Arama

Donanım Sorunları

Güncelleme: 3 Haziran 2011 Gösterim: 11.367 Cevap: 27
efsanemre - avatarı
efsanemre
Ziyaretçi
5 Ekim 2007       Mesaj #1
efsanemre - avatarı
Ziyaretçi
Durup dururken windows kapanıyor ve mavi bir ekran çıkıyor,bir sürü yazı yazıyor hatadan dolayı windows kapatıldı fiziki bellekte fazla yer yok gibisinden daha çok şey yazıyor gerçi bilen biliyordur..ne yapmam gerekyior,bilgisayarın normal olarak gb hafızası gayet boş,başka bir sorun var herhalde.Yardımcı olursanız sevinirim

Sponsorlu Bağlantılar
efsanemre - avatarı
efsanemre
Ziyaretçi
5 Ekim 2007       Mesaj #2
efsanemre - avatarı
Ziyaretçi
Uzun zamandır power fan below thresold yazıyor ve çalışmıyor.Aktif hala getirmek için ne yapabilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
leon_cdf - avatarı
leon_cdf
Ziyaretçi
25 Kasım 2007       Mesaj #3
leon_cdf - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim bence senin sorunun bilgisayarında takılı bulunan donanımların yanlış yüklenmesinden kaynaklandığını düşünüyorum birde hdd bad sektör olup olmadığını gözden geçirsen iyi olur.
buz gözlü - avatarı
buz gözlü
Ziyaretçi
28 Kasım 2007       Mesaj #4
buz gözlü - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar ben yeni vista ultimet kurdum ama driver sorunum var bulamadim: eger NVIDIA GeForce Fx Go5200 varasa vista icin pc ınspıron 8600- intel 1.400mhz marka dell tsk ederim
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
29 Kasım 2007       Mesaj #5
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
buz gözlü adlı kullanıcıdan alıntı

mrb arkadaslar ben yeni vista ultimet kurdum ama driver sorunum var bulamadim: eger NVIDIA GeForce Fx Go5200 varasa vista icin pc ınspıron 8600- intel 1.400mhz marka dell tsk ederim

Vista 32 Bit için NVIDIA GeForce FX Go5200 Driver

Vista 64 Bit için NVIDIA GeForce FX Go5200 Driver
pasaefendi - avatarı
pasaefendi
Ziyaretçi
19 Aralık 2007       Mesaj #6
pasaefendi - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben 915P-a7 combo anakart kullanıyorum üzerinde iki tane ddr,iki tanede ddr2 ram slotu var hepsini birlikte kullanabilirmiyim.ddr ile ddr2 beraber calışırmı acaba görüşleriniz için tşk
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
19 Aralık 2007       Mesaj #7
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
pasaefendi adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar ben 915P-a7 combo anakart kullanıyorum üzerinde iki tane ddr,iki tanede ddr2 ram slotu var hepsini birlikte kullanabilirmiyim.ddr ile ddr2 beraber calışırmı acaba görüşleriniz için tşk

Hayır. Maalesef böyle bir şansınız yok. Çünkü DD2 lerle DDR ların veriyolu farkı bulunur. Mesela DD2 lerin minimum hızı 533 MHz tir, DDR ların ise maksimum 400 MHz tir. Veriyolu farkları bulunduğu için kullanmanız imkansız. Anakartınızda RAM kullanacağınız zaman hızların aynı olması gerekmektedir.
resai3455 - avatarı
resai3455
Ziyaretçi
13 Ocak 2008       Mesaj #8
resai3455 - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar benim sorunum dvd çalışmıyor cd takabiliyom ama okumuyo görmüyo değiştirdim yine okumuyo yine görmüyo neyapmalıyım açil cevap lütfen
newulation - avatarı
newulation
Ziyaretçi
16 Ocak 2008       Mesaj #9
newulation - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
resai3455 adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaşlar benim sorunum dvd çalışmıyor cd takabiliyom ama okumuyo görmüyo değiştirdim yine okumuyo yine görmüyo neyapmalıyım açil cevap lütfen

Sanırım DVD okuyucunun Lazer gözü mrünü doldurmuş yada CD nin dönmesini saglayan mekanizma yeterli derecede verimli olamıyor bu yuzden CD okuma hızına yetişemiyor ve verileride görüntüleyememe sebebi oluşuyor. O Tip aygıtlarda tamir işi pek olmuyor sanırım yenilemen gerekebilir ...
mcx - avatarı
mcx
Ziyaretçi
20 Eylül 2008       Mesaj #10
mcx - avatarı
Ziyaretçi
kullandıgım external hdd yı wındows tanımı0r , problem hdd de werılerı kaybetmeden kurtarmanın bı yolu warmı ??