MsXLabs
2005-2016
Bilgisayar forumunda yer alan EMİRHAN_bilemir tarafından açılmış Driver Guide - Driver Yedekleme Programı konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: Kurduğunuz driverları arıza,format vs. sonrası tekrar kurmaktan bıktınız mı? Bunun küçük bir çözümü var önce ...

Driver Guide - Driver Yedekleme Programı

Gösterim: 10.387 | Cevap: 0
15 Ekim 2005 01:56   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Kurduğunuz driverları arıza,format vs. sonrası tekrar kurmaktan bıktınız mı?

Bunun küçük bir çözümü var önce www.driverguidetoolkit.com adresinden windriversbackup adlı yazılımı indirin.Bu yazılım mevcut sisteminizde bulunan tüm driverlarınızın bir yedeğini alıyor ve yeniden kurmanız gerektiğinde o directory gösterilerek driver tanıtımına devam edilebiliyor.

17ip

Yazılımı çalışştırdığımızda gelen konsolda "Back up drivers in this folder:" sekmesi mevcut driverlarımızın yedeğini nereye almak istediğimizi soran kısımdır.Bu butona tıklayarak yeni bir directory seçebiliz.

"Identify non-Ms drivers" sekmesi ise Microsoft tarafından desteklenmeyen driverların yedeğini almamıza yarar.Bu sekme genellikle windows tarafından onaylanmamış driverlar için gerekli olabilir.

"Identify all drivers" sekmesi ise bizim asıl kullanacağımız sekme.Bu butona tıkladığımızda bir tarama gerçekleşecektir ve karşımıza bilgisayarımızda bulunan tüm driverlar karşımıza çıkacaktır.


29nu

Bir sonraki adımda ise az evvel deaktif durumda bulunan select all ve de select all sekmesinin aktif hale geldiğini göreceksiniz.Select all sekmesini seçiyoruz ve "Backup drivers" butonuna tıklıyoruz.Hepsi bu kadar.37fe
Son düzenleyen Morrigan; 3 Şubat 2006 17:23 (2006-02-03T17:23:16+02:00)
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj: