Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Bozuk Resimleri Açmak

Gösterim: 78653 | Cevap: 18
  • acilmayan resmi acma
  • acilmayan resmi acma programi
  • bozuk resmi acma programi
eXeLLanC
16 Eylül 2008 12:09   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Bozuk Resimleri Açmak

Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bir kaç gün önce kullandığım xp işletim sistemi çöktü.Yeni ve daha yüksek kapasitede bir disk aldım ve eski diskteki verileri yeni disk'e transfer ettim.Fakat özellikle resim ve mp3 dosylarını problemli olarak kurtardım.Örneğin resim dosyaları yarısı normal yarısı siyah bir şekilde görünüyor.Aynı şekilde mp3 dosyaları da 64 kb. olarak görünüyor ve süresi 2-3 sn.'ye oldu.
Önerebileceğiniz veya kullandığınız herangi bir program varmı?
Şimdiden teşekkür ederim...
20 Eylül 2008 07:19   |   Mesaj #2   |   
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Ankara

18627
1.925 mesaj
Alıntı
eXeLLanC adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bir kaç gün önce kullandığım xp işletim sistemi çöktü.Yeni ve daha yüksek kapasitede bir disk aldım ve eski diskteki verileri yeni disk'e transfer ettim.Fakat özellikle resim ve mp3 dosylarını problemli olarak kurtardım.Örneğin resim dosyaları yarısı normal yarısı siyah bir şekilde görünüyor.Aynı şekilde mp3 dosyaları da 64 kb. olarak görünüyor ve süresi 2-3 sn.'ye oldu.
Önerebileceğiniz veya kullandığınız herangi bir program varmı?
Şimdiden teşekkür ederim...

Kurtarma işleminden sonra mp3'leri veya resimleri onarabilecek bir program yoktur, aldığı hasar ile dosyanız kurtarılmış olarak gelir... Başka bir kurtarma programı ile yeniden deneyin kurtarmayı olmuyorsa kurtarma işleri gerek resimler gerek mp3'ler o şekilde kurtarılmış demektir...

http://www.msxlabs.org/forum/ucretsi...-8-5266-a.html bu programı öneririm...
NympH ve KaNKaWaReZ bu mesajı beğendi.
quars
12 Ocak 2009 16:20   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi

Jpeg onarımı

Arkadaşlar merhaba, format atmak zorunda kaldığım hdd den , istediğim bazı belge ve resimleri recovermyfiles programı ile geri kurtardım anca resim dosyalarımdan bazıları ( jpeg olanlar ) açtığımda sanki puzzle yapılmış gibi bozuk görünüyor bu dosyaları nasıl onarabilirim, teşekkürler.

Örnek resim için tılkayınız :
extremejblsound
25 Ocak 2009 10:32   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
aynı sorun bende de war..recover my files kullanıyorum..resim boyut olarak büyük ama açılmıyor.başka prg de denedim fakat aynı.bunların hiç mi geri dönüşü yok??
25 Ocak 2009 12:24   |   Mesaj #5   |   
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Ankara

18627
1.925 mesaj
Malesef arkadaşlar benim bildiğim bir alternatif yok...
23 Haziran 2009 10:44   |   Mesaj #6   |   
DarKSpirit - avatarı
MsXLabs Üyesi
KaRaNLıKk
51
21 mesaj
BU Kurtarma işinde En iyisi R-Studio network Edition Denemeni TAvsiye ederim Çok Başarılı Oldugu Gİbi Geri Getiriyor
Misafir
6 Eylül 2011 11:57   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
resimlerde eğer önizleme yok diyorsa size basit bi yöntem tavsiye ederim şu an elimde 3000 adet düzeltmem gereken resim var....önizleme yapmaya çalıştığımız ve açamadığımız jpg uzantılı dosyaya sağ tıklayıp farklı aç seçeneğinden explorer i seçiyoruz bu şekilde fotoğrafı açıyor.ardından print scrn ile alıp paint e yapıştırıp fazlalıkları keserek farklı kaydettiğimizde sorun kalmıyor.çözünürlük çok yüksekse biraz kayıp oluyor görüntüde ama göze batmıyor..........

**** En son ve kesin çözüm ****

YILMAZ DEMİRHAN
Misafir
8 Kasım 2011 01:06   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
R studio denedim, olmadı, ayrıca ön izleme yok diyen bir dosyayı explorer da nasıl açtınız ? Explorer açmazki
önizleme okunamayan dosyayı ? Biraz sallamasyon olmuş sanki ? DPR Digital Picture Recovery, R Studio ve Picture Recovery ile denedim el'an da program indirip deniyorum fakat sanırım ilk cevap yazan arkadaş doğru söylemiş, yani kurtarılmış olan dosya o şekilde kurtarılmış oluyor... hiç olmamasından sa bir kaç dosya bozuk da olsa veriyi kurtarmış oluyorsunuz ama olan resimlere oluyor (((
serseri9
16 Kasım 2011 20:36   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi

Veri Kurtarma 0312 431 01 45

Yanlışlıkla sildiğiniz veya arza yapmış disklerinizdeki verilerinizi aynı silinmeden
önceki haliyle kurtarmaktayız. Verilerinize sağlık bir şekilde ulaşılması için üzerinde
fazla oynama yapılmaması lazımdır.
03124310145
Bayındır1 Sokak No:22/5 Kızılay Ankara
www.ankaraverikurtarma.tk
www.teknikservisbilgisayar.com
Misafir
20 Ocak 2012 17:54   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
recuva yı kullanın pcde nereye girerseniz girin ne resmi açarsanız açın geri geliyo
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Bozuk Resimleri Açmak Konusuna Benzer Konular

Psikolojim bozuk ne yapabilirim?
Gönderen: seda_1907 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 111
Son Mesaj: 8 Mart 2015 22:53
Cevap: 0
Son Mesaj: 29 Aralık 2012 13:56
Bozuk resimleri kurtarmak için ne yapmalıyım?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Son Mesaj: 19 Mart 2010 22:53
Doğuş - Bozuk
Gönderen: soulpower Forum: Türkçe Şarkı Sözleri
Son Mesaj: 26 Haziran 2008 22:29
Mayası Bozuk Nedir?
Gönderen: nünü Forum: X-Sözlük
Son Mesaj: 15 Şubat 2008 23:55
Etiketler: