Arama

Ceren Bektaş

Güncelleme: 26 Mart 2013 Gösterim: 3.611 Cevap: 0
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
26 Mart 2013       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Ceren Bektaş

Sponsorlu Bağlantılar
jumoben
resimler benim telefondan Msn Happy

7 Mart 1980 Ankara doğumluyum Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Paleoantroploji Bölümü mezunuyum Ancak her üniversite mezunu gibi, okuduğum okulun, uzmanlaştığım alanın mesleğini yapamadım Dolayısıyla “antropoloğum, ama spikerlik yapıyorum” diyorum. Bunu bir ara paylaşmayı düşünüyorum yazımda 18’li yaşlarımda üniversitede okurken spikerliğe nasıl adım attığıma gelelim şimdi TV8 Ankara’da staj yaparak başladım Bir yandan eski TRT spikeri İSMET BAYHAN’dan özel diksiyon dersleri alıyor, diğer yandan seslendirme, program asistanlığı, montaj ve muhabirlik yapıyordum. İşin mutfağında çalıştım yaklaşık 2 yıl “Bir de diplomam olmalı” diyerek, ECDER AKIŞIK, JÜLİDE GÜLİZAR, RAHMİ AYGÜN, AYTAÇ KARDÜZ, MURAT ATAK, CEMİLE KUTGÜN, MESUT ERTUGAY eğitim kadrosundan oluşan Ankara Dialog Anlatım-iletişim Kursu’ndaki etkili konuşma, spikerlik-sunuculuk derslerini üstün başarıyla bitirdim.

Hemen girmedim piyasaya Bekledim Hedefime yavaş yavaş, sağlam adımlarla, sindire sindire gitmek oldu hep felsefem Aldığım aile eğitiminin etkisi ile Özel bir görüntüleme merkezinde, halkla ilişkiler müdürlüğü deneyimim oldu İlk paramı oradan kazandım Güzel bir deneyim daha yaşadım sonra Başarılı tiyatro sanatçısı MEHMET ÇEPİÇ’in sunduğu, TRT 1’de yayınlanan çocuk programı “Yaz Oyunları”nda yardımcı sunuculuk yaptım…

Profesyonel olarak KANAL B’de başladı meslek hayatım Kanal bünyesinde zorlu bir eğitim ve sınav süreci vardı ancak karşımda Yine çok önemli spiker ve gazetecilerden oluşan güçlü bir eğitim kadrosunun verdiği dersler (etkili konuşma, fonetik-sunuculuk-spikerlik, oyunculuk, zarafet vs…) bir hayli pekiştirdi mesleğimi Ve sonrasında, yine kanal bünyesinde gerçekleştirilen oldukça ciddi, zorlu bir sınav ve mülakatı başarıyla geçerek Ana Haber, Öğle Haber Kuşağı (5 buçuk saatlik canlı yayın), Sabah Haberleri, Gece Bülteni sundum… Bunun yanı sıra deneyimli gazeteci MİTHAT SİRMEN’le birlikte, haftada bir yayınlanan dış politika programı “HARİCİYE KLİNİĞİ”ni hazırlayıp sunduk…

haloben

Yavaş yavaş, sessizce attığım adımlarımın, bana güzel ve bir o kadar da yüksek sesle geri döneceğini biliyordum… Yıllarca çalıştığım, ”Herhalde buradan emekli olurum” dediğim, kuruluşundan itibaren yer aldığım KANAL B’ye veda etme zamanı gelmişti artık… İyi bir teklifle yine kuruluş aşamasında da yer aldığım ATA TV’ye transfer oldum… 13-15.00 saatleri arası yayınlanan “GÜN İZİ” haber programını hazırlayıp sundum… Ancak 2 yıl sonra şirketin yaşadığı ekonomik sıkıntılar iflası da beraberinde getirdi maalesef… ATA TV’nin kapanması beni işsiz bırakmadı çok şükür..HALK TV açtı kapılarını bana çünkü… Orada da devam ettirdiğim “GÜN İZİ” adlı programımın yanısıra, hafta sonu haberleri için editörlük yapma şansına nail oldum… Ayrıca haftada bir yayınlanan “DİPLOMASİDE GÖRÜNÜM” adlı dış politika programı hazırlayıp sundum…

Ve sene 2009…ve artık İstanbul… “HALK TV’den ayrıl ve buraya gel artık” diye çağıran İstanbul! Bana inanan bir başka güzel aile olan İPEK MEDYA GURUBU ile tanışmama vesile oldu ve halen KANALTÜRK’ün haber kanalı BUGÜN TV’de Cumartesi-Pazar günleri 9-13.00 saatleri arası yayınlanan 4 saatlik canlı yayın maratonu “BUGÜN HAFTA SONU” programını hazırlayıp sunuyorum…

kadinmedya.com/

Biyografi Konusu: Ceren Bektaş nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀