Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bozuk Resimleri Açmak

Bu konu Donanım forumunda eXeLLanC tarafından 16 Eylül 2008 (12:09) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
66670 kez görüntülenmiş, 16 cevap yazılmış ve son mesaj 4 Ağustos 2014 (10:06) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.25  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 16 Eylül 2008, 12:09

Bozuk Resimleri Açmak

#1 (link)
eXeLLanC
Ziyaretçi
eXeLLanC - avatarı
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bir kaç gün önce kullandığım xp işletim sistemi çöktü.Yeni ve daha yüksek kapasitede bir disk aldım ve eski diskteki verileri yeni disk'e transfer ettim.Fakat özellikle resim ve mp3 dosylarını problemli olarak kurtardım.Örneğin resim dosyaları yarısı normal yarısı siyah bir şekilde görünüyor.Aynı şekilde mp3 dosyaları da 64 kb. olarak görünüyor ve süresi 2-3 sn.'ye oldu.
Önerebileceğiniz veya kullandığınız herangi bir program varmı?
Şimdiden teşekkür ederim...
Etiketler:
  • acilmayan resimleri acma
  • acilmayan resmi acma
  • acilmayan resmi acma programi
  • bozuk fotograf kurtarma
  • bozuk resmi acma programi
Benzer Konular:
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2008, 07:19

Bozuk Resimleri Açmak

#2 (link)
Pragmatist Çılgın Zat...
CrasHofCinneT - avatarı
Alıntı:
eXeLLanC adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bir kaç gün önce kullandığım xp işletim sistemi çöktü.Yeni ve daha yüksek kapasitede bir disk aldım ve eski diskteki verileri yeni disk'e transfer ettim.Fakat özellikle resim ve mp3 dosylarını problemli olarak kurtardım.Örneğin resim dosyaları yarısı normal yarısı siyah bir şekilde görünüyor.Aynı şekilde mp3 dosyaları da 64 kb. olarak görünüyor ve süresi 2-3 sn.'ye oldu.
Önerebileceğiniz veya kullandığınız herangi bir program varmı?
Şimdiden teşekkür ederim...
Kurtarma işleminden sonra mp3'leri veya resimleri onarabilecek bir program yoktur, aldığı hasar ile dosyanız kurtarılmış olarak gelir... Başka bir kurtarma programı ile yeniden deneyin kurtarmayı olmuyorsa kurtarma işleri gerek resimler gerek mp3'ler o şekilde kurtarılmış demektir...

http://www.msxlabs.org/forum/ucretsi...-8-5266-a.html bu programı öneririm...
Rapor Et
Eski 12 Ocak 2009, 16:20

Jpeg onarımı

#3 (link)
quars
Ziyaretçi
quars - avatarı
Arkadaşlar merhaba, format atmak zorunda kaldığım hdd den , istediğim bazı belge ve resimleri recovermyfiles programı ile geri kurtardım anca resim dosyalarımdan bazıları ( jpeg olanlar ) açtığımda sanki puzzle yapılmış gibi bozuk görünüyor bu dosyaları nasıl onarabilirim, teşekkürler.

Örnek resim için tılkayınız : ornekzc0
w640
Rapor Et
Eski 25 Ocak 2009, 10:32

Bozuk Resimleri Açmak

#4 (link)
extremejblsound
Ziyaretçi
extremejblsound - avatarı
aynı sorun bende de war..recover my files kullanıyorum..resim boyut olarak büyük ama açılmıyor.başka prg de denedim fakat aynı.bunların hiç mi geri dönüşü yok??
Rapor Et
Eski 25 Ocak 2009, 12:24

Bozuk Resimleri Açmak

#5 (link)
Pragmatist Çılgın Zat...
CrasHofCinneT - avatarı
Malesef arkadaşlar benim bildiğim bir alternatif yok...
Rapor Et
Eski 23 Haziran 2009, 10:44

Bozuk Resimleri Açmak

#6 (link)
MsXLabs Üyesi
DarKSpirit - avatarı
BU Kurtarma işinde En iyisi R-Studio network Edition Denemeni TAvsiye ederim Çok Başarılı Oldugu Gİbi Geri Getiriyor
Rapor Et
Eski 6 Eylül 2011, 11:57

Bozuk Resimleri Açmak

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
resimlerde eğer önizleme yok diyorsa size basit bi yöntem tavsiye ederim şu an elimde 3000 adet düzeltmem gereken resim var....önizleme yapmaya çalıştığımız ve açamadığımız jpg uzantılı dosyaya sağ tıklayıp farklı aç seçeneğinden explorer i seçiyoruz bu şekilde fotoğrafı açıyor.ardından print scrn ile alıp paint e yapıştırıp fazlalıkları keserek farklı kaydettiğimizde sorun kalmıyor.çözünürlük çok yüksekse biraz kayıp oluyor görüntüde ama göze batmıyor..........

**** En son ve kesin çözüm ****

YILMAZ DEMİRHAN
Rapor Et
Eski 8 Kasım 2011, 01:06

Bozuk Resimleri Açmak

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
R studio denedim, olmadı, ayrıca ön izleme yok diyen bir dosyayı explorer da nasıl açtınız ? Explorer açmazki
önizleme okunamayan dosyayı ? Biraz sallamasyon olmuş sanki ? DPR Digital Picture Recovery, R Studio ve Picture Recovery ile denedim el'an da program indirip deniyorum fakat sanırım ilk cevap yazan arkadaş doğru söylemiş, yani kurtarılmış olan dosya o şekilde kurtarılmış oluyor... hiç olmamasından sa bir kaç dosya bozuk da olsa veriyi kurtarmış oluyorsunuz ama olan resimlere oluyor (((
Rapor Et
Eski 16 Kasım 2011, 20:36

Veri Kurtarma 0312 431 01 45

#9 (link)
serseri9
Ziyaretçi
serseri9 - avatarı
Yanlışlıkla sildiğiniz veya arza yapmış disklerinizdeki verilerinizi aynı silinmeden
önceki haliyle kurtarmaktayız. Verilerinize sağlık bir şekilde ulaşılması için üzerinde
fazla oynama yapılmaması lazımdır.
03124310145
Bayındır1 Sokak No:22/5 Kızılay Ankara
www.ankaraverikurtarma.tk
www.teknikservisbilgisayar.com
Rapor Et
Eski 20 Ocak 2012, 17:54

Bozuk Resimleri Açmak

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
recuva yı kullanın pcde nereye girerseniz girin ne resmi açarsanız açın geri geliyo
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.138 saniyede (63.34% PHP - 36.66% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 05:21
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi