Arama

Sorunsuz Internet (TRKY DNS Ayar)

Güncelleme: 7 Haziran 2014 Gösterim: 212.119 Cevap: 18
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2006       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Internet sitelerine giriş yapamıyorsanız ve bazı uygulamalar, internet üzerinden cevap alamadığını söylüyorsa sorun DNS'lerde olabilir. En iyi DNS'i, o seçsin. Yeni animasyonumuzda bir Türk yazılımını tanıttık. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından sıkça dile getirilen bir problem var. "Bazı internet sitelerine giremiyorum ama tekrar denediğimde girebiliyorum" veya "E-posta okumak için Outlook Express'i açıyorum ama dakikalarca bekledikten sonra yanıt alamadığını söylüyor" gibi sorunları çok duyar olduk. Sorunların başlıca nedeni ise sunuculardaki problem değil, en uygun DNS'in seçilmemiş olması. Telekom'un tavsiye ettiği gibi otomatik DNS seçimi yaparsanız maalesef bu sorunlardan da kurtulamamış oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz minik yazılım, bu derdinizi çözüyor
Oysa, bir Türk yazılımı olan TRKY-Dnsayar, bu sorunu otomatik olarak çözüyor. Programı çalıştırarak bütün DNS'leri kısa sürede sorgulayabiliyor ve en uygun olanını kendiniz seçebiliyorsunuz. Dilerseniz bu işlemi, bilgisayarınız her açıldığında otomatik yapılmasını da sağlayabiliyorsunuz

TRKY-Dns Ayar 1.2.1

> > Download < <

Ücretsiz.

Son düzenleyen Mira; 7 Haziran 2014 11:35 Sebep: Kırık resim linki kaldırıldı.
yalnizlik_zor - avatarı
yalnizlik_zor
Ziyaretçi
12 Ocak 2007       Mesaj #2
yalnizlik_zor - avatarı
Ziyaretçi
merhaba öncelikle güzel paylaşım için teşekür ederim bir sorum olacak bu sistem otomatik olarak en iyi dns yi şeçiyo biz eski orjinal ayarlarımıza nasıl dönebiliriz peki bu programı kullanmak istemessek eğer..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2007       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
yalnizlik_zor adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba öncelikle güzel paylaşım için teşekür ederim bir sorum olacak bu sistem otomatik olarak en iyi dns yi şeçiyo biz eski orjinal ayarlarımıza nasıl dönebiliriz peki bu programı kullanmak istemessek eğer..

YereL ağ Bağlantısı özellikleri >>> İnternet İletişim Kuralları kısmına Kendi Sabit Ip adresinizi yazarak normal ayarlarınıza Dönebilirsiniz.. Msn Happy
alper_9595 - avatarı
alper_9595
Ziyaretçi
1 Mayıs 2009       Mesaj #4
alper_9595 - avatarı
Ziyaretçi
208.67.222.222
208.67.220.220

bu şekilde ayarlayın yasaklı yasaksız hepsine girersiniz........ Msn Wink
T_walkeR - avatarı
T_walkeR
Ziyaretçi
9 Mayıs 2009       Mesaj #5
T_walkeR - avatarı
Ziyaretçi
Tessekkur ederim ! Iyi bir DNS bula biliyor..
thefear9 - avatarı
thefear9
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #6
thefear9 - avatarı
Ziyaretçi
ben denedim dns aldırdım fakat gene de karşıma mahkeme kararıyla yasaklanmıştır yazısı çıktı Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

dns ayarları

WİNDOWS 7 DE DNS AYARLARI NASIL YAPILIYOR...
falcon12345 - avatarı
falcon12345
Ziyaretçi
24 Kasım 2009       Mesaj #8
falcon12345 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
thefear9 adlı kullanıcıdan alıntı

ben denedim dns aldırdım fakat gene de karşıma mahkeme kararıyla yasaklanmıştır yazısı çıktı Msn Confused

dns ayarları değiştildiğinde dns önbelleği boşaltılmalıdır. bunun için bağlantıyı onar diyebilirsiniz veya daha kesin çözüm ipconfig/flushdns komutunu kullanın..

DNS Ayarları ve Yasaklanan Sitelere Erişim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu programın hem vistada,xpde hemde server2008 de calısan yeni versiyonu çıktı.Ve çok daha hızlı şekilde çalışıyor program.Ayrıca İnternette Filitre Olmalımı diye soruyor.Hayır derseniz yurtdışı dnslerini ayarlayıp sisteminizi otomatik yurtdışı dnslerini ayarlıyor.Programı kullanıyorum ve gercekten calısıyor. Yeni versiyonu trky-dnsayar 3.0.1 kendi orjinal sayfasında da var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
filtre olmasını nerden işaretliyoruz