Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli)

Bu konu Donanım forumunda Blue Blood tarafından 12 Ekim 2005 (02:20) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
2853006 kez görüntülenmiş, 423 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Mart 2014 (11:36) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.56  |  Oy Veren: 75      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Şubat 2009, 23:36

#111 (link)
cansami
Ziyaretçi
cansami - avatarı
msı dizüstü pc var. orjinal vista home yüklü. Pc yi aldığımda 3 adet program ve kurulum cd si verildi. Şu an pc ye bulaşan virüsleri silemediğimden format atacağım. Pc yi aldığım iş yeri, formatı kurulum cd si kullanmadan "F" yardım tuşlarıyla kurabilirsin demişti. Bu doğru mu? Doğru ise nasıl yapabilirim?
2. sorum ise vista 32 cd si bir zarfın içinde verilmişti bana. şimdi cd den format atmak istiyorum ama Üzerinde 25 haneli cd key yok. Nasıl bulabilirim. Selamlar
Son Düzenleyen ahmed; 1 Mart 2009 @ 12:42.
Rapor Et
Reklam
Eski 1 Mart 2009, 12:46

#112 (link)
Je T'aime
ahmetseydi - avatarı
Alıntı:
cansami adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

msı dizüstü pc var. orjinal vista home yüklü. Pc yi aldığımda 3 adet program ve kurulum cd si verildi. Şu an pc ye bulaşan virüsleri silemediğimden format atacağım. Pc yi aldığım iş yeri, formatı kurulum cd si kullanmadan "F" yardım tuşlarıyla kurabilirsin demişti. Bu doğru mu? Doğru ise nasıl yapabilirim?
2. sorum ise vista 32 cd si bir zarfın içinde verilmişti bana. şimdi cd den format atmak istiyorum ama Üzerinde 25 haneli cd key yok. Nasıl bulabilirim. Selamlar
Öncelikle forumlarda E-Mail paylaşımının yasak oldugunu ogrenmek için Forum Kuralları 'nı tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.

Laptopta "F" yardım tuşları ile format atmazsınız, sadece windowsu onarabilirsiniz. Bu da virüsleri temizlemez. Diğer sorunuzun cevabına gelince OEM olarak alınan laptoplarda size verilen CD lerin uzerinde Serial No olmaz. OEM olarak size ulaştıgı için, eğer size verdikleri CD ile format yapıyorsanız, format işleminde kurulum yaparken kendi otomatik olarak algılayacaktır seriali. Yine de ben işimi sağlama almak istiyorum diyorsanız Masa üstünde Bilgisayaraıma sağ tıklayın ve "Özellikler"i seçin. Açılan pencerede sayfanın en alt kısmında "Windows Etkinleştirme" bölümünde Ürün Kimliğini yani seriali görürsünüz. O kodları bir yere not alabilirsiniz her ihtimale karşı.
Rapor Et
Eski 3 Mart 2009, 16:39

#113 (link)
Je T'aime
ahmetseydi - avatarı
Alıntı:
ozkanko61 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Abi Ya Bnm Cd den dolayımı B ilmiom ama Beqleme Yoq Bide Hopörlörü yükleyemiom Markası:GA-945GCM-SL2 Pc divecenin üzerinde sarı bir Ünlem var..!
Anakart CD sini bilgisayara takın. Daha sonra o sarı ünlem işareti olan donanımın üzerine sağ tıklayın ve sürücüyü güncelleştir 'i seçin. Buna rağmen ses kartınız çalışmazsa güncel bir driver indirmeniz lazım. Ses kartınızın markasını yazarsanız driver linki verebiliriz.
Rapor Et
Eski 3 Mart 2009, 20:48

#114 (link)
kingoftheheaven
Ziyaretçi
kingoftheheaven - avatarı
arkadaşlar pcye format atmaya çalıştım önyüklemeye qeldi bir kere yükledi sora yeniden başladı aynı işlemleri bidaha yaptım yeniden yükledi sora cd yi çıkardım en sonunda işlemler qeldi nasıl olduysa onları yaptım pc açıldı bu sefer haarddiskler aynı şekilde fakat c'dekiler d'de d'dekilerde c'de napmam lazım onları düzeltmek için acill yardım
Rapor Et
Eski 5 Mart 2009, 14:35

#115 (link)
unknownxboy
Ziyaretçi
unknownxboy - avatarı
Alıntı:
arkadaşlar pcye format atmaya çalıştım önyüklemeye qeldi bir kere yükledi sora yeniden başladı aynı işlemleri bidaha yaptım yeniden yükledi sora cd yi çıkardım en sonunda işlemler qeldi nasıl olduysa onları yaptım pc açıldı bu sefer haarddiskler aynı şekilde fakat c'dekiler d'de d'dekilerde c'de napmam lazım onları düzeltmek için acill yardım
sürücüleri kaldırıp yeniden kurman gerekicek.partion magic programını kullanarak yapabilirsin.
Rapor Et
Eski 6 Mart 2009, 13:23

#116 (link)
hafize_
Ziyaretçi
hafize_ - avatarı
bilgisayarıma format atarken flashdiskimi takılı unutmuşum xp yi flash a yüklemişim şimdi hiç bir şekilde flash diskimi açamıyorum.Bana yardımcı olabilirmisiniz Teşekkür ederim
Rapor Et
Eski 6 Mart 2009, 14:46

#117 (link)
unknownxboy
Ziyaretçi
unknownxboy - avatarı
Alıntı:
hafize_ adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bilgisayarıma format atarken flashdiskimi takılı unutmuşum xp yi flash a yüklemişim şimdi hiç bir şekilde flash diskimi açamıyorum.Bana yardımcı olabilirmisiniz Teşekkür ederim
flashını biçimlendirdikden sonra acmayı dene
Rapor Et
Eski 18 Nisan 2009, 15:55

#118 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
Smirnoff adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Güzel bir açıklama da internetten format atma yok mu cd kayıplarda bnm ...

İnternetten nasıl format atmayı düşünüyorsun bilgisayarın kapandımı internet kesiliyor buda web dünyasından veri alamaman demek.

Öncelikle İşletim sistemi CD si bulman yada işletim sistemi indirmen lazım.

Crack warez serial paylaşımı yasaktır.
Rapor Et
Eski 23 Nisan 2009, 02:58

#119 (link)
ereemo
Ziyaretçi
ereemo - avatarı
ARKADAŞLAR HP PAVILION 2650 MODEL BİLGİSYARIMDA 2 -3 KEZ FORMAT ATTIM BİLGİSAYAR İLK AÇILIŞINDA (HARDWARE MALFUNCTION CALL YOUR HARDWARE VENDOR FOR SUPPORT PARİTY CHECK /MEMORY PARİTY ERROR THE SYSTEM HAS HALTEDE YAZIYOR FORMAT ATIYORUM AMA BU UYAR HEP GELİYOR BİLGİSYAR 1 VAY 2 SAAT SONRA KENDİLİĞİNDEN KAPANIYOR

bilgisyardan çalıştır komutları nasıl veriliyor

bilgisyardan çalıştır komutundan girilen programları denetleyen kısaltmalar
Son Düzenleyen ereemo; 23 Nisan 2009 @ 03:02. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2009, 23:18

#120 (link)
korumalar
Ziyaretçi
korumalar - avatarı
selam xp yüklemek istiyorum ama vista kullanıyorum ve dosyalarım var onları nasıl xp ye aktarabilirim.veya aktarabilirmiyim.hoşca kalın teşekkürler.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli) Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 7
Son Mesaj: 28 Temmuz 2014 21:01
Gönderen: apologize Forum: Soru-Cevap
Cevap: 21
Son Mesaj: 11 Mayıs 2014 09:35
Gönderen: berna büyük Forum: Soru-Cevap
Cevap: 40
Son Mesaj: 2 Mart 2014 20:13
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 10 Mayıs 2013 11:07
Gönderen: emreeeeee Forum: Soru-Cevap
Cevap: 134
Son Mesaj: 29 Kasım 2012 14:14
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.197 saniyede (67.10% PHP - 32.90% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 20:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi