Arama

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli) - Sayfa 4

Güncelleme: 22 Ekim 2018 Gösterim: 2.966.684 Cevap: 66
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2008       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
LAZRAİL_53 adlı kullanıcıdan alıntı

benim pc ye format atacaktım tüm dosyaları (D) sürücüsüne yükledim format atarken c diskisini siliyordum yanlışıkla d bölümünü sildim format attıktan sonra dye biçimlendirmeniz gerekiyor diyor içindeki dosyaları kurtarabilirmiyiz çok önemli hayat memat meselesi ne olur yardımMsn Cry

Restorer2000 3.0

Sponsorlu Bağlantılar
Restorer 2000 ile daha önceden bilgisayarinizdan sildiginiz dosyalari geri getirebilirsiniz.Üstelik bu dosyaları geri dönüşüm kutusunda silseniz bile geri getirebilirsiniz.Program Fat32 ve NTFS ile uyumludur.

Programın 2 versiyonu var.Biri standart versiyon diğeri professional versiyon.İkisininde linkleri aşağıda.

STANDART Sürümü indirmek için tıklayın.

PROFESSIONAL Sürümü indirmek için tıklayın.

Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 02:36
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
1 Aralık 2008       Mesaj #32
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
meybon adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben pc me format attım ve bilgisayarımı açarken 2 tane windows xp çıkıor ,

Sponsorlu Bağlantılar
bir tanesini secmek zorunyım 1 . si format atılmış 2. si format atılmamış

benim sorunum şu , bunu nasıl eski haline getirebilirim??

Şimdi yazdıklarımı adım adım uygula
* Bilgisayarıma sağ kılik yap, özelliklere gir.
* Gelişmiş yada "advance" bölümünden üçüncü ayarlar "settings" butonuna tıkla
* Orada düzenle "edit" kısmı var oraya tıkla.
* Aşağıdaki satır gelecektir; [ tırnak içindeki satırı sil yani aşağıda olanı, sende de bunun aynısı veya benzeri gelecektir" Sonrada kayıt et "save" Bukadar.

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
"""multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect""""
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 02:36
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ombisome adlı kullanıcıdan alıntı

çok teşekkür ederim. birsey daha sorabilir miyim.
Peki flashdiske yüklediğim kurulum CD'si içeriği yine aynı şekilde "otomatik kullan" özelliği taşıyacak mı? Yoksa yine Daemontools gibi bir program mı kullanmam gerekecek? nedir bu olay? Bu detayı da izah edebilirseniz çok sevinirim..

Tekrar teşekkürler..

Cd otomatik açılmamasının nedeni kullandığınız işletim sistemi cd modifiye edilmiş olabilir.(Yeniden DÜzenlenmiş)
Format attın ve hiç otomatik açmadıysa cd modifiye edilmiştir.

veya kötü içerikli bir yazılım gelmişse bilgisayarınıza buda ayarlarınızla oynamış olabilir.
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
1 Mart 2009       Mesaj #34
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
cansami adlı kullanıcıdan alıntı

msı dizüstü pc var. orjinal vista home yüklü. Pc yi aldığımda 3 adet program ve kurulum cd si verildi. Şu an pc ye bulaşan virüsleri silemediğimden format atacağım. Pc yi aldığım iş yeri, formatı kurulum cd si kullanmadan "F" yardım tuşlarıyla kurabilirsin demişti. Bu doğru mu? Doğru ise nasıl yapabilirim?
2. sorum ise vista 32 cd si bir zarfın içinde verilmişti bana. şimdi cd den format atmak istiyorum ama Üzerinde 25 haneli cd key yok. Nasıl bulabilirim. Selamlar

Öncelikle forumlarda E-Mail paylaşımının yasak oldugunu ogrenmek için Forum Kuralları 'nı tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.

Laptopta "F" yardım tuşları ile format atmazsınız, sadece windowsu onarabilirsiniz. Bu da virüsleri temizlemez. Diğer sorunuzun cevabına gelince OEM olarak alınan laptoplarda size verilen CD lerin uzerinde Serial No olmaz. OEM olarak size ulaştıgı için, eğer size verdikleri CD ile format yapıyorsanız, format işleminde kurulum yaparken kendi otomatik olarak algılayacaktır seriali. Yine de ben işimi sağlama almak istiyorum diyorsanız Masa üstünde Bilgisayaraıma sağ tıklayın ve "Özellikler"i seçin. Açılan pencerede sayfanın en alt kısmında "Windows Etkinleştirme" bölümünde Ürün Kimliğini yani seriali görürsünüz. O kodları bir yere not alabilirsiniz her ihtimale karşı.
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 02:37
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
3 Mart 2009       Mesaj #35
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
ozkanko61 adlı kullanıcıdan alıntı

Abi Ya Bnm Cd den dolayımı B ilmiom ama Beqleme Yoq Bide Hopörlörü yükleyemiom Markası:GA-945GCM-SL2 Pc divecenin üzerinde sarı bir Ünlem var..!

Anakart CD sini bilgisayara takın. Daha sonra o sarı ünlem işareti olan donanımın üzerine sağ tıklayın ve sürücüyü güncelleştir 'i seçin. Buna rağmen ses kartınız çalışmazsa güncel bir driver indirmeniz lazım. Ses kartınızın markasını yazarsanız driver linki verebiliriz.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
4 Mayıs 2009       Mesaj #36
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
korumalar adlı kullanıcıdan alıntı

selam xp yüklemek istiyorum ama vista kullanıyorum ve dosyalarım var onları nasıl xp ye aktarabilirim.veya aktarabilirmiyim.hoşca kalın teşekkürler.

öncelikle harddiskiniz ikiye bölünmüş halde ise c kısmında bulunan tüm dosylarınızı d kısmına aktararak xp cd si ile resimde anlatılan şekilde c kısmına kurabilirsiniz dikkat c kısmı biçimlendirilirken tüm dosyalarınız silinir
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
korumalar adlı kullanıcıdan alıntı

selam xp yüklemek istiyorum ama vista kullanıyorum ve dosyalarım var onları nasıl xp ye aktarabilirim.veya aktarabilirmiyim.hoşca kalın teşekkürler.

Yedek bir sürücü açın:
Bilgisayarım sağ tık yönet.

Bu bölümde diskler var buradan yeni bölüm oluşturabilirsiniz. (Birim küçült seçeneği)

Yada cd veya belleklere yedeklerinizi alabilirsiniz.
hodo - avatarı
hodo
Ziyaretçi
22 Temmuz 2009       Mesaj #38
hodo - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben netbook kullanıyorum bazı sitelere baktım netbooklara format atmanın yollarını gösteriyorlar ama bunu yapabilmek için windows'un çalışır durumda olması gerekiyor yani windows'u çökmuş bir netbook'a nasıl format atılır bunu soruyorum

Şimdiye kadar karşılaştığım problemler

1- Virüs'ün D'ye zıplamış olmasından kortuğum için virus tekrar D'den C'ye zıplarsa diye sadece C'ye format atmam yetmiyor (Ben tüm önemli dosyalarımı D'de tutarım bu yüzden D'ye format atmak istemiyorum)

2- Bu virus çok kıl McAfee'nin herşeyi virus olarak algılamasını sağlıyor sayesinde application adı altında bulunan tüm dosyalar gitti

NOT: Belki bilmiyorsunuzdur Netbookların CD-ROM ' u yok
senloris - avatarı
senloris
Ziyaretçi
26 Ağustos 2009       Mesaj #39
senloris - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar,
Az önce mutlu mesut bilgisayarımı kullanırken pat diye kapandı sonra yeniden açıldı önce masaüstü gözüktü akabinde tekrar kapandı.
Derken tekrar açılmaya başladı bu sefer olağan şekilde başlat ya da güvenli modda aç seçenekleri çıktı bende güvenli mod u seçtim.

Güvenli modda açılmaya çalışırken o siyah ekranda en altta sptd.sys yazısı çıktı. İptal etmek için esc basın yazıyordu neyse bekledim.
Sonra tekrar kapandı derken yine başa döndü güvenli mod, olağan şekilde başlat falan filan..

Bu kez güvenli mod u seçip esc denen yerde esc'e bastım.
Bu sefer tekrar kapandı yeniden seçenekler ekranına döndü.

Bilgisayar güvenli modda bile açılmıyor.

Akabinde diğer bilgisayarda usbden livexp yapmaya çalıştım ancak dostaki 5. seçenekte takıldı. Başaramadım.

Son çare format atmak için win xp cd sini taktım bu kez de güvenli mod, olağan şekilde başlat, en son iyi yapılandırma ekranından kurtulamadım...

Sorunum nedir arkadaşlar format bile atamıyorum.
Cd yi takınca kendi otomatik format ekranına gelmesi gerekmez mi?

Format bile atılmıyorsa yeni hd mi alacağım yani Msn Cry
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 02:37
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
26 Ağustos 2009       Mesaj #40
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Bios'tan ya da boot seçeneklerinden (Bios için genellikle Del tuşuna, Boot seçenekleri için F12 tuşuna basmanız gerekmektedir) açılış aygıtı olarak CD-Rom'u belirtmeniz gerekiyor.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.