Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Explorer Giriş Sayfanızı Değiştirin

Bu konu Donanım forumunda virtuecat tarafından 23 Mart 2007 (12:59) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
13409 kez görüntülenmiş, 3 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Aralık 2010 (15:38) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Mart 2007, 12:59

#1 (link)
virtuecat
Ziyaretçi
virtuecat - avatarı
kilitjn1

Explorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesini > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri altında bulunan ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.

2bq9
Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sağ tarafında bulunan '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.

3pp5
'' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

exzo9
Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik.

Alıntıdır
Son Düzenleyen virtuecat; 26 Ocak 2008 @ 02:14.
Benzer Konular: Etiketler:
  • ana sayfa ayarlama
  • ana sayfa ayarlari
  • anasayfa ayarlama
  • anasayfa ayarlari
  • giris sayfasi ayarlama
Rapor Et
Reklam
Eski 28 Mart 2009, 03:50

#2 (link)
ankarali6600
Ziyaretçi
ankarali6600 - avatarı
merhaba.benim sıkıntımın aynısı burda olduğu gibi.arkadaşım ben bu sorun yüzünden her fırsatta format atmaktan sıkıldım ve sorunumu buldum sandım dedğin yolar izlediğim halde yine olmadı.
Rapor Et
Eski 17 Mayıs 2009, 16:07

#3 (link)
Özel Üye-VIP
UnknowN - avatarı
Alıntı:
ankarali6600 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba.benim sıkıntımın aynısı burda olduğu gibi.arkadaşım ben bu sorun yüzünden her fırsatta format atmaktan sıkıldım ve sorunumu buldum sandım dedğin yolar izlediğim halde yine olmadı.
Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

yada,

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştirin...
Rapor Et
Eski 12 Aralık 2010, 15:38

#4 (link)
Özel Üye-VIP
ahmetgns - avatarı
Alıntı:
UnknowN adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel
Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştirin...
Windows sürümünden (Home Edition vs.) dolayı gpedit.msc açılmayan sürümlerde doğrudan kayıt defterinden yukarıda verilen ayarı değiştirmek gerekiyor. Ancak uyanık virüs yazarları ...\ Control Panel kayıt defteri anahtarında HomePage değerini REG_SZ biçiminde ekliyorlar ve verisini de 0'a ayarlıyorlar. Siz oraya girince benim gibi değer biçimine bakmadan işte 0 'a ayarlı, niye olmuyor ki hala, diyorsunuz. Giriş sayfası engelini kaldırmak için yapmanız gereken REG_DWORD dışındaki biçimlerde girilmiş her değeri silmek ve sağ tıklayıp Yeni > DWORD Değeri öğesini seçip değerin adını HomePage olarak yazmak ve veriyi de 0'a ayarlamak. Aklınızda bulunsun.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.148 saniyede (63.75% PHP - 36.25% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:49
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi