Arama

Bilgisayar Teknik Destek - Sayfa 10

Güncelleme: 23 Haziran 2018 Gösterim: 126.641 Cevap: 95
Nick_elodeon - avatarı
Nick_elodeon
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2017       Mesaj #91
Nick_elodeon - avatarı
Kayıtlı Üye
İyi günler benim bir sorunum vardı bu yeni oluyor. Dün bilgisayarım normaldi bayagi açık kalmıştı. Bugün açmaya çalışıyorum bilgisayar kendisini açmayı reddediyor yani açma düğmesine basıyorum bilgisayar 3-5 saniye sadece açma kapama düğmesinin rengi var ekran kapkara sonra o 5 sn sonra açma kapama düğmesi de kapanıyor. Bilgisayarı şarj ile de sarjsız da bu şekilde yani şarjı ile alakali bir durum değil.
Ayrica bir durum var etken bu mu bilmiyorum ama..
Sponsorlu Bağlantılar
1-2 hafta önce "iobit malware fighter " tarafından bir virus bulunmuştu trojanmiş sanırım "HIJACK" virusu. O virus temizleme uygulamasından bir iki kere temizlemeye çalıştım gitmedi sonra birkaç kere daha denedim en son karantinaya alındı. Ama sonra tuhaf şeyler olusmaya basladı . tuhaf olan şey; bu program kendisini ben açmasam bile sürekli acıyor ve denetleme yapıyor zamanlama falan yapmadım günlük şu saatte otomatik tarayın demedim öyle bir özellik de yok zaten.
Kendi programında gezinip duruyor. Dün de aynı şey oldu. Bilgisayar açıktı ben bir süreliğine bilgisayardan ayrıldım geri geldiğimde Antivirus açık haldeydi yaklaşık 1 dakikadır tarama yapıyormuş. Sonra tekrar bilgisayardan ayrıldım yine gelince bu sefer de sitenin ayarlarına girilmiş.

Acaba bilen veya kendisinde de daha önce olmuş olan nasıl çözdü bu sorunu yardım eder misiniz? Bu arada marka gerekliyse: DELL VOSTRO 1320 Yardımcı olursanız sevinirim.
TEOG
yayacan3536 - avatarı
yayacan3536
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2017       Mesaj #92
yayacan3536 - avatarı
Kayıtlı Üye
merhablar bende bilgisayar kasası varda aktif olarak kullanıyordum usb girişleri çalışıyordu artık çalışmamaya başladı nedenini bilmiyorum toplam 5 tane var flash belleği takıyom algılıyor çalşıyor çıkarıyom mausu takıyom algılamııyor o mausu kaptoba takıyom çalışıyor başka mausu takıyom yine algılamıyor laptoba takıyom çalışıyor klavyede aynı şekilde usb çoğaltıcı takıyom çalışıyor ışığı yanıyor ama mauslarda çalışmıyor usb çoğaltcıya mausu taktım çalışmadı yardım edermisiniz toz kaçmılştır diye düşündüm saç kurutma makinesi ile hava tuttum değişen birşey olmadı ne yapabilirm
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2018       Mesaj #93
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar Casper yazısı geliyor ve ve açılmıyor acil yardım
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
14 Şubat 2018       Mesaj #94
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayar Casper yazısı geliyor ve ve açılmıyor acil yardım

Birden fazla sebebi olabilir.
- Bios'a girin. Ayarları "Deafult" yapın ve deneyin.
- USB aygıtlarından biri sorun çıkarıyor olabilir. Takılı USB aygıtlarını çıkarın ve deneyin.
- RAM'ler bozuk olabilir, birden fazla RAM varsa birini çıkarıp diğeriyle açmaya çalışıp deneyin.
- HDD Bozuk olabilir. HDD kablolarını çıkarıp deneyin.
- Çok fazla tozlanma labilir. RAM'leri felan çıkarıp bilgisayarın içine hava tutun ve temizleyin.
- Ekran kartı varsa, ekran kartını çıkarın ve anakart üzerindeki (onboard) ekran kartıyla çalıştırıp deneyin.
- İşlemcide sıkıntı olabilir. İşlemcinin macununu felan kontrol edin ve deneyin.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2018       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın form yetkilisi ücretsiz ofis 2016 indirebileceğim reklamsız virüssüz bir site var mı ? Teşekkür ederim.
serdarakın - avatarı
serdarakın
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018       Mesaj #96
serdarakın - avatarı
Kayıtlı Üye
0x000007B hatası. bu hatayı alıyorum oyuna klasöre vb. girerken sebebi nedir ?