Arama

Sosyoloji bölümü mezunlarının iş imkanları nedir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Ağustos 2015 Gösterim: 598.159 Cevap: 29
alevvv - avatarı
alevvv
Ziyaretçi
10 Ekim 2014       Mesaj #21
alevvv - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar.ben ikinci üniversite olarak sosyoloji bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum fakat kafamı karıştıran arkadaşlarım oldu .lütfen bölümün iş olanakları hakkında ayrıntı verirmisiniz..şimdiden teşekkür ederim..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2015       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba sosyoloji okuyup aile danışmanı vs olunuyor mu
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2015       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar Bende sosyoloji okumak istiyorum ama kararsizim is bulma imkanım nedir banada bilgi verirseniz sevinirim Msn Happy
tugbaguler - avatarı
tugbaguler
Ziyaretçi
19 Mart 2015       Mesaj #24
tugbaguler - avatarı
Ziyaretçi
Sosyoloji bölümü mezunlarının iş imkanları nedir?
Sosyoloji Bölümü mezunu sosyolog unvanı alır, araştırma geliştirme şirketlerinde unvanını kullanarak çalışabilir. Özel danışmanlık yapabilirler.
Formasyon aldıklarında felsefe grubu öğretmenliği ve rehber öğretmenlik yapabilirler.
tugbaguler - avatarı
tugbaguler
Ziyaretçi
19 Mart 2015       Mesaj #25
tugbaguler - avatarı
Ziyaretçi
Ülkemizde sosyologlar üniversitelerde öğretim üyesi olarak ve DPT, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları, TRT ve kamu iktisadi kuruluşlarında uzman, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadırlar. Türkiye gibi hızlı bir toplumsal değişme ve gelişme sürecinde bulunan bir ülkede,toplum planlaması ve yapılan hizmetlerin sonuçlarının izlenmesi için sosyologların çalışmalarına gereksinme vardır ve bu giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Sosyoloji bölümü öğrencileri felsefe ve psikoloji alanında da yeterli düzeyde eğitim gördükleri ve öğretmenlik sertifikası aldıkları takdirde orta dereceli okullarda felsefe grubu öğretmeni olarak görev alabilirler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2015       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben üniversite mezunuyum. Bu yıl sosyoloji düşünüyorum. Çok araştırdım fakat beni tatmin edebilen cavaplar bulamadım. Nasıl bir bölüm iş olanakları nelerdir lütfen ayrıntılı bir biçimde açıklar mısınız? Şimdiden çok teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2015       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sosyoloji alanında hiç bir şey olmasanız da , kendinizi geliştirmiş toplum içindeki olaylara ışık tutabilirsiniz. Sosyolojiyi sevmek merak etmek araştırmak okumak ve ardından kolayca iş bulmak süre budur. Tıpkı büyüklerin "para kazanacağım diye çalışma önce severek alış para zaten seni bulur" meselesi sosyoloji bölümüne uyarlanabilir. Önce sosyolojiyi sev, iş zaten bulur seni Msn Wink rahat olun relax..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2015       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki üniversitede devam etmek isteyen birinin yapması gereken şartlar nelerdir? biraz bahseder misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Temmuz 2015       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben sosyoloji düşünüyorum ama kafam çok karışık napacağımı bilmiyorum kafama yatan Bi bolum ve istiyorum daa ama 4 yıl sonrasını duşunduğumde korkuyorum Msn Sad
İş alanları yok deniyor ... doktora gibi yüksek hedeflerim var nasıl olur acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2015       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eskişehir anadolu üniversitesi açık öğretim sosyoloji yazmayı düşünüyorum formasyon veriyormu bu üniversite iş imkanım nedir üniversitelerde öğretim üyesi nasıl olurum ya da daha cazip bir meslek kolu varmıdır cevap verirseniz sevinirim