Arama

İnci Okumuş

Güncelleme: 6 Aralık 2016 Gösterim: 4.963 Cevap: 2
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
19 Haziran 2010       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
İnci Okumuş
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sponsorlu Bağlantılar

İnci Okumuş, (d. 1971, Kahramanmaraş) şair ve yazar.

Yazarın deneme ve şiir dalında birçok ödülü vardır. Yazar, bir süre TRT GAP Radyosu'nda edebiyat programına makale ve şiirleriyle katkıda bulunmuştur.

Şiirleri; Gençliğin Sesi, Dolunay, Seviye, Milli Kültür, Yeni Ufuk, Güneysu, Sandal, Ayna, Kırk Başak, Genç Kardelen, Külliye, Tebessüm, harman gibi çeşitli kültür, sanat ve edebiyat dergilerinde yayımlandı.

İlk şiir kitabı, "Düğün Gönüle Kurulur" adıyla Dolunay yayınları tarafından Mart 1999'da yayımlandı. Türkiye genelinde düzenlenen "Geleneksel Dolunay Şiir Şöleni" etkinliklerinde aktif olarak tertip heyetinde yer aldı. Yeni Ufuk dergisi tarafından düzenlenen Türkiye geneli şiir yazma yarışmalarında jüri başkanlığı görevine ek olarak, çeşitli kurumlarca düzenlenen şiir yarışmalarında da jürilik görevlerinde bulundu. Şiir, makale, deneme ve gezi türlerinde yayımlanmaya hazır yazıları da vardır.

Şiirlerini, Yeni Ufuk dergisi başta olmak üzere çeşitli kültür, sanat ve edebiyat dergilerinde neşretmektedir. Özel bir şirkette genel müdür olarak görev yapan Okumuş evli ve Oğuzalp ile Aybike adında iki çocuk annesidir. Toplam Kalite Yönetiminde Yönetim Temsilciliği de yapan Okumuş, Cemiyet'in Sesi gazetesi ve Manşet gazetesi köşe yazarı.

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan İnci Okumuş, ayrıca Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği kurucu üyesi, Kahramanmaraş Kültür Sanat Derneği ve Türk Kadınlar Birliği üyesidir.
Biyografi Konusu: İnci Okumuş nereli hayatı kimdir.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
1 Ekim 2013       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
İnci Okumuş
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Ad:  inci okumuş.JPG
Gösterim: 471
Boyut:  79.6 KB

Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2016       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
HAYATI (1971-)

İnci Okumuş, Türk Şair/ Yazar 1971 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi' ni doktora derecesiyle tamamladı.Alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.Toplam kalite yönetim temsilciliği ve proje yönetim mentorlüğü yaptı.Evli ve iki çocuk annesi olan Okumuş,hâlen özel bir şirkette Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Edebiyat dünyasında özgün ve lirik şiirlerin, güçlü imgelerin şairi olarak tanınıyor. Bir çok ödülleri bulunan şairin; Milli Kültür, Seviye, Gençliğin Sesi, Dolunay, Güneysu,Turuncu, Tebessüm, Esma ile yaşamak, Edebiyat Yaprağı, Ayna, Kırk Başak,Genç Kardelen, vb bir çok dergide şiirleri yayımlandı. Aktif yazı hayatına devam ediyor. Hürriyet GAP, Milat vb ulusal gazetelerde makale ve denemeleri yayımlandı. Yayınevi sahibidir.

ESERLERİ
Eserleri:
Düğün Gönle Kurulur (Mart 1999 Dolunay yayınları) ,
Aşkın Elif Hâli (Kumrum Yayınevi 2013)

Ödüllerinden Bazıları;
1990/1991 TRT GAP RADYOSU / Anadolu şiir dalında birincilik ödülü
1991 TRT GAP RADYOSU / Makale dalında birincilik ödülü
1992 TRT GAP RADYOSU ‘ Bardak meselesi ‘adlı tiyatro eseri ile birincilik ödülü
2004 Teknik Elemanlar Derneği / şiir dalında onur ödülü
2008 Cesur Haber / yılın yazarı
2014 K.Maraş Sütçü İmam Üniversitesi/ Edebiyat Dalında Takdir ödülü

STK üyelikleri;