Arama

Uydunet ile İlgili Her Şey

Güncelleme: 24 Şubat 2014 Gösterim: 47.857 Cevap: 12
unknownxboy - avatarı
unknownxboy
Ziyaretçi
6 Mart 2009       Mesaj #1
unknownxboy - avatarı
Ziyaretçi
evet arkadaşlar böyle bir topiğin eksik olduğunu düşündüm ve uydunet kullanıcılarını bu başlık altında toplamak istedim.bir kablonet kullanıcısı olarak sorulan soruları da zamanım elverdiği sürece cevaplamaya çalışacağım.saygılar...

Sponsorlu Bağlantılar
uydunet ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları için ;

http://www.uydunet.net/icerik/sss.php

uydunet tarife bilgileri için ;

http://www.uydunet.net/icerik/tarifeler.php

uydunette sinyal değerlerinizin normal değerler arasında olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız;

adres çubuğuna http://192.168.100.1/ yazıp (yada direk linke tıklayıp s1),burada signal bölümündeki değerlerin şu şekilde olmasına dikkat edilmeli.

downstream power : -15 ila +15 arasında ise normal,-8 ila +8 arasında ise iyi demektir.

upstream power : +8 ile +55 arası olmalıdır.

değerler bu aralıklarda değilse en kısa zamanda uydunet müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim.kendileri ücretsiz teknik servis yolluyor.

not: kendi kendine halledebilecek arkadaşlar elbette çıkacaktır.onlarada buradan saygı ve sevgilerimi yolluyorum s5.

çalışan proxy no bulma ;

çeşitli nedenlerle (bir dönemin kablonette icq sorunu,rapid leecher çalıştırmak vs. gibi),çalışan proxy nosu bulmak isteyen arkadaşlara tavsiyem www.proxy4free.com dur.burada soldaki listelerden türkiye için olan proxyleri bulabilirsiniz.sanırım hergün güncelleniyor.

uydunet paylaştırma ;

bir çok yolla uydunet 2 yada daha fazla bilgisayara paylaştırılabildiği için denediğim ve en sorunsuz çalışanını ve diğer bazı yolların handikaplarını yazıyorum.

bir adet ipsharer alınır ve kablo modemden sharerın wan portuna giriş yapılır.buradan sharerın portlarından (benimki 4 portlu) diğer bilgisayarların ethernet kartlarına giriş yapılabilir.kanımca en sağlıklı yol budur.çünkü diğer çoğu yolda (hepsi demiyorum) diğer pc yada pc lerin nete girebilmesi için ana makinenin açık olması gerekiyor,bağımsız olarak giremiyorlar.bu sebeple ben diğer yöntemleri düşünmedim ancak sorun değil ana makine açık olur diyor ve bağlantıyı 2 bilgisayara paylaştırmak istiyorsanız.2 ethernet kartına da gerek yok.bilgisayarın birinde ethernet olması kafi.bunu için de kablo modeminizin usb çıkışından bir bilgisayarın usb sine,ethernet çıkışından da diğer bilgisayarın ethernet kartına bağlantı yapabilirsiniz.tabii kablo modeminizin usb destekli olması lazım ki çoğu usb desteklidir.

ipsharer olarak tavsiyem surecom ep-4904sx tir ve güncel fiyatı 45 ytl dir.ayrıca yazıcı paylaştırma özelliği de mevcut.
edit: ne kadar sağlıklı,denemedim ama routersız paylaştırmak isteyen arkadaşlar için ThisisaNightmare isimli arkadaşımızın yazısının linkini de veriyorum.kendisine de emeğinden dolayı teşekkür ederiz...

ip değiştirmek ;

başlat çalıştır cmd yazın ve enterlayın

gelen pencerede komut satırına ipconfig /release yazın ve bekleyin ipnizin değerleri 0lı bir şekilde gelcek karşınıza sora modeminizi fişten 10saniye kadar çektikten sonra geri takın ve ipconfig /renew yazın ipniz değişecektir ve rapid-share gibi download sitelerinden rahatlıkla downloadunuza devam edebileceksiniz.
portalmerkezi - avatarı
portalmerkezi
Ziyaretçi
23 Haziran 2011       Mesaj #2
portalmerkezi - avatarı
Ziyaretçi
Sabit telefon hattı kullanmadan internete girmek artık mümkün !
Uydunet Türksat Kablolu tv şebekesini kullanır. Evinizde veya işyerinizde Türksat Kablo tv hizmeti varsa Uydunet bağlatabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Bulunduğunuz binada Kablolu tv olup olmadığını bilmiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Hem hattınız kontrolünü hemde başvurunuzu telefonla yapabilirsiniz.

UYDUNET

tasanmt20 - avatarı
tasanmt20
Ziyaretçi
16 Temmuz 2011       Mesaj #3
tasanmt20 - avatarı
Ziyaretçi
Uydunet ten yaz günlerinde yeni başlayan kampanyalarını duyurdu… 01 Temmuz 2011 itibari ile başlayan kampanyalar şu şekilde….

-Yarım Düzine Fırsat Kampanyası

-İlk 12 Ay %50 İndirim Kampanyası

-Tatilde İnternet Bizden Kampanyası

-10 Mbps Sınırsız İlk 6 Ay 49 TL Kampanyası

-3 Mbps Sınırsız 13 Ay Boyunca 33 TL Kampanyası

Bu kampanyaları incelediğimde en çok fırsatlarla dolu ve uygun kampanyalar Yarım Düzine Fırsat Kampanyası ve Tatilde İnternet Bizden Kampanyası.. İkisinde de Kablosuz Modem Bedava fakat Yarım Düzine Kampanyasında ayrıca Hd Kutu ( Set-Top-Box) da bedava.

isterseniz sizde inceleyin.

Kaynak: Turksat Uydunet Kablonet ar Merkezi

Kablo TV, Uydunet, Kablonet, Telednya, Bavuru, Kampanyalar, Tarifeler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bize uydunet modem şifresini söylemediler napabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uydunet id: admin

şifre: password
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şifreyi nasıl değiştiriyoruz ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uydunet sifre degistirme ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum.değiştirmek için ne yapmam gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
admim ya benim telefon da wifi var şimdi arıyom bizim interneti buluyo ama yanında kilit simgesi var o yüzden bizim internet e bağlınamıyorum o kilidi kaldırmanın bir yolu varmı acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabe uydu net şifresini nasıl değiştirebilirim? teşekkürler .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uydunet sifre degistirme ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum.