Arama

Su maymunu nerelerde satılır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Haziran 2016 Gösterim: 68.422 Cevap: 69
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2011       Mesaj #11
misafir - avatarı
Ziyaretçi
]ARKADAŞLAR BEN NERDEN ALABİLİRM[/QUOTE]
Kırtasiyelerde bulunur.
Sponsorlu Bağlantılar
Bunlar canlılardır,şekerle beslenirler,maya mantarından üretilirler. Arkadaşlar bunların asıl adları kristajel dir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BNDE 645 TANE VAR KARŞIDAN ALDIM 200 TANESİ 2.50 TELE İSTANBULDA YAŞIYORUM...GENELLLİKLE BÜYÜK KIRTASİYELERDE SATILIR AMA HER BUYUK KIRTASIYEDE DEĞİL TABİ BİZİM ORADA 2 TANESİ 20 KRŞ. YNAİ 1 TANESİ 10 KRŞ OKULDAN BİRİSİ YUTMUŞ ZEHİRLENMEMİ NE OLMUŞ UZUN SURE KALMADAN .....BNDE PEKBİLMİOM AMA 1AY OLDU HALA OKULA GLMIYO ....BNDE PEK ANLAMADIM DOĞRUSU SİZ SİZ OLUN SAKIN YUTMAYIN BU BİR TAVSİYE
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben almak istiyorum kırtasiyeye sordum yasaklandı dedi netde bakıyorum hep kredi kartı istiyo tek istediğim 1 tl lik bi oyuncak çok şey mi istiyorum bence hayır ama bulamıyorum iştebirde tuhafiyeye ve büyük bi kırtasiye var ona sorcam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bende 400 tane maymuncuk var büyüdüler bende küçülsün diye suyunu boşalttım ama küçülmediler ben küçültmek istiyorum ne yapmalıyım ?????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar lutfen su maymunu bulun lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar onlar nasıl oluşur
byz_qny - avatarı
byz_qny
Ziyaretçi
10 Nisan 2012       Mesaj #17
byz_qny - avatarı
Ziyaretçi
SU MAYMUNLARINI SATIN ALMAYIN.İŞTE NEDENLERİ;

Son birkaç yılda özellikle ilkokul çağındaki çocuklar arasında çok yaygın olan ve su maymunu olarak adlandırılan kristajel, özellikle bebekler ve çocuklar için çok zararlı hatta öldürücü olabiliyor. Özellikle yutulması ile birlikte sağlık açısından risklere neden olan su maymununu bebekler ve çocuklar şeker zannederek yutabiliyor. Bu konu ile alakalı sürekli olarak televizyonlarda ve gazetelerde haberler duyuyoruz. İşte haberin ışığında su maymununun zararları…

Asıl adları kristajel olan bu su topları 9 farklı renge sahipler. Büyüklüklerinin 400 katı olabiliyorlar. Kesinlikle küçük çocuklardan uzak tutulmaları gerekir. Nano teknoloji ürünleridir.

İşte Haber…

Su maymunu nedeniyle hastanelere birçok başvuru oldu. Sağlık Bakanlığı anne babalara, ‘çocukları bu ürünlerden uzak tutun’ çağrısında bulundu.

Bitkilerin büyümesi için gübre olarak kullanılan ve suyla temasında 400 kat büyüyen renkli toplar çocukları hasta etti. Bakkal, market, kırtasiye, akvaryumcular ile seyyar satıcılarda satılan ve suyun içine atıldığında bölünerek çoğalan ‘su maymunları’ yüzünden onlarca aile Acil servislere başvurdu. Yutulduğunda midede büyüyen jel şeklindeki topların hayati risk taşıdığını dikkate alan Sağlık Bakanlığı, bu ürünlerin satışına el koydu.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnternette hangi sayfada satılıyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı