Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Gusül abdestini bozan durumlar nelerdir?

Bu konu Cevaplanmış forumunda Ziyaretçi tarafından 19 Kasım 2008 (12:37) tarihinde açılmıştır.
532560 kez görüntülenmiş, 219 cevap yazılmış ve son mesaj 16 Aralık 2014 (21:50) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 16 Haziran 2009, 12:02

#11 (link)
ateşci
Ziyaretçi
ateşci - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı:
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

BEN GUSÜL ABDESTİ ALIRKEN AKLIMA ÇOK KÖTÜ ŞEYLER GELİYOR.ACABA BU ALACAĞIM GUSÜL ABDESTİNİ BOZAR MI.
yoooo bişey olmaz aktığı zaman bozulur akmazsa bozulmaz
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 01:55

Fitil gusül abdestini bozar mı?

#12 (link)
duygu eren
Ziyaretçi
duygu eren - avatarı
VAJİNAYA KONULAN FİTİL GUSÜL ABDESTİNİ BOZARMI
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 01:59

#13 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
BrookLyn adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Konuyu İnceleyiniz: Gusül Abdesti (Boy Abdesti)
.
Alıntı:
AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

* Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül lâzım gelir. Şehvetle yerinden ayrılıp, şehvet dindikten sonra dışarı akan meniden dolayı ise, İmam-ı A`zam ve İmam-ı Muhammed`e göre yine gusül lâzım gelirse de, Ebû Yûsuf`a göre, gusül gerekmez. Bu kavle göre, şehvetle yerinden ayrılan meninin, o anda dışarı boşalması önlenir ve şehvet dindikten sonra dışarı akmasına yol verilirse; bu durum guslü gerektirmez. Ebû Yûsuf`un bu görüşünde, misafirlikte veya kış mevsiminde böyle bir durumla karşılaşanlar için, büyük kolaylık vardır.

* Gusül için, cinsî birleşme sırasında, erkeğin tenasül uzvu (penis) ile kadının tenasül uzvunun (vagina) tam birleşmesi gerekmez. Penisin sadece uç kısmının vaginaya girmesi ile, meni aksın akmasın gusül lâzım gelir. Yalnız kadın ile erkeğin bülûğa ermiş olmaları da şarttır. Sadece biri bülûğ çağında ise; gusül, bülûğ çağında olana gerekir, diğerine gerekmez.

* Erkeğin tenasül uzvunu bez gibi bir şeye sararak cinsî birleşmede bulunması hâlinde, ancak bu birleşmeden tarafların lezzet almaları durumunda gusül gerekir. Lezzet alınmazsa, gusül gerekmez. Fakat lezzet alınmasa da, ihtiyaten yıkanılması takvâya uygun görülmüştür.

* Ön ve arka yoldan birine parmağını sokmak, guslü gerektirmez.

* Birini el ile tutmak, okşamak veya bakmak neticesinde meni gelirse, gusül gerekir. Bu durum, erkek için de kadın için de böyledir.

* Uykudan kalkan kimse, yatak çarşafında veya iç çamaşırında veya butlarında bir yaşlık görse, duruma bakılır: Eğer rü`yada ihtilâm olduğunu hatırlıyorsa, gusletmesi gerekir. Fakat ihtilâm olduğunu hatırlamıyorsa, Ebû Yûsuf`a göre gusletmesi gerekmez. Çünkü, o yaşlık mezi de olabilir. Kaldı ki, meni bile olsa, şehvetle geldiği bilinmemektedir. İmam-ı A`zam ve İmam-ı Muhammed ise, o yaşlığın meni olmayıp, mezi olduğu kesin bilinmesi halinde guslü gerekli görmezler. Fakat meni veya mezi olduğunda tereddüt edilse veya meni olduğu zannı hâsıl olsa, ihtiyaten gusül gerekir, derler.

* Rü`yada ihtilâm olduğu halde, dışarı meni akmamışsa gusül gerekmez.

* Bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi akacak olsa, tekrar yıkanması gerekmez.

* Dövülme, ağır bir şey kaldırma gibi sebeblerden dolayı şehvetsiz olarak gelen meni guslü icab ettirmez. İmam-ı Şâfiî ise, bu halde de guslü gerekli görür.

* Gayr-i müslimin biri, cünüp veya hayız veya nifaslı halde iken İslâm`a gelse, kendisine gusül etmek farz olur. Fakat bu haller kendisinde yokken İslâm`a girmesi durumunda, yıkanması ona farz değil, mendubdur.

Alıntı.
Rapor Et
Eski 30 Ağustos 2009, 20:18

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben ciplak resime baktim benim ki buyudu ama meni akmadi gusul oluyormu o zaman
Rapor Et
Eski 4 Eylül 2009, 09:50

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ETEK TRAŞI GÜSÜL GEREKTİRİRMİ
Rapor Et
Eski 4 Eylül 2009, 18:39

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
rüyamda bir cocugun gögsümü öptünü gördüm ama bisey hissetmedim.bu gusül abdetsini bozarmi?
Rapor Et
Eski 7 Eylül 2009, 01:24

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ewet bozar
Rapor Et
Eski 8 Eylül 2009, 11:42

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
gusül abdestini bozan şeyler

ben aksam gusabdesı aldım idrarımı yap tıktan sonra ama sabah işyerınde baktım hafif az bisekılde idrarımı ederken meni vardı orucum da abdesde alamıyom zordurmdayım orucum kabuk olurmu
Rapor Et
Eski 12 Eylül 2009, 14:13

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben film seyrediyodum benden şehvetsiz çok azıcık bi damla meni geldi gusül abdesti almam gerekir mi???
Rapor Et
Eski 15 Eylül 2009, 02:30

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kardeşinin penisini görmek gusülü bozarmı
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Gusül abdestini bozan durumlar nelerdir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 15 Temmuz 2014 11:43
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 20 Mart 2014 09:23
Gönderen: SagoLera~~ Forum: Soru-Cevap
Cevap: 8
Son Mesaj: 17 Kasım 2013 18:27
Gönderen: NeverWaLkALone Forum: Müslümanlık/İslamiyet
Cevap: 2
Son Mesaj: 19 Kasım 2012 23:18
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 1 Eylül 2010 19:17
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.174 saniyede (61.13% PHP - 38.87% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 19:43
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi