Arama

İç Mimar olmak için çizim kursuna gitmek gerekir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Kasım 2018 Gösterim: 8.320 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2013       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İç Mimar olmak için çizim kursuna gitmek gerekir mi?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
İç Mimarlık bölümü için çok mükemmel olmasa da belli bir çizim kabiliyetinin olması gerekir.Bunun yanında çizim ve tasarım kabiliyetinin gelişmesine yardımcı olabilecek bazı yazılımlarda mevcut.Bu yazılımlardan biri olan AutoCAD programı bilgisayar destekli bir çizim programı olup bu yönde AutoCAD kursları düzenlenmektedir.Bu tür eğitim veren kurslara katılmanız sizin avantajınıza olur.

Sponsorlu Bağlantılar
BAKINIZ İç Mimar
Son düzenleyen Safi; 6 Kasım 2018 01:47
nötrino
Yasaklı
9 Eylül 2013       Mesaj #2
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İç Mimarlık bölümü için çok mükemmel olmasa da belli bir çizim kabiliyetinin olması gerekir.Bunun yanında çizim ve tasarım kabiliyetinin gelişmesine yardımcı olabilecek bazı yazılımlarda mevcut.Bu yazılımlardan biri olan AutoCAD programı bilgisayar destekli bir çizim programı olup bu yönde AutoCAD kursları düzenlenmektedir.Bu tür eğitim veren kurslara katılmanız sizin avantajınıza olur.

Sponsorlu Bağlantılar
BAKINIZ İç Mimar
Son düzenleyen Safi; 6 Kasım 2018 01:49
nötrino
Yasaklı
25 Ekim 2013       Mesaj #3
Yasaklı
Alıntı
ben adlı kullanıcıdan alıntı

DGS ile mimarlığa geçiş yapmak istıyorum, acaba nasıl bır yol takip edebilirim?

Mimarlık Teknolojisi, Mimari ve Dekoratif Sanatlar, Peyzaj ve Çevre Tasarımı...vs gibi önlisans programlarından mezun iseniz Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Peyzaj Mimarlığı...vs gibi Lisans programlarını DGS ile tercih edebilirsiniz. DGS, sözel ve sayısal yetenek sorularından oluşan bir sınavdır.DGS için baz alınan kriterler mezun olduğunuz önlisans programı için dönüştürülmüş diploma notunuz ve sınavda çözdüğünüz soru sayısıdır. Kısaca doğru cevap sayınız ne kadar fazla olursa yerleşme olasılığınız da aynı derecede paralel olarak artar!
nötrino
Yasaklı
3 Kasım 2013       Mesaj #4
Yasaklı
Alıntı
Misafir ... adlı kullanıcıdan alıntı

Çizimim güzel ama çizim kursuna gitmiyorum. Bu şekilde nasıl İç Mimar olabilirim?

Çizim kursuna gitmemeniz İç Mimar olmanıza engel teşkil etmez. Kursa gidip gitmemeniz sadece size kalmış birşey. Bu minvalde eğitim veren kurslara katılmanız ise çizim yeteneğinizi daha da geliştirerek size alacağınız eğitimde avantaj sağlar!
Son düzenleyen nötrino; 18 Şubat 2015 10:39
cihatozfe - avatarı
cihatozfe
Ziyaretçi
26 Ağustos 2014       Mesaj #5
cihatozfe - avatarı
Ziyaretçi
İç Mimar olmak için bu işin okuluna gitmek gerekir.Kursuna giden İç Mimar değil tasarımcı olur. Sonrasında sektör içinde edinilecek tecrübe ile bir alanda uzmanlaşıp çok iyi yerlere gelirsin.

3d mimari çizim 3d tasarım 3d animasyon 3d iç mimari çizim
Son düzenleyen nötrino; 18 Şubat 2015 10:42 Sebep: Mesaj düzeni ve bağlantı boyutu!