PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Cevaplanmış > Işığı bulan bilim adamı kimdir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir16:59, 4 Kasım 2009 
Işığın bulunuşu, ışığı ilk bulan kişi, ışığı keşfeden bilim adamı kimdir?

Işığı bulan bilim adamı kimdir?
En iyi cevap nötrino tarafından gönderildi

Işığın Keşfi
  • Işığı ilk keşfeden bilim adamı Nikola Tesla'dır.Işıklandırma projesini Tesla'dan alan Edison ise kendi buluşu olan elektrik ampulünü bu projeye dayanarak geliştirmiştir!
Benzer Konular:
Etiketler:
  • isigi bulan bilim adamlari
  • isigi kim buldu
  • isigi kim bulmustur
Cevap
fadedliver17:03, 4 Kasım 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ışığı bulan bilmadamı kimdir?
Ampulu bulan » Thomas Alva Edison
Cevap
Daisy-BT16:31, 16 Şubat 2010 
Elektrik tarihi, elektrik biliminin bugünlere gelirken geçirdiği dönüşümleri, teknoloji ve yaşama etkilerini ve bu bilimin gelişimine katkıda bulunan bilim adamlarını anlatan tarihtir.

Yüzyıllar sonra, 1752'de, Benjamin Franklin elektrik üzerine deneyler gerçekleştirmiş ve yıldırım ile dural elektrik (statik elektrik) arasındaki bağı tanınmış uçurtma deneyi ile incelemiştir. Bilimsel toplulukta elektriğin tekrar ilgi odağı olması ile, Luigi Galvani (1737-1798), Alessandro VoltaMichael Faraday (1791-1867), André-Marie Ampère (1775-1836), ve Georg Simon Ohm (1789-1854) çalışmaları ile önemli katkıda bulunmuşlardır.

19. ve 20 yüzyılların sonunda ise, elektrik mühendisliği tarihinin en önemli isimlerinden bazıları belirmiştir: Nikola Tesla, Samuel Morse, Antonio Meucci, Thomas Edison, George Westinghouse, Werner von Siemens, Charles Steinmetz, ve Alexander Graham Bell.

Elektriğin laboratuar duvarlarını aşıp sanayideki ve günlük yaşamdaki yerini alması süreci 19. yüzyılın ikinci yarısında başladı. Zénobe-Théopline Gramme, elektrik enerjisinin havai hatlar aracılığıyla etkin bir biçimde iletilebileceğini gösterdi. Edison'ın 1881;de ilk elektrik üretim merkeziyle dağıtım şebekesini New York'ta kurması ,elektrik enerjisinin evlerde ve sanayide yaygın olarak kullanılmasının başlangıcı oldu .
Cevap
Misafir17:09, 14 Mart 2010 
edison hariç ışığın kaynaklarını bulan bilim adamı
Cevap
Misafir21:01, 7 Mart 2011 
Işık kim tarafından icat edildi?
Cevap
Misafir12:58, 20 Eylül 2012 
Sevgili arkadaşlar Ben Kutsal ve size ışığı kimin bulduğunu söyliyim. Elektrikli ampulü bulan Edison Ne yazık ki bir ''Tüccar Mucit'' ti o dönemde Şimdiki zamandaki gibi Florasan lı ampul icat edilmişti Ve HATTA DAHA İYİSİ ''''''''''ELEKTRİKSİZ ÇALIŞAN Bir Florasanlı Ampul yapılmıştı Ama ''Edison'' sırf para kazanmak için olsa gerek elektrikli ampulü icat etti bu da Elektriksiz çalışan Florasanlı Ampullere GÖLGE DÜŞÜRDÜ ve şimdide biz Işığın Kralı'nı Edison Dİye Biliyoruz ama aslında o dönemde , Bu dönemden daha iyi birşeyt yapılmış tı ve bunu yapan adamın adı da Nikola Tesla' dır ve hatta onun üzerine yazılmış bir kitabı vardır lütfen duyarlı olup bilgilerimizi Doğruca paylaşalım
Cevap
Misafir18:53, 18 Şubat 2013 
Benjamin Franklin Luigi Galvani Alessandro VoltaMichael André-Marie Ampère Georg Simon Ohm Nikola Tesla, Samuel Morse, Antonio Meucci, Thomas Edison, George Westinghouse, Werner von Siemens, Charles Steinmetz, ve Alexander Graham Bell.
Cevap
Misafir17:14, 20 Şubat 2014 
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı:
Ampulu bulan » Thomas Alva Edison
Alva mı?
Cevap
Misafir19:48, 14 Kasım 2014 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ampulu bulan kişi Thomas Alva Edison
Ampulü Thomas Alva Edison alçağı değil Nicola Tesla bulmuştur ama Edison onla bir anlaşma yapmış ama Tesla'dan ampulü alıp parayı vermemiş ve benim,diye satmış
Cevap
nötrino11:04, 15 Şubat 2015 
Işığın Keşfi
  • Işığı ilk keşfeden bilim adamı Nikola Tesla'dır.Işıklandırma projesini Tesla'dan alan Edison ise kendi buluşu olan elektrik ampulünü bu projeye dayanarak geliştirmiştir!
Cevap
Misafir08:46, 18 Mart 2015 
Bu mesaj nötrino tarafından silindi.
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Cevaplanmış Konuları
Benzer Konular
Ampulü icat eden bilim adamı kimdir?
Hücreyi tanımlayan bilim adamı kimdir?
Ay'a ilk çıkan bilim adamı kimdir?
Mıknatısı bulan bilim adamı hakkında bilgi verir misiniz?
En büyük bilim adamı kimdir?