Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Açılışta Masaüstü Boş Görünüyor Sorunu ve Çözümü

Bu konu Donanım forumunda gokmeen tarafından 2 Ekim 2008 (23:37) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
104256 kez görüntülenmiş, 83 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Eylül 2014 (14:26) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.50  |  Oy Veren: 6      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 2 Ekim 2008, 23:37

#1 (link)
gokmeen
Ziyaretçi
gokmeen - avatarı
Selam
arkadaşlar pcyi açtığımda masa üstünde başlat menüsüde dahil olmak üzere hiç birşey gözükmüyor masa üstü arka planı hariç tabiiki

CTRL + ALT + Delete yapıp kullanıcılardan kullanıcı adını seçerek
(tek Kullanıcı var) 2 defa oturumu kapat yapıyorum oturum kapandıktan sonra tekrar kullanıcı adı seçip şifreyi giriyorum ve masa üstü ozaman gözüküyor.

konu hakkında bilgisi olan lütfen yardımcı olsun şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Reklam
Eski 3 Ekim 2008, 02:04

#2 (link)
Beşer
Just fly - avatarı
Alıntı:
gokmeen adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Selam
arkadaşlar pcyi açtığımda masa üstünde başlat menüsüde dahil olmak üzere hiç birşey gözükmüyor masa üstü arka planı hariç tabiiki

CTRL + ALT + Delete yapıp kullanıcılardan kullanıcı adını seçerek
(tek Kullanıcı var) 2 defa oturumu kapat yapıyorum oturum kapandıktan sonra tekrar kullanıcı adı seçip şifreyi giriyorum ve masa üstü ozaman gözüküyor.

konu hakkında bilgisi olan lütfen yardımcı olsun şimdiden teşekkürler

Benimde başıma gelmişti sanırım virüs.

Başlar > Çalıştır (Windows Tuşu + R) dan "msconfig" e girebilirsen orda Başlangıç sekmesi var sana yabancı gelen işlemlerin çalışmasını durdurabilirsin. Belki işe yarar kolay gelsin ..
Rapor Et
Eski 3 Ekim 2008, 18:29

#3 (link)
gokmeen
Ziyaretçi
gokmeen - avatarı
teşekkürler sorunu başka bi yoldan hallettim

Ctrl + Alt + Del (Görev Yöneticisi) , "Dosya" Sekmesine Geldim Ordan "Yeni Görev (Çalıştır...)" a Geldim "explorer.exe" Yazdım Tamam Dedim ve Oldu.

konu kapatılabir
Rapor Et
Eski 5 Ekim 2009, 01:04

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben tema indirmek için ugraşıyodum o sıra evet felan derken. pc yeniden başladı masa üstünde hiç bi şey yok arkaplan hariç ctrl alt delete yeni görev yaptım exploer.exe yaptım olmadı.
Rapor Et
Eski 22 Ekim 2009, 23:18

#5 (link)
RaPSTaR
Ziyaretçi
RaPSTaR - avatarı
slm arkadaşlar ben xp ultimate kullanıyorum bendede açılışta masaüstü boş görünüyor explorer.exe yi kapatıp tekrar açınca sorun düzeliyor fakat program files deki bazı exe dosyalarımda bozuluyor bunun sorununu araştırdım nette exe virüsü diye geçen bi virüs müş format da çözümlemiyor bunu antivürüsde yardımcı olursanız sevinirim
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2009, 14:25

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar bn dede aynı sorun var bn ctrl+alt+delete yapıyorum orda yeni görev +explorer.exe yapıyorum düzeliyor fakat bilgisayarı açtığımda tekrar aynı sotun oluşuyor yani masa üstü simgeleri gözükmüyor lütfen yardımcı olun
Rapor Et
Eski 8 Ocak 2010, 01:53

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sorun ikitane vurus programi kurdugunuzdandir
Rapor Et
Eski 26 Ocak 2010, 07:19

#8 (link)
saka_laz
Ziyaretçi
saka_laz - avatarı
Arkadaşlar explorer.exe sorunu genelde bilgisayarımızın görünümünü güzelleştirmek maksadıyla indirdiğimiz ve yüklemeye kalktığımız temalar yüzünden oluyor. explorer.exe dosyası zarar görüyor. sistem onarmayı denemenizi tavsiye ederim çünkü dosyalarınız zarar görmüş. Mümkün olduğunca da temalardan uzak durmaya bakın. Masa üzerinde bişe gözükmemesinden tutun da simgeleri ve menüleride karartabilirler.

Unutmayın pc ye yüklediğiniz extra temalar zararsız olsa bile bilgisayarınızın performansını oldukça fazla etkiliyor.
Rapor Et
Eski 27 Ocak 2010, 16:14

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaw kardeş alt+ctl+delete yaptım yeni görev yaptım girdim google ye pc kackere reset attım olmadı pc masa üstünde bişey yoq gözüükmüyor hiçbirşey hemde
Rapor Et
Eski 28 Ocak 2010, 03:02

#10 (link)
saka_laz
Ziyaretçi
saka_laz - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

yaw kardeş alt+ctl+delete yaptım yeni görev yaptım girdim google ye pc kackere reset attım olmadı pc masa üstünde bişey yoq gözüükmüyor hiçbirşey hemde

* Windows XP CDsini CD sürücüne yerleştiriniz.

* "ctrl+alt+delete" e basarak "Windows Görev Yöneticisini" açın.

* "Dosya > Yeni Görev(Çalıştır...) kısmına "sfc /scannow" komutunu yazıp "Enter"a basınız. Windows klasörü onarılacak.

*Uyarı ile karşılaşırsanız "Yeniden Dene" butonunda ısrar ediniz.

* Bilgisayara yeniden başlatınız.

Arkadaşlar ısrarla söylüyorum. System dosyanızdaki explorer.exe bozulmuş ya da silinmiştir.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.142 saniyede (67.48% PHP - 32.52% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 03:42
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi