitmez; Sizin mail açılmazken çıkan uyarı ve yönlendirmeleri yazmamışsınız...

İlk kayıt sırasında yaşınızı küçük yazdığınız hemen hemen kesin: Hesabınızın etkinleşebilmesi için Ebeveyninizin izin vermesi yada kredi kartı no.su girmeniz isteniyordur... Gereğini yaparsanız sorun kalmaz...

Gelelim 250 MB'lık Hotmail'e:

Görüldüğü üzere "Uyguladım, bir ay sonra 25'ten 250'ye çıktı" diyen bir arkadaşımız yok... Tümü de "çıkacak" diyor... "hercahi" arkadaşın da belirttiği üzere 6 ay hatta daha da önce bu iş bitti; ha, 2004'ün sonuna kadar "kopyala-yapıştır", "hesap kapat-aç" gibi atraksiyonlara gerek kalmaksızın yalnızca, kişisel bilgi sayfası (Türkiye yerine ABD'yi ve bir eyaletini seçip, posta kodunu da yazdıktan sonra "Kaydet"e basıp) güncellemek yeterliydi; 3-5 gün içinde 2 MB kendiğinden 250'ye çıkıyordu... Buna karşın, bekleyen arkadaşların "Tanrıdan (pardon Hotmail'den) umut kesilmez" deyip, beklemelerinde de elbette hiçbir sakınca yok..

2'den 25 MB'a çıkarma işlemini yeni yapacak arkadaşların, uygulamada her hangi bir sorunla karşılaşmamaları için aşağıda yazacağım hususa dikkat etmeleri gerekir:

Hesap kapatma işlemi için yukarda arkadaşlar bir link verip "'kopyala-yapıştır' yap ve Enter'a bas" demektedirler ki, bu link tüm hotmail hesapları için geçerli değildir; hesaptan hesaba farklılık olabilmekte, dolayısiyle de sorunla karşılaşılmaktadır. Bunu önlemek için işlem sırası şöyle olmalıdır:

[Hesabınız 2 MB'lık ve ilk hesap açarken ülke olarak "Türkiye'yi (yada Hotmail'in Türkiye gibi 2 MB'lıktan yukarısına layık görmediği ülkelerden birini) seçtiğinizi varsayıyoruz]

1) Options>Personal>My Profile yoluyla girdiğimiz kişisel bilgiler sayfamızda Türkiye'yi ABD ile değiştirdik; 50 kusur eyaletten istediğimizi seçebiliriz; ancak, arkasından "zip code" kutusuna yazacağımız sayı, seçtiğimiz eyalette kullanılan bir posta kodu olmalı... Birkaç örnek:

California : 91362, 94301, 95984
Colorado : 80237, 80901, 80920
Florida : 32611, 33602, 34243
Alaska : 99503, 99775, 99801
Utah : 84004, 84112, 84532

Yukardaki eyaletlerden birini seçip, ona ait kodlardan birini de yazarak "Save"ye basıyoruz;

2) Sıra geldi hesap kapatmaya (kapatmadan önce "language"e girip hesap dilini ingilizce yapmaya falan gerek olmadığı gibi, "mevcut epostalarım kaybolabilir" diyerek yedeklememize de hiç gerek yok; hiçbiri biyere gitmezler): İ. Explorer adres çubuğunda oldukça uzun bir link yazılıdır; işte bunun en sonundan başlayarak yavaş yavaş silin; " cgi-bin/ "e gelince silmeyi durdurun ve buraya -boşluk bırakmaksızın- " Accountclose " yazısını ekleyip ENTER'a basın;

3) Açılacak sayfada "Close My Account"ı tıklayarak hesabı kapatın;

4) Hemen arkasından (yada en geç 10 gün içinde) eski adresiniz ve şifrenizle hesabınıza girmeye çalışın; açılacak sayfada -Sizden hesabınızı etkinleştirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır- "Activate My Account"ı tıklayın;

5) Karşınıza ingilizce yazılı bir sözleşme sayfası açılacak: acele edip hemen "I Accept" falan demeyin; önce adres çubuğunda yazılı linkin sonuna ve yine boşluk bırakmadan " &_lang=tr " yazısını ekleyip ENTER'a basın! -Biraz önceki ingilizce sözleşmenin türkçeleştiğini göreceksiniz- Şimdi artık "Kabul Ediyorum"u rahatlıkla tıklayabilirsiniz. Arkasından açılan sayfanın sonundaki "Devam"ı da tıklayınca, hesabınız 25 MB'lık ve türkçe olarak karşınızda...

Selam sevgi ve saygılar...

Not: Hotmail'in bizi 2 MB'a layık görüyor olmasını ve bu tutumunu -10 GB'lık hatta 1 TB'lık eposta dağıtan firmalar bir yana: Yahoo 1 GB yapmış, Gmail ise 3 GB'a yaklaşıp dururken- hala sürdürmesini kınamak ve protesto etmek için Türkiye genelinde "Hotmail'i Bırakma ve Yeni Hesap Açmama" kampanyası başlatmanın çok yerinde olacağını düşünüyorum...
Son Düzenleyen akyal; 17 Ekim 2005 @ 19:17.
Rapor Et
Eski 24 Şubat 2006, 15:11

Hotmail 250 MB ||| Resimli Anlatım

#4 (link)
LoRD_TüRK
Ziyaretçi
LoRD_TüRK - avatarı
Daha önce resimli olarak anlatıldımı bilmiyorum ama yazılı olarak olduğunu biliyorum. Yok ben illaki görmek istiyorum diyene... Resimli olarak anlatmaya çalıştım umarım beğenilir.

0017zy
0028rv
0035yw
0048zn
0053be
0063dt
0075lg

http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/...n/Accountclose

0082xw
0090sq
0108wh
0110ao
0127mx

&_lang=tr

0134oz
0147cc
0151kp
Rapor Et
Eski 8 Mayıs 2006, 23:37

#5 (link)
caglarmeco
Ziyaretçi
caglarmeco - avatarı
beyler ben yandım 25 mb çıkartırken yaşa dikkat etmedim ve benim hotmail oldu kids ve geri dönemiyorum yalvarırım yardım edin
Rapor Et
Eski 9 Mayıs 2006, 00:45

#6 (link)
Webmaster
NeutralizeR - avatarı
Alıntı:
caglarmeco adlı kullanıcıdan alıntı

beyler ben yandım 25 mb çıkartırken yaşa dikkat etmedim ve benim hotmail oldu kids ve geri dönemiyorum yalvarırım yardım edin
Alıntı:
akyal adlı kullanıcıdan alıntı

İlk kayıt sırasında yaşınızı küçük yazdığınız hemen hemen kesin: Hesabınızın etkinleşebilmesi için Ebeveyninizin izin vermesi yada kredi kartı no.su girmeniz isteniyordur... Gereğini yaparsanız sorun kalmaz...
Geçerli bir kredi kartı bilgisi girerek bu engeli aşabilirsiniz.
Rapor Et
Eski 14 Mayıs 2006, 19:01

#7 (link)
-magic-
Ziyaretçi
-magic- - avatarı
Bu yolla yaparsanız inbox'ınızı kaybetmemeniz için bir işleme gerek kalmaz.

Mail adresinize girin >>> sağ üstte görülen OPTIONS'a girin >>> Sol tarafta bulunan PERSONAL kısmına girin >>> MY PROFILE seçegine tıklayın ve açılan pencerede :

Country/Region : United States
Province : Alaska
Postal Code : 99503
Yazın ve SAVE buttonuna tıklayın. Şimdi aşağıda yazdıklarımı sırasıyla yapın :

1 )Önce mail adresimize giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra hesabımızı kapatmak için bu linki adres çubuğuna yapıştırıp "ENTER" a basıyoruz:

http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose

2 )Sonra "Close My Account" butonuna basıp hesabımızı kapatıyoruz.

3 )Daha sonra tekrar http://www.hotmail.com a girerek mail adresimizle giriş yapıyoruz.
Size hesabınızın ayırtıldığını ve isterseniz aktif hale getirebileceğinizi söylüyor.
"Activate My Account" Butonuna Tıklıyoruz.

4 )Sonra karşımıza kullanım koşulları çıkıyor. Burdan itibaren gerisini Türkçe yapacağız, kullanım koşullarının oldugu sayfada adres çubuğunun sonuna &_lang=tr ekliyoruz ve "ENTER" a basıyoruz.

5) Sonra Kullanım şartları Türkçe oluyor. Burdan Kabul Ediyorum 'a Tıklıyoruz. Daha sonra çıkan sayfada
Devam 'a tıklıyoruz.

NOT: Eğer kullanım şartları türkçe olmadı ise bir yerde yanlış yaptınız geri dönüp tekrar deneyin.

Ve tamamdır. Artık Hotmailiniz Türkçe. ve 250MB.

Güle güle kullanın...
Rapor Et
Eski 17 Mayıs 2006, 21:50

#8 (link)
gencdafunk
Ziyaretçi
gencdafunk - avatarı
çok kloay oldu yalnız 25 mb oldu bu 250 mb için sabırmı gerekiyooo
Rapor Et
Eski 21 Mayıs 2006, 01:58

#9 (link)
gencebay
Ziyaretçi
gencebay - avatarı
bilgi için sağolun ama bu linke tıklayınca görüntelenemeyn sayfa çıkıyor http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/...n/Accountclose öyle oluncada işlem bitmiyo yardımcı olabilirmisiniz
Rapor Et
Eski 9 Haziran 2006, 19:36

#10 (link)
AKN-USLU
Ziyaretçi
AKN-USLU - avatarı
http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/...n/Accountclose

bu vediğiniz link ara sıra çalışşmıyo onu bir çözümm bulursanız çok ama çok sevinirim
Etiketler:
  • by19fd bay 19 hotmail msn tos
  • join msn gbb
  • msn turkce hotmail
  • msn turkcelestirme
  • turkce hotmail ac
Rapor Et

Yeni Soru
Sayfa 0.266 saniyede (81.90% PHP - 18.10% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 03:20
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi