PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Cevaplanmış > pH cetveli nasıl çizilir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir18:39, 31 Mart 2010 
pH skalası, pH cetveli nasıl çizilir, pH skalası hangi değerler arasındadır?

Proje ödevim pH cetveli çizmek. Öğretmenim değişik bir şey olmasını istedi. Sizce nasıl bir cetvel hazırlayabilirim, fikir verir misiniz?
En iyi cevap nötrino tarafından gönderildi

pH => Su içinde çözünmüş halde bulunan hidrojen iyonudur.Genelde pH skalası 0-14 değerleri arasındadır. pH 7 değeri ise skalada tam orta değeri veriyordur ve nötr özelliktedir. Bazik özelliğe sahip maddelerin pH değerleri 7 den büyüktür. Asidik özelliklerde ise pH değeri 7 den küçük bir değerdir!

pH = 7 (Nötr)!
pH = 0-7 (Asidik)!
pH =7-14 (Alkali)!

pH skalası ile ilgili değişik görselleri inceleyerek ve karşılaştırarak (0-14) değerleri arası değişik bir pH skalası hazırlayabilirsiniz!
Benzer Konular:
Etiketler:
  • ph cetveli nasil cizilir
  • ph cetveli nasil yapilir
  • ph cizelgesi
Cevap
nötrino12:27, 8 Nisan 2010 
pH => Su içinde çözünmüş halde bulunan hidrojen iyonudur.Genelde pH skalası 0-14 değerleri arasındadır. pH 7 değeri ise skalada tam orta değeri veriyordur ve nötr özelliktedir. Bazik özelliğe sahip maddelerin pH değerleri 7 den büyüktür. Asidik özelliklerde ise pH değeri 7 den küçük bir değerdir!

pH = 7 (Nötr)!
pH = 0-7 (Asidik)!
pH =7-14 (Alkali)!

pH skalası ile ilgili değişik görselleri inceleyerek ve karşılaştırarak (0-14) değerleri arası değişik bir pH skalası hazırlayabilirsiniz!
Cevap
Misafir09:23, 15 Ocak 2011 
Benim ödevimde pH çizelgesi cizmek ama bana lazım olan mesela 1-2 arasında hangi maddeler var . Yani çizelgedeki maddelerin yerleri . Lütfen Yardım ediin !
Cevap
Misafir20:53, 16 Şubat 2011 
ph cetvelindeki 1-4 arası gibi bir mesafede bile ne var o istendi ödev olark yardım ederseniz sevinirim
Cevap
Misafir19:31, 11 Mart 2011 
yaa arkadaşlar çok acil ph ile ilgili bilgi lazım yardım edermisiniz?
Cevap
Misafir19:21, 11 Nisan 2011 
ph cetvelı nasıl cızılır
Cevap
Misafir14:28, 19 Nisan 2011 
ya yardım edin çizmeme
Cevap
Misafir20:41, 28 Eylül 2011 
benim performans ödevim ph cetveli ilginç göze hoş gelen birşey olmasını istiyorum ne yapabilirim yardım edersenşz çok mutlu olurum (((LÜTFEN YARDIM EDİN)))
Cevap
Misafir10:04, 11 Nisan 2012 
benim ödevim asit ve baz kavramlarını açıklayacak şekilde 5 asitik 5 bazik madde göstercem yardımcı olun lütfen ödevi vermeme 3 gün kaldı lütfen yarımcı olun :/
Cevap
Misafir19:04, 25 Nisan 2012 
ph cetvelini çizimini istiyorum acil
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama