Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli)

Bu konu Donanım forumunda Blue Blood tarafından 12 Ekim 2005 (02:20) tarihinde açılmıştır.
2868322 kez görüntülenmiş, 423 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Mart 2014 (11:36) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 7 Mayıs 2007, 11:42

#31 (link)
ayay34
Ziyaretçi
ayay34 - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar
merhaba benim laptopum flash disk tarzı şeyleri algılamıyor ve bazı indirdiğim programları bir kaçdefa silip tekrar indirdiğim halde çalıştırmıyor (ARES gibi)format atmam gerekir mi yada sorun nerden kaynaklanıyordur şimdiden ilginize tşkler
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 7 Mayıs 2007, 18:21

#32 (link)
Teknixs
Ziyaretçi
Teknixs - avatarı
Alıntı:
ayay34 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba benim laptopum flash disk tarzı şeyleri algılamıyor ve bazı indirdiğim programları bir kaçdefa silip tekrar indirdiğim halde çalıştırmıyor (ARES gibi)format atmam gerekir mi yada sorun nerden kaynaklanıyordur şimdiden ilginize tşkler
Flash Disk tarzı sürücüleri tanıtmak için Flash disklerin yanlarında verilen cdleri kullanmanız gerekmektedir. Bazı Flash diskleri Windows otomatik olarak tanımasına rağmen bağzılarını tanımıyor.

Silip kaldırdığınız programlar hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz iyi olur. En azından isimleri nedir yada neden sildiğiniz gibi... Trial olan programlar süreleri dolunca çalışmazlar...
Rapor Et
Eski 8 Mayıs 2007, 11:20

#33 (link)
ayay34
Ziyaretçi
ayay34 - avatarı
flash diskim ve dijital kameramı aldığımda içinden tanıtım cdsi çıkmadı başka bilgisayarlarda denedim ikiside çalışıyor benim bilgisayarımda ((donanımın kurulumunda hata oluştu diyor)) usb dosyalarından biri silinmiş olabilir diye söylediler ama çok iyi anlamıyorum bilgisayardan
Çalışmayan program ise ares lite daha önce müzik indirebiliyordum acaba problemmi oluştu diye silip tekrar kurdum fayda etmedi ilginiz için çok tşk ederim
Rapor Et
Eski 8 Mayıs 2007, 19:26

#34 (link)
Teknixs
Ziyaretçi
Teknixs - avatarı
Alıntı:
ayay34 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

flash diskim ve dijital kameramı aldığımda içinden tanıtım cdsi çıkmadı başka bilgisayarlarda denedim ikiside çalışıyor benim bilgisayarımda ((donanımın kurulumunda hata oluştu diyor)) usb dosyalarından biri silinmiş olabilir diye söylediler ama çok iyi anlamıyorum bilgisayardan
Çalışmayan program ise ares lite daha önce müzik indirebiliyordum acaba problemmi oluştu diye silip tekrar kurdum fayda etmedi ilginiz için çok tşk ederim
Usb Driverları çoğu yeni sistemlerde özellikle SP1 veya 2 (Windows Service Pack 1-2 ) yamalarından birisini yüklediğinizde otomatik olarak güncellenir ve kendi driver sürücülerine ihtiyaç olmadan yüklenir.
Bilgisayardan anlamıyorsanız en yakın teknik servise götürmeniz tavsiye ederim.
ama bir kaç öneride bulunabilirim yinede...

Ares Lite'ın verdiği hata yada kullanamamanızın nedeni nedir? Yani çalışmıyormu yoksa hata veripğ kendinimi kapatıyor; yada tıklarsınız simgesine hiçbirşey açılmaz bu tarz bir sorunmudur acaba ?
Rapor Et
Eski 11 Mayıs 2007, 14:11

#35 (link)
kej23
Ziyaretçi
kej23 - avatarı
arkadaşım ellerine sağlık ama nasıl verdiğin link ten indirecez ben indiremedim
Rapor Et
Eski 11 Mayıs 2007, 17:43

#36 (link)
Teknixs
Ziyaretçi
Teknixs - avatarı
Alıntı:
kej23 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

arkadaşım ellerine sağlık ama nasıl verdiğin link ten indirecez ben indiremedim
Link sağlam çalışıyor. linke tıkladığınızda SP2 yüklüyse yukarıda bir düz bant belirir gri. Buna tıklayıp dosyayı karşıdan yükle dediğinizde indirirsiniz...
Rapor Et
Eski 27 Mayıs 2007, 18:18

#37 (link)
Lost
Ziyaretçi
Lost - avatarı
Arkadaşlar Benim Sorunumda Format Atmadan Önce Disket Olayı Var Bunu Hala Çözmüş Değilim Disketi Ne Zaman Takmalıyım Ve Disketi Taktıgımda Yapmam Gereken Nedir Yardımcı Olursanız Sevinirim Şimdiden Teşekkür Ederim Kolay Gelsin...
Rapor Et
Eski 27 Mayıs 2007, 20:59

#38 (link)
Teknixs
Ziyaretçi
Teknixs - avatarı
Alıntı:
Lost adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Arkadaşlar Benim Sorunumda Format Atmadan Önce Disket Olayı Var Bunu Hala Çözmüş Değilim Disketi Ne Zaman Takmalıyım Ve Disketi Taktıgımda Yapmam Gereken Nedir Yardımcı Olursanız Sevinirim Şimdiden Teşekkür Ederim Kolay Gelsin...
Başlangıç disketi artık tarihe karıştı gibi bişey Windows Vista olsun yada Windows XP 'nun tüm sürümlerinde başlangıç disketine ihtiyacınız yok. Başlangıç disketi sadece yazılım yüklü olmayan bir bilgisayara ön yazılım (Ms-Dos komutları - Bilgisayarın kullandığı Dış komutlar) yüklemek için kullanılır. Bu komutlar sayesinde bilgisayarınızın disklerini yapılandırabilir Ms-Dos tabanlı programları çalıştırabilirsiniz. Başlangıç disketi sadece Windows 98 kurulumunda gerekir oda boot seçenekleri için ve kurulum yapmanız için lazımdır.
Rapor Et
Eski 20 Temmuz 2007, 17:40

#39 (link)
gizemli47
Ziyaretçi
gizemli47 - avatarı
arkadaşım eline sağlık ama benim merak ettiiiğim bir konu var sadece bunları uygulamak yeterli olacakmı format için yani ekran ve ses kartını tanıtmak gerekmiyecekmi gerekecekse nasıl yapabilirim bide bende orjinal xp cdsi yok hwehangi bir xp cdsi ile formatı atabilirmiyim cevap yazarsan memnun olurum tşkler
Rapor Et
Eski 21 Temmuz 2007, 21:16

#40 (link)
I3uz_KaLpLi
Ziyaretçi
I3uz_KaLpLi - avatarı
Ekran kartı, anakart vs vs. driverlerinı ekstradan kurmanız gerek. İşletim sistemi (W98, Xp, Vista) cdleri orjinal olmadanda kurulum gerçekleştirmeniz mümkün fakat online activasyon için kullanılmmamış bir seriale ihtiyaç duyabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli) Konusuna Benzer Konular
Gönderen: apologize Forum: Soru-Cevap
Cevap: 22
Son Mesaj: 8 Kasım 2014 19:39
Gönderen: berna büyük Forum: Soru-Cevap
Cevap: 41
Son Mesaj: 29 Ekim 2014 17:30
Gönderen: emreeeeee Forum: Soru-Cevap
Cevap: 135
Son Mesaj: 1 Ekim 2014 23:04
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 7
Son Mesaj: 28 Temmuz 2014 21:01
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 10 Mayıs 2013 11:07
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.170 saniyede (69.45% PHP - 30.55% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 19:44
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi