Arama

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli) - Sayfa 5

Güncelleme: 22 Ekim 2018 Gösterim: 2.966.705 Cevap: 66
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
20 Kasım 2009       Mesaj #41
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nasıl mformat atarım bılgısı olan varmı

XP cd'si kullanarak format atabilirsin.

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı

format nasıl atılır

Alıntı
HATALI_SP3 adlı kullanıcıdan alıntı

ARKADAŞLAR BENİM PC SP3 DÜ PC CİM GAYET RAHAT GİDİYODU OYUN YÜKLEDİM GTA UNDERGRAUND 2 AMA O OYUN TAK ÇALIŞTIRDI OYUNU WİNDOWS OTOMATİK OLARAK AÇTI AMA DOSYALARIN GÖRÜNÜMÜ AYNI SP2 GİBİ DOSYALARIN GÖRÜNÜMÜNE GELDİ SONRA BİDE PC İMİN D BÖLÜMÜ NÜN GÖRÜNTÜSÜ DEĞİŞTİ SONRA PC YE FORMAT ÇEKTİM SP3 OLDU ŞİMDİ PC ROKET GİBİ 1 GB EKRAN KARTI 2 GB RAM İNTEL CORE 2 QUAD ÖZELLİKLİ BİR PC İM VAR AMA ESKİ HATALAR NEYDEN KAYNAKLANIYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Eski hatanın neyden olduğunu bilemeyiz format atıp düzelttiyseniz güle güle kullanın.

Alıntı
morani36 adlı kullanıcıdan alıntı

sayın admin windows 7 ye nasıl kurulur ben vista ultimate kullanıyorum şimdi windows 7 ye geçmek istiyorum ama bir türlü olmuyor vistanın üzerine kurulum yapıyor yardımcı olursanız sevinirimMsn Sad

Windows 7 kurarken 2 seçeneği var ya yükseltme yapacaksın yada diğer seçeneği işaretleyeceksin Xp deki gibi format atmak istiyorum dersen XP cdsi ile format çekersin windows 7 kurarsın.

Alıntı

format atarken nasıl c ve d gıbı parcalara ayıracam pfff ...?

Kurulum sırasında bölümleri silip parçalara ayırabildiğin kısma gelmen yeterli olur. Türkçe menü olduğu için formatlama işleminde görebilirsin nerden yapabileceğini.

Alıntı

arkadaşlar ben goremedim nasıl format atılacapını dermisiniziz acaba yazmıo burdaa goremediimmmmm

İlk mesaja bakınız.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
6 Aralık 2009       Mesaj #42
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
LiFeStyLeBeLegenD adlı kullanıcıdan alıntı

Format değilde şöyle birşey sistem geri yüklemeyi yanlışlıkla sildim nereden ulaşabilirim.

Başlat>Tüm Proğramlar>Donatılar>Sistem Araçları>Sistem Geri Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı

svgili admin ben bilgisayarıma cd siz formata tmak istiyorum na sı yapabilir

CD'siz format atamazsınız.

Alıntı

bilgisayara format attım ancak ses çıkmıyor camara gössermiyor neden

Ses kartınızı ve Kameranızın sürücüleri yükleyerek bilgisayara tanıtmalısınız.

Alıntı

yha ben sifreyi bilmiyorum o zamn ne yapacagım

Kurmak istediğiniz işletim sisteminizin ürün anahtarını siz bilmezseniz biz hiç bilemeyiz mutlaka bi köşesinde yazıyordur bakınız.

Alıntı

bilgisayarı actıgımda f4 tuşuna basmadan acılmıyor

Sorun HDD'den kaynaklanıyor gibi biostan HDD smartcapability seçeneğini DISABLE yaparak tekrar deneyiniz.
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 02:38
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
14 Aralık 2009       Mesaj #43
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı

bilgisayar nasıl resetlenir resetleme ne demektir

Bilgisayarın reset düğmesi power düğmesiyle birlikte ön panelde bulunur.

Reset Anakart + RAM bloğundaki enerjiyi kısa sure keser sistemdeki açılırken yuklenen tüm datalar sıfırlanır BİOS yardımıyla sistem tekrar yüklenmeye başlar buna reset denir. Bu işlemi Bilgisyarınızdan Başlat/Bilgisyarı kapa seçeneğini tıkladığınızda da monitörde açılan menuden "Yeniden Başlat" ibaresiyle aynı Reset tuşunun görevini üstlenir.
ByLord - avatarı
ByLord
Ziyaretçi
20 Ocak 2010       Mesaj #44
ByLord - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ya arkadaşlar ben computeri yeni aldım bi cd taktım şimdide bi mavi ekran geliyo a problem felan diyo eski çalışan güvenli ayarlara dön diyorum olmuyo yine mavi ekran geliyo yütfen yardım yaaaa

Mavi Ekran Hatasının birçok çözümü var. Ancak en çok işe yarayanı ve makbul göreni CHECKDISK komutudur.
Eğer bilgisayarınız başlarken;Bios'tan sonra,Windows yazısı geçerken yada geçtikten sonra mavi ekran geliyorsa işte yazacağım işlem bu şekilde oluşan mavi ekran hatalarını çözer.İlkin bilgisayarı kurdugunuz XP Cd sini takıyorsunuz.
Başlattığınızda bilgisayarınızı CD DEN ONYUKLEME ICIN BIR TUSA BASIN deyince herhangi bir tuşa basıyoruz. Ardından mavi ekranda Windows bilgisayarı kurmak için gerekli dosyaları hazırlar.O işlem bitince ekrana 3 seçenek gelir.İlkin Windows'u kurtarmak için R tuşuna basın der en üstte.Altında Windows'u kurmak için enter e basın ve en alttada başka birşey yazar.Biz en üstteki yazıyı dikkate alıyoruz ve R tuşuna basıyoruz.Ardından Windows MS-DOS moduna düşüyor.Ve komut satırı geliyor ekrana.Ve biz komut satırına bizi kurtaracak şu komutu yazıyoruz. chkdsk /F /R

İşte bu komut Hdd'yi tarıyor,bad sektör varsa onarmaya çalışıyor,hdd üzerindeki hataları gideriyor.Harddiskinizin (Hdd) boyutuna göre 10 yada 30 dakika arasında sürebilir bu işlem.Sonuçtada hataları bulur ve önemli hatalar düzeltildi diye yazarsa eğer sisteminiz kurtulmuştur.Bilgisayarınızı yeniden başlatıyor ve bu arada Windows Cd nizi çıkarıyorsunuz.Ve bilgisayarınız artık mavi ekran hatası vermiyor ve başlıyor...
Son düzenleyen Safi; 22 Ekim 2018 02:38
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
2 Mayıs 2010       Mesaj #45
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Magdur Taraftar adlı kullanıcıdan alıntı

iyi günler ben daha önce format attım aslında ama bu sefer olmuo sorun şu bilgisayar acılırken cd den on yukleme yapmak icin bir tuşa basın secenegi geliyor ve bir tuşa basıyorum.Ancak xp yi kurmam icin gerekli olan mavi ekran acılmıo.Bunu 1 den fazla xp ve vista cd si ile denedim ama kimisinde aynı hata kimisinde pc reset atıo .En son Bartbe ile ghosttan donerken elektrikler kesildi ve pc kapandı.Sistemde sorun olustuMsn Confused Bİ yardım edin lutfen hiç bir dorumda bulamadım cevabını Msn Sad

Donanımla ilgili bir sorun gibime geliyor. Eğer imkan varsa minumum konfigirasyonla pcyi açmayı deneyin. RAM ler birden fazla ise önce birini çıkartıp diğerini daha sonra diğeriyle yer değiştirip deneyin. Elektrik kesilmesi yada gidip gelmesi donanımda bir soruna neden olmuş olabilir. Bunuda devre elemanlarını test ederek bulma imkanıız olabilir.
Pc ni reset atması koruma kipi herşeyi sıfırlayın bios dahil.

anakart+işlemci+tek ram+ ekran kartı bunlarla deneyin önce elektrikten en fazla etkilenebilecek RAM ler ve anakart
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Haziran 2010       Mesaj #46
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

bnm orjınal wındows xp format cd si kırıldı bu cd ler kaç tl den başlıyor ( FİYATLARI ) ...!

Şuradan fiyatlara bakabilirsiniz:
Microsoft Yazılımları, Microsoft Yazılımlar, Microsoft

Windows 7'ye geçmenizi öneririm.

Alıntı

Arkadaşlar bilgisayara format atma zamanı geldiğini nasıl anlarız ya da nasıl bakarız?

Bilgisayarınızda ciddi derecede yavaşlama varsa, sıkça hatalarla karşılaşıyorsanız, kendi kendine kapanıyorsa vs...
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2010       Mesaj #47
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
KLAMP adlı kullanıcıdan alıntı

Tamam Teşekkürler Oldu

ama format atamıyom Çok Isınıyo hemen kapanıyo buna Bi Çare varmı en fazla bekleme süresi 1 dk

acer Laptop ms2265 model

Fan'ın bulunduğu bölümün kapağını açıp fan'ı temizleyin tozlanmıştır. Ayrıca kapak açıkken format atım işlemine başlayın ve cihazın arka tarafına bir destek yerleştirin havada dursun.
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2010       Mesaj #48
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Sağ tarafta bulunan Microsoft etiketinin üstündeki yer fan'ın olduğu kısım. Konu hakkında bilgin var ise açabiliyorsan orayı açıp temizle fanı. Yok ise kompresör tarzı bir alet ile hava tutarsanda kafi. Önemli olan cihazı formatlarken arka tarafının yani fanın olduğu bölgeyi havada tutman.
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
6 Ağustos 2010       Mesaj #49
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı

ben bilgisayarıma format atamıyorum format cd sini görmüyor 2 cd var bozuk değil cd koyduğum yeride değişdirdim ama yine okumadı okumyor tekrar eskisi gibi başlıyor bilgisayar ilk açılışda görmüyor açıldıktan sonra bakıyorum görmüş nasıl bir şey yapabilirim tşk ler

Aslında sorununuz çok basit bir hatadan yada ayardan kaynaklanıyor

Anakartınızın özelliklerine göre açılırken msdos ekranında F11-F9 ya da DEL tuşuna basarsanız SETUP menusune F tuslarıylada direkt ilk açılışın hangi sürücüyle başlamasını istediğiniz menuyle karsılasıcaksınız.

F .. tuşlarıyla açılış ta CDROM/DVDROM seceneğini işaretlerseniz yada
DEL tuşuyla SETUP menüsüne girerseniz Özellikler penceresinde FİRST DEVİCE yi CDROM/DVDROM olarak değiştirip F10 sonrada YES işaretliyerek kaydetmeniz gerekecek...

Bundan sonra her pc açılışında Ana kart öncelikle sistemiz açmak için yani BOOT edeceği sürücü olarak cdrom lara bakacaktır. CDROM eğer boot özelliği yoksa 2. DEVİCE ye geçecek bu ya HDD olucak yada FLOPPY sonuçta hepsine göz atıp BOOT lu sürücüyü bulup çalışmasına devam edicek.

Sizin anlattığınız sorunda anakartınızın HDD olarak ayarlı olduğundan eski sisteminizle BOOT ediyor halbuki siz CDROM dan BOOT edip format yada kurulum yapmak isteyipte yapamamanızın sebebide yukarda anlattıklarım.

Gerekli değişiklikleri biosta yaparsanız bu sorunu aşmış olucaksınız.

Kolay gelsin.
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2010       Mesaj #50
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
aNl adlı kullanıcıdan alıntı

sa arkadaslar benim babam önceden pc ye windows 7 yi kurdu ve bilgisayarımda da c: d: e: var ve c haric bunların içinde dosya var ben windows 7 yi kaldırıp xp kurmak istiyorum c d e ye bişi olmadan bu mümkün mü yardım şimdiden teşekkürler

İşletim sistemi C: sürücünüzde bulunur. Dolayısı ile C: sürücüsünü silip yeni işletim sistemini oraya kuracaksınız.

Yapmanız gereken C: sürücüsünde bulunan dosyalarınızı D: veya E: sürücüsüne taşımanız. Bu şekilde dosyalarınız güvende olmuş olur ve herhangi bir silinme vb. bir durum ile karşılaşmazsınız.

Disk Bölme\Biçimlendirme (Format) ekranına geldiğinide sadece C:'yi silip biçimlendirdiğinizde diğer sürücülerinizde bir problem olmaz. Bu ekranda yanlış sürücüyü silmemeniz adına format işlemine başlamadan önce D: ve E: sürücülerinizin isimlerini yeniden adlandırmanız. Örneğin D: sürücüsüne gelip sağ tuş yapın ve Ad Değiştir diyerek oraya Yedek yazın. Diğer sürücünüzede Yedek1.

Format ekranında sileceğiniz kısımı karıştırmamanız adına tavsiyemdir.

Saygılar,

team
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.