Arama

Bozuk Resimleri Açmak

Güncelleme: 6 Aralık 2014 Gösterim: 102.183 Cevap: 17
eXeLLanC - avatarı
eXeLLanC
Ziyaretçi
16 Eylül 2008       Mesaj #1
eXeLLanC - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bir kaç gün önce kullandığım xp işletim sistemi çöktü.Yeni ve daha yüksek kapasitede bir disk aldım ve eski diskteki verileri yeni disk'e transfer ettim.Fakat özellikle resim ve mp3 dosylarını problemli olarak kurtardım.Örneğin resim dosyaları yarısı normal yarısı siyah bir şekilde görünüyor.Aynı şekilde mp3 dosyaları da 64 kb. olarak görünüyor ve süresi 2-3 sn.'ye oldu.
Sponsorlu Bağlantılar
Önerebileceğiniz veya kullandığınız herangi bir program varmı?
Şimdiden teşekkür ederim...
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
20 Eylül 2008       Mesaj #2
CrasHofCinneT - avatarı
Alıntı
eXeLLanC adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bir kaç gün önce kullandığım xp işletim sistemi çöktü.Yeni ve daha yüksek kapasitede bir disk aldım ve eski diskteki verileri yeni disk'e transfer ettim.Fakat özellikle resim ve mp3 dosylarını problemli olarak kurtardım.Örneğin resim dosyaları yarısı normal yarısı siyah bir şekilde görünüyor.Aynı şekilde mp3 dosyaları da 64 kb. olarak görünüyor ve süresi 2-3 sn.'ye oldu.

Sponsorlu Bağlantılar
Önerebileceğiniz veya kullandığınız herangi bir program varmı?
Şimdiden teşekkür ederim...

Kurtarma işleminden sonra mp3'leri veya resimleri onarabilecek bir program yoktur, aldığı hasar ile dosyanız kurtarılmış olarak gelir... Başka bir kurtarma programı ile yeniden deneyin kurtarmayı olmuyorsa kurtarma işleri gerek resimler gerek mp3'ler o şekilde kurtarılmış demektir...

Recover My Files - Silinen Dosyalarınızı Geri Getirin bu programı öneririm...
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
quars - avatarı
quars
Ziyaretçi
12 Ocak 2009       Mesaj #3
quars - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba, format atmak zorunda kaldığım hdd den , istediğim bazı belge ve resimleri recovermyfiles programı ile geri kurtardım anca resim dosyalarımdan bazıları ( jpeg olanlar ) açtığımda sanki puzzle yapılmış gibi bozuk görünüyor bu dosyaları nasıl onarabilirim, teşekkürler.

Örnek resim için tılkayınız : ornekzc0
w640
extremejblsound - avatarı
extremejblsound
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #4
extremejblsound - avatarı
Ziyaretçi
aynı sorun bende de war..recover my files kullanıyorum..resim boyut olarak büyük ama açılmıyor.başka prg de denedim fakat aynı.bunların hiç mi geri dönüşü yok??
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
25 Ocak 2009       Mesaj #5
CrasHofCinneT - avatarı
Malesef arkadaşlar benim bildiğim bir alternatif yok...
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
DarKSpirit - avatarı
DarKSpirit
Ziyaretçi
23 Haziran 2009       Mesaj #6
DarKSpirit - avatarı
Ziyaretçi
BU Kurtarma işinde En iyisi R-Studio network Edition Denemeni TAvsiye ederim Çok Başarılı Oldugu Gİbi Geri Getiriyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
resimlerde eğer önizleme yok diyorsa size basit bi yöntem tavsiye ederim şu an elimde 3000 adet düzeltmem gereken resim var....önizleme yapmaya çalıştığımız ve açamadığımız jpg uzantılı dosyaya sağ tıklayıp farklı aç seçeneğinden explorer i seçiyoruz bu şekilde fotoğrafı açıyor.ardından print scrn ile alıp paint e yapıştırıp fazlalıkları keserek farklı kaydettiğimizde sorun kalmıyor.çözünürlük çok yüksekse biraz kayıp oluyor görüntüde ama göze batmıyor..........

**** En son ve kesin çözüm ****

YILMAZ DEMİRHAN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
R studio denedim, olmadı, ayrıca ön izleme yok diyen bir dosyayı explorer da nasıl açtınız ? Explorer açmazki
önizleme okunamayan dosyayı ? Biraz sallamasyon olmuş sanki ? DPR Digital Picture Recovery, R Studio ve Picture Recovery ile denedim el'an da program indirip deniyorum fakat sanırım ilk cevap yazan arkadaş doğru söylemiş, yani kurtarılmış olan dosya o şekilde kurtarılmış oluyor... hiç olmamasından sa bir kaç dosya bozuk da olsa veriyi kurtarmış oluyorsunuz ama olan resimlere oluyor Msn Sad(((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
recuva yı kullanın pcde nereye girerseniz girin ne resmi açarsanız açın geri geliyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Recuvada bende olmuyor çalısmadı açmıyor