Arama

Font - Yazı Karakteri Sorunları

Güncelleme: 12 Eylül 2008 Gösterim: 20.991 Cevap: 6
JackSparrow - avatarı
JackSparrow
Ziyaretçi
19 Temmuz 2007       Mesaj #1
JackSparrow - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, acayip bir sorunla karşı karşıyayım. C:/WINDOWS/Fonts klasörü içerisine yapıştırdığım yazı tiplerini Microsoft Office 2003 uygulamalarında göremiyorum. Bu fontları başka bir bilgisayarda aynı şekilde C:/WINDOWS/Fonts klasörüne yapıştırdığımdaysa bu fontları Microsoft Office uygulamalarında kullanabiliyorum.

Sponsorlu Bağlantılar
Ayrıca, Windows'un orijinal fontlarında ise Türkçe karakterle sıkıntı yaşıyorum. Daha önce kullanabildiğim bu fontlar da sıkıntı yaratmaya başladı.

Microsoft Office'i defalarca kaldırıp kurmama rağmen sorunu gideremedim. Sorunun nasıl çözüleceğini bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...

JackSparrow
Aynacan - avatarı
Aynacan
VIP Gecenin Aydınlığı!
30 Mart 2008       Mesaj #2
Aynacan - avatarı
VIP Gecenin Aydınlığı!
Alıntı
jokke adlı kullanıcıdan alıntı

araçlar seçenekler içerik yazı tipi ve renkleri bölümünde kurcalama yaptım yapmaz olaydım. youtube ve google de yazı tipi çok çirkin duruyor ve okunamaz halde
örnek resimler aşağıda hata nerede yardımlarınızı bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

screenhunter3cg2
screenhunter2ao4

Yazı tipleri için:
Araçlar/Seçenekler/Yazıtipleri ve renkler/Gelişmiş tıklayıp resimdeki ayarları uygula

yaztipieb4

Renkler için:
Araçlar/Seçenekler/Yazıtipleri ve renkler/Renkler tıklayıp resimdeki ayarları uygula

renklercv3
Not: Bilgilendirme amaçlıdır.
jokke - avatarı
jokke
Ziyaretçi
30 Mart 2008       Mesaj #3
jokke - avatarı
Ziyaretçi
yaztipieb4

arial yazı fontunu bana upload edebilirmisin sanırım o fontu silmişim
yazı fontları yüklemiştim ve beğenmediklerimi silmiştim sanırım arada oda gitmiş.
bu arada arial yerine başka bir yazı fontu denedim ve bir değişme olmadı
serkan2 - avatarı
serkan2
Ziyaretçi
24 Haziran 2008       Mesaj #4
serkan2 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar spıder man 3 filminin afişindeki spıder man yazısının fontunu yani yazı karakterını arıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekurler
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
25 Temmuz 2008       Mesaj #5
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
serkan2 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar spıder man 3 filminin afişindeki spıder man yazısının fontunu yani yazı karakterını arıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekurler

sm3ju5

Üstteki resimdeki yazı tipi "Homoarakhan Font".Bu yazı fontunu Homoarakhan Font | dafont.com
linkinden indirip ekleyebilirsiniz...Ayrıca "Mata Regular Font"a da bir göz atın bence...
SeRCaX.TR - avatarı
SeRCaX.TR
Ziyaretçi
10 Ağustos 2008       Mesaj #6
SeRCaX.TR - avatarı
Ziyaretçi
Avatarımdaki ve imzamdaki yazı tiplerini arıyordum... Onları nereye atacağım , Word , Paint vb. programlarda çalışır mı ??

Bu arada dafont.com ' da binlerce çeşit yazı tipini bulabilirsiniz....
Son düzenleyen SeRCaX.TR; 10 Ağustos 2008 14:16 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
12 Eylül 2008       Mesaj #7
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Sercax adlı kullanıcıdan alıntı

Avatarımdaki ve imzamdaki yazı tiplerini arıyordum... Onları nereye atacağım , Word , Paint vb. programlarda çalışır mı ??

C:/WINDOWS/Fonts İçine Atacaksınız. Evet Çalışır...