Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

UNESCO nedir?

Gösterim: 44163 | Cevap: 1
  • unesco acilimi nedir
  • unesco nedir kisaca
  • yunesko nedir
2
  • 1 Gönderen burçin
burçin
Cevaplanmış   |    15 Ocak 2009 16:17   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

UNESCO nedir?

UNESCO nedir?
En iyi cevap Mira tarafından gönderildi

UNESCO

Birleşmiş Milletler Örgütü'ne bağlı özel kuruluş. Kuruluşun adı "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü" anlamına gelen "United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization" sözcüklerinin baş harflerinden oluşur.
1946 yılında kuruldu. Merkezi Paris'tedir. UNESCO'nun amacı eğitim, bilim ve bilgi alışverişi alanlarında uluslararası işbirliğini, tüm insanların bilgi ve kültürlerinin artmasını, insan haklarının güçlenmesini sağlamaktır. Çalışmaları Asya, Afrika ve Lâtin Amerika ülkelerine temel eğitim malzemeleri sağlamaktan, önemli metinlerin çevirisine kadar çok geniş bir alana yayılmıştır.
En önemli katkısı, az gelişmiş ülkelerde eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusundadır. 124 üyesi bulunan UNESCO'nun organları genel kurul, yürütme konseyi ve sekreterliktir. Genel kurul, yılda bir kez bütün üyelerin katılmasıyla toplanır. Yürütme konseyinin 34 üyesi vardır.

NeutralizeR bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen Mira; 6 Nisan 2015 19:49. Sebep: Düzenlendi.
6 Nisan 2015 19:48   |   Mesaj #2   |   
Mira - avatarı
SMD RAZ
İstanbul

4633
3.777 mesaj
UNESCO

Birleşmiş Milletler Örgütü'ne bağlı özel kuruluş. Kuruluşun adı "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü" anlamına gelen "United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization" sözcüklerinin baş harflerinden oluşur.
1946 yılında kuruldu. Merkezi Paris'tedir. UNESCO'nun amacı eğitim, bilim ve bilgi alışverişi alanlarında uluslararası işbirliğini, tüm insanların bilgi ve kültürlerinin artmasını, insan haklarının güçlenmesini sağlamaktır. Çalışmaları Asya, Afrika ve Lâtin Amerika ülkelerine temel eğitim malzemeleri sağlamaktan, önemli metinlerin çevirisine kadar çok geniş bir alana yayılmıştır.
En önemli katkısı, az gelişmiş ülkelerde eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusundadır. 124 üyesi bulunan UNESCO'nun organları genel kurul, yürütme konseyi ve sekreterliktir. Genel kurul, yılda bir kez bütün üyelerin katılmasıyla toplanır. Yürütme konseyinin 34 üyesi vardır.

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

UNESCO nedir? Konusuna Benzer Konular

UNESCO tarafından alınmış milli değerler nedir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 3 Mart 2012 10:55
UNESCO'nun açılımı nedir, görevleri nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 20 Ekim 2011 10:49
UNESCO - Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu
Gönderen: Blue Blood Forum: Kurumlar ve Kuruluşlar
Son Mesaj: 6 Ağustos 2011 12:31
Unesco'nun belirlediği Dünya ortak mirasları nelerdir?
Son Mesaj: 17 Nisan 2011 11:52
UNESCO'nun verdiği 20 ödül nelerdir?
Cevap: 0
Son Mesaj: 10 Ocak 2010 14:23
Etiketler:
  • unesco acilimi nedir
  • unesco nedir kisaca
  • yunesko nedir
Sayfa 0.171 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu