MsXLabs
2005-2016
Basın/Magazin tr forumunda yer alan Gabriella tarafından açılmış Ekrem Dumanlı konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: Ekrem Dumanlı (1964 - .... ) Ekrem Dumanlı 1964 yılında Yozgat 'ta doğdu. 1987 yılında ...

Ekrem Dumanlı

Gösterim: 2.601 | Cevap: 0
7 Ekim 2008 21:46   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Ekrem Dumanlı nereli, hayatı, kimdir.

Ekrem Dumanlı (1964 - .... )Ekrem Dumanlı Ekrem Dumanlı 1964 yılında Yozgat'ta doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bir süre edebiyat dersleri veren Dumanlı, 1993 yılında Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 1997 yılında medya üzerinde çalışmalar yapmak üzere ABD’ye gitti. Boston’da Emerson College’ta yüksek lisansını tamamladı.
2001 yılında Türkiye’ye döndü ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. Halen bu görevini sürdüren Dumanlı “28 Şubat Gölgesinde Amerika” , “Medya” ve “Haber Kılavuzu” adlı 3 kitabı bulunmaktadır. “Son Duruşma” adlı tiyatro eseri halen İstanbul Dünya Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenmektedir.
Basın Konseyi Yüksek Kurul ve WAN (World Association of Newspapers) üyesi olan Dumanlı, ayrıca BJK kongre üyesidir. Aynı zamanda öğretim görevlisi olan Ekrem Dumanlı, Fatih Üniversitesi'nde ders vermektedir.

ekrem dumanli zaman
Zaman Gazetesi
Genel Yayın Yönetmeni olan Ekrem Dumanlı, İngilizce bilmektedir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.
Kitapları
28 Şubat Gölgesinde Amerika
Medya
Haber Kılavuzu


Alıntıdır