Arama

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli) - Sayfa 7

Güncelleme: 22 Ekim 2018 Gösterim: 2.966.567 Cevap: 66
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2013       Mesaj #61
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
formatı sadece cd ile değilde başka türlüde kurabiliyoruz arkadaşlar flash disc gibi flash disc e boot lu şekilde imag dosyasından kuran programlar mevcuttur internette araştırırsanız freesoftware yani ücretsiz olan programlar mevcuttur.
Sponsorlu Bağlantılar
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2013       Mesaj #62
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

cd siz olmuyo mu yyyaaaaa off başka bi yolu varmı

unebootx adlı freeware (ücretsiz yazılım ) ile imaj dosyasını flash diske yazıp flash diskten boot olacak şekilde format atabilirsiniz
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
29 Mart 2014       Mesaj #63
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı

pc me format atmak istiyorum win 7 ultimate 64 bit cd si aldım ama kuramıyorum pc niz 64 bit ile uyumlu değil diyor napmam lazım ?

32 bit işletim sistemi kurmalısınız.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
29 Mart 2014       Mesaj #64
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

pc me format atmak istiyorum win 7 ultimate 64 bit cd si aldım ama kuramıyorum pc niz 64 bit ile uyumlu değil diyor napmam lazım ?

Bilgisayar açıkken yeni bir sistem kurmaya çalıştığınızdan ötürü bu hatayı alıyorsunuz. Dolayısı ile uygulamaya çalıştığınız format biçimi yanlış.

Bilgisayarınız çok düşük özelliklerde dahi olsa normal format atarken sizden herhangi bir 32 BIT yada 64 BIT uyumluluğu istemez.

Sonuç olarak özetleyecek olursak; Windows 7'ye nasıl format atılması gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor öncelikle.

Şu konuyu inceleyebilirsiniz: Windows 7 Kurulumu (Resimli Anlatım)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
11 Haziran 2015       Mesaj #65
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Alıntı

format atınca bılqısayar hızlanıyo mu yada internet çünkü çok yavaş

bilgisayar yavaşlayınca veya teklemeye başlayınca;
bilgisayar tamircileri çalışanları hemen format atarlar.
en azı; gerekli gereksiz dosyaları elekleyip, fuzuli ağırlıktan kurtarırsın
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Bluee - avatarı
Bluee
Ziyaretçi
12 Şubat 2016       Mesaj #66
Bluee - avatarı
Ziyaretçi
Oncelikle herkese iyi geceler..
Arkadaşlar bilgisayardan da format atmaktan da hiç anlamıyorum, sağolsun yakın bir arkadaşım vardı o hallederdi başım sıkıştığında..
Neyse bilgisayar baya eski, uzun zamandır format atılması gerekiyordu duruyordu bir köşede. Bilgisayarin ekrani karanlik del shift esc f1 den f12ye kadar bütün tuşları denedim ne dos' a geçiyor ne de başka bir şeye.. Bilgisayarın imajı usb bellekte var.. Bilen duyan fikri olan arkadaslardan yardım bekliyorum..
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
12 Şubat 2016       Mesaj #67
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
Bluee adlı kullanıcıdan alıntı

Oncelikle herkese iyi geceler..
Arkadaşlar bilgisayardan da format atmaktan da hiç anlamıyorum, sağolsun yakın bir arkadaşım vardı o hallederdi başım sıkıştığında..
Neyse bilgisayar baya eski, uzun zamandır format atılması gerekiyordu duruyordu bir köşede. Bilgisayarin ekrani karanlik del shift esc f1 den f12ye kadar bütün tuşları denedim ne dos' a geçiyor ne de başka bir şeye.. Bilgisayarın imajı usb bellekte var.. Bilen duyan fikri olan arkadaslardan yardım bekliyorum..

Bahsettiğiniz tuşların haricinde bazı laptoplarda BIOS'a giriş için bilgisayarın üzerinde harici bir tuş bulunur. Bilgisayarınızın marka ve modelini belirtirseniz net bir cevap verebilirim.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ