Arama

Kağıt olmasaydı neler olurdu?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Mart 2016 Gösterim: 9.868 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2013       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kağıt olmasaydı neler olurdu?

EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Kağıt olmasaydı...

Sponsorlu Bağlantılar
Kağıt olmasaydı insanlar, birbirleriyle hala dumanla haberleşiyor olurlardı. Dolayısıyla insan toplulukları birbirlerinden etkilenmeyerek kendi içlerinde çoğalıp gelişip medeniyetler kuramazlardı.

Çünkü kağıt, ilim ve kültürün yayılıp gelişmesinde çok büyük bir rol oynamıştır. İlk para mantığının, bir şeyler satın alma, değiş tokuş gibi finansal işlerin başlangıcı olmuştur. Yazma, taşıma ve muhafazasındaki kolaylıklar, herhangi bir yerdeki ilim ve bilginin çok kısa bir zamanda dünyanın her tarafına kolayca yayılmasını temin etmiş, böylece bugünkü medeniyete ulaşılmasının başlıca vasıtalarından birisi olmuştur. Bugünkü dünyada kağıt, en başta gelen sanayi mamullerinden biridir ve günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan maddelerden biridir. Bilimsel çalışmalarda, eğitim ve öğretim kurumlarında, her türlü basın, yayın faaliyetlerinin yanı sıra para basımında, ambalaj işlerinde, mutfakta ve daha pek çok yerde kağıt kullanılmaktadır.

Yukarıda özetle verilen kağıdın kullanıldığı alanlar ve iş kolları var olmayacak, dolayısıyla insanlar günümüz gelişmişlik seviyesine ya çok uzun zaman sonra ulaşacak veya hiçbir zaman bu gerçekleşemeyecekti.

Son düzenleyen Safi; 16 Mart 2016 19:28
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013       Mesaj #2
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Kağıt Olmasaydı;

Sponsorlu Bağlantılar
Bana göre dünyanın en büyük icadı kağıda bir resim çiz içinde eksiklerin, isteklerin ve dileklerin olsun.Düşünsenize kağıt olmasaydı ne yapardık. O kağıt parçasına yazdığımız yazıyla başladı aşklarımız ve yine ona yazdığımız yazıyla son buldu .Sevindiğimiz haberleride onda yazan yazıyla aldık .Üzenleri onu buruşturup atsakta yine ondan öğrendik.Kimimizin not aldığı günlükleri vardı,kimimizin sakladığı aşk mektupları.Düşünsenize o kağıt olmsaydı ne yapardık taş tabletlerden gazeteler,plastikten yapılmış aşk mektupları,kil tabletlerden kitaplar, ne kadar kötü değilmi.O yüzden bana göre dünyanın en büyük icadı..Şimdi önünde yine bir kağıt yanında annenin sana küçükken halıyı boyarsan gebertirim dediği boya kalemlerin. Ama şimdi bu bembeyaz halı senin ve şu anda bir resim çizeceksin.Diyelimki dünyamızla ilgili barış,savaş,açlık sorunlarımız olmasın..Kendimizi çizelim ve herkes bilsin isteklerimizi.Ben çizdim annemin hastalığını atlatıp güzel,gülen gözlerini...

ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
18 Aralık 2013       Mesaj #3
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kağıt olmasaydı...

Kağıt olmasaydı insanlar, birbirleriyle hala dumanla haberleşiyor olurlardı. Dolayısıyla insan toplulukları birbirlerinden etkilenmeyerek kendi içlerinde çoğalıp gelişip medeniyetler kuramazlardı.

Çünkü kağıt, ilim ve kültürün yayılıp gelişmesinde çok büyük bir rol oynamıştır. İlk para mantığının, bir şeyler satın alma, değiş tokuş gibi finansal işlerin başlangıcı olmuştur. Yazma, taşıma ve muhafazasındaki kolaylıklar, herhangi bir yerdeki ilim ve bilginin çok kısa bir zamanda dünyanın her tarafına kolayca yayılmasını temin etmiş, böylece bugünkü medeniyete ulaşılmasının başlıca vasıtalarından birisi olmuştur. Bugünkü dünyada kağıt, en başta gelen sanayi mamullerinden biridir ve günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan maddelerden biridir. Bilimsel çalışmalarda, eğitim ve öğretim kurumlarında, her türlü basın, yayın faaliyetlerinin yanı sıra para basımında, ambalaj işlerinde, mutfakta ve daha pek çok yerde kağıt kullanılmaktadır.

Yukarıda özetle verilen kağıdın kullanıldığı alanlar ve iş kolları var olmayacak, dolayısıyla insanlar günümüz gelişmişlik seviyesine ya çok uzun zaman sonra ulaşacak veya hiçbir zaman bu gerçekleşemeyecekti.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!