Arama

"Ben güzele güzel demem, güzel faydalı olmalı, işe yaramalı" ne demektir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Ocak 2014 Gösterim: 21.216 Cevap: 14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben güzele güzel demem.
Güzel, faydalı olmalı.
Güzel dediğin işe yaramalı.

Anlamını yazar mısınız?

Msn Grin Şimdiden teşekkürler.
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
“Ben güzele güzel demem güzel dediğin faydalı olmalı işe yaramalı.”
Her güzele güzel deyip vaktimizi boşa harcamamalıyız, güzel, güzel olsa da bize hiçbir faydası yoktur. Ama güzel olup ta bize faydalı olan şeylerle vaktimizi geçirmeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar
Örneğin; karşı binadaki bir elma ağacının bize hiçbir faydası yoktur. Sadece orada süs olsun diye duruyordur. Ama o ağacın meyvesini yersek bize faydalı olur, yemezsek çürüyüp giderse bize hiçbir faydası yoktur.

Onun için vaktimizi yararlı şeylerle geçirmeliyiz her güzele güzel dememeliyiz

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnsanın sadece güzelliği yetmez, güzellik insanın faydalı olmasını da gerektirir. Güzel insan aynı zamanda bir işe de yaramalı.
Örnek sizi güzel bulan birisi aynı zamanda calışkan olmanızı da isteyebilir. Ama siz çalışkan değilseniz yani ileride başkalarına da faydalı olamayacaksın bir işe yaramayacaksın demektir.
Sponsorlu Bağlantılar
JéLLyßon - avatarı
JéLLyßon
Ziyaretçi
1 Aralık 2011       Mesaj #3
JéLLyßon - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar güzel olan bir şeyin faydalı olması ile ilgili çook acil giriş,gelişme ve sonuç bölümü olan kısa kompozisyon bulmam lazım. Konuyu bu şiirden bulunuz:

Ben güzele güzel demem
Güzel,faydalı olmalı,
Güzel dediğin işe yaramalı.

6. sınıf Türkçe ödevi lütfen yardımcı olun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanın sadece güzelliği yetmez insanın iç güzelliğide önemlidir insanın dış görünüşü güzel olup içi güzel olmazsa dış görünüşünün fazla fayddası olmaz bir insanın hem dış görünüşü hemde iç i güzel olmalıdır ama içinin güzelliği daha önemlidir bir insan hemhemde güzel içi güzel olup faydalı ve işede yaramalı yani bir güzelin içide dışıda güzel olup işede yaramalıkibiz o güzele gerçekten güzel diyebilelim insanları dış görünüşleriyle yargılamamalıyız tanıdıkca iç güzelliğinide anlamalıyız.Bu sözün ana fikri güzele güzel demek için içininde güzel olması lazım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben bazı alıntı yazılardan ekledm ortaya kısa bısı cıkardm belkı sıze yararı olur ;
güzel dediğin sadece dış görünüşüyle değil iç görünüşüylede güzel olmalıdır. her dış görünüşü güzel olan güzel değildir.hem işe yaramalı hemde faydası dokunmalı.

ınsanın sadece guzellıgı yetmez
guzellık ınsanın faydalı olmasını da gerektırır
guzel ınsan aynı zamanda bır ıse de yaramalı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
“Ben güzele güzel demem güzel dediğin faydalı olmalı işe yaramalı.”
Her güzele güzel deyip vaktimizi boşa harcamamalıyız, güzel, güzel olsa da bize hiçbir faydası yoktur. Ama güzel olup ta bize faydalı olan şeylerle vaktimizi geçirmeliyiz.

Örneğin; karşı binadaki bir elma ağacının bize hiçbir faydası yoktur. Sadece orada süs olsun diye duruyordur. Ama o ağacın meyvesini yersek bize faydalı olur, yemezsek çürüyüp giderse bize hiçbir faydası yoktur.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Kasım 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu belki olabilir

Ben arıya arı demem
Arının balı olmalı
Ben güzele güzel demem
Güzel faydalı olmalı
Güzel dediğin işe yaramalı
Kadın mı? Hamur yoğurmalı
Çocuk doğurmalı
Ağaç mı? Meyve vermeli
Çiçek mi? Kokmalı
Bayramdan bayrama neyleyim güzeli
Güzel dediğin her Allahın günü
Yanıbaşımızda olmalı
Yağmur misali hem gözümüze, hem gönlümüze
Hem toprağımıza yağmalı.
Güzel dediğin yağmur misali hepimizin olmalı.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben size söyleyeyim:
Güzel dediğin sadece dış görünüşüyle değil iç görünüşüylede güzel olmalıdır. HHer dış görünüşü güzel olan güzel değildir. Hem işe yaramalı hem de faydası dokunmalı. Güzelliği için kuaförlere giden kadının sadece kendine zararı olur. Kadın işe yaramalı ki biz ona güzel diyebilelim. Herkesin sözlerine fikir verip te suratını mahveden kadın güzel değildir ve hiçbir zaman güzel olamaz.
Siz arkadaşlar bu yazdığımı giriş gelişme ve sonuca bölersiniz, benden bu kadar.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Güzel dediğin sadece dış görünüşüyle değil iç görünüşüylede güzel olmalıdır. HHer dış görünüşü güzel olan güzel değildir. Hem işe yaramalı hem de faydası dokunmalı. Güzelliği için kuaförlere giden kadının sadece kendine zararı olur. Kadın işe yaramalı ki biz ona güzel diyebilelim. Herkesin sözlerine fikir verip te suratını mahveden kadın güzel değildir ve hiçbir zaman güzel olamaz.
Siz arkadaşlar bu yazdığımı giriş gelişme ve sonuca bölersiniz, benden bu kadar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi