PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Cevaplanmış > Başarılı olmak için zekâ mı yoksa çalışmak mı önemlidir?
İlk...678 91018...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir18:58, 22 Şubat 2011 
Başarılı olmak için zekâ mı yoksa çalışmak mı önemlidir?
Cevap
Misafir21:06, 22 Şubat 2011 
ÇALIŞMAK DAHA DAHA ÖNEMLİ...

Bizim okulda bu perş. münazara var biz çalışmak çoook daha önemli diyoruz.Bir araştırmada Hacettepe Tıp öğrencilerinin zekasının kaç olduğunu tahmin ettirmişler.Herkes 120-125 civarı demiş.Yapılan ölçümler ise bu seviyenin 100 civarı olduğunu gösteriyor...Kısacası bütün o öğrenciler çalışmışş gelmişş...Einstein e gelince... einstein diyor ki:"Ben aşırı zeki değildim...Araştırdım,çalıştım ve başardım..."...

Söyleyin şimdi HAKSIZ MIYIM???
Cevap
Misafir21:37, 22 Şubat 2011 
kardeş aslında sürekli değilde düzenlü düzenl ders çalışsan birazda zeki olsan baya iyi bir öğrenci olma imkaın var ama en çok düzenli ders çalış ve iyi iyi notlar al
Cevap
Misafir19:36, 27 Şubat 2011 
zeka ve çalışmak aynı şey olduğu için ikiside önemli
Cevap
Misafir17:40, 28 Şubat 2011 
Bence zeka daha önemlidir.
Şöyle düşünelim; insanın belirli bir kapasitesi vardır. o kapasiteyi ne bir kadar çalışırsan çalış, aşamazsın. Bu dolu bir şişeye su doldurmaya benzer. ya siz yorulursunuz, ya da şişe patlar.
Ama çalışmak da önemlidir. 2si birleşince ne ala
Cevap
Misafir18:40, 1 Mart 2011 
ya cuma gününe kadar sözcü ne söyliyebilirim lütfennnnnnnnn
Cevap
Misafir16:32, 6 Mart 2011 
pazartesi münazra var daha iyi olsun
Cevap
Misafir21:09, 31 Mart 2011 
Sınavlara binlerce öğrenci hazırlanıyor. Bunlar, ellerinden geleni yapıyorlar. Hazırlanıyorlar. Bu hazırlık içinde en iyi çalışmayı yapanlar, başarıya ulaşacaktır.Başarılı olmanın basit bir formülü vardır aslında. Başarıya ulaşma yolu her zaman bellidir. Çalışmak.
Çalışmak gerçekten başarıya giden yolda ışık tutan bir fener gibi yolu aydınlatır.
Cevap
Misafir16:26, 10 Nisan 2011 
Size en basitinden bir örnek veriyim.Diyelim ki bi futbol maçı war.Siz bu takımın teknik direktörüsünü.Maça çıkmadan önce çalışırsanız mı daha iyi sonuç alırsınız yoksa benim oyuncularım süper bu maçı kesin alırız diye düşünürseniz mi başarılı olursunuz?Tabi ki çalışarak!Burada maçı SBS’ye,teknik direktörü beyninize,oyuncuları nöronlara benzetiriz değil mi?Böylece en iyi sonuca ulaşırız Demek ki çalışmadan bi sonuca ulaşılmazzz...(yakup yılmaz)
Cevap
Misafir18:24, 11 Nisan 2011 
çalışmak daha önemli çünkü çalışmakla olmaz
Cevap
İlk...678 91018...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama