Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Nasıl Sarhoş Oluruz?

Gösterim: 12.607 | Cevap: 0
Blue Blood
20 Ekim 2008 03:33   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Nasıl Sarhoş Oluruz?

Nasıl Sarhoş Olunur?

İlk yudumla birlikte, alkol ağız ve yemek borusu ile temas ettikten sonra, ciddi miktarda kana karıştığı ilk durak olan mideye gelir. Ancak alkolün kana karışması en çok ince bağırsaklarda olur.
Büyük bir kısmı ince bağırsaklarda kana geçen alkol, derhal merkezi sinir sistemimizi etkilemeye başlar. Birkaç dakika sonra beyne geçerek sinir hücrelerini etkiler ve mesaj iletimini yavaşlatır.
İçmeye devam edilirse, beyindeki görme, denge, konuşma ve muhakeme ile ilgili sinir merkezleri etkilenmeye başlarlar. Bu arada alkolün baskılayıcı etkilerini yenebilmek için, kalp kası zorlanır ve nabız artar.
Biraz daha içilirse şuur kaybı meydana gelebilir. Daha da devam edilirse, alkolün kandaki oranı alkol zehirlenmesi seviyesine ulaşır, solunum yetmezliği nedeni ile ölüm kaçınılmaz olur.
Alkol oldukça yavaş yakılır. 100 gram saf alkolün vücutça yakılması yaklaşık 10 saat sürer.
Karaciğerde yakılan her bir gram alkol için 7.1 kilokalori açığa çıkar. Yapılan araştırmalara göre ABD'de insanlar genel olarak kalori ihtiyacının yüzde l O'unu alkolden karşılamaktadır. Alkoliklerde bu oran yüzde 50 olup ciddi beslenme bozuklukları görülür.
Alkol karaciğer yetmezliği yanında, kalp hastalığı ve kanser riskini de artırır. Beyinde hücre kaybına yol açar, uzun sürede beyin hücrelerindeki dejenerasyon artar, psikiyatrik bozukluklar başlar.
Ama alkolün en büyük etkisi, sağlığı bozmasının yanında, aileleri ve arkadaşlıkları parçalaması, hapishane ve hastaneleri doldurmasıdır.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Nasıl Sarhoş Oluruz? benzer konular

Cartel - Bir Oluruz
Cartel - Bir Oluruz MsXLabs.Org Arar buluruz izini Cartel zır deliyiz biz Bir oluruz yolunda hadi gel de gönüller çossun Arar buluruz izini Cartel zır deliyiz biz Bir oluruz yolunda hadi gel de gönüller çossun Alper Ağa: Cartel döndü geri bomba gibi
Forum: Rap Müzik Cevap: 0
Son Mesaj: 8 Ekim 2013 12:57
Neden hasta oluruz?
NİYE HASTA oluruz vb
Forum: Soru-Cevap Cevap: 7
Son Mesaj: 31 Ocak 2013 15:05
Sarhoş
http://de.fishki.net/pics7/pyanochel.wmv
Forum: Arşive Kaldırılan Konular Cevap: 1
Son Mesaj: 29 Mart 2011 10:03
Güler Duman - Bir Olursak Hür Oluruz
Güler Duman - Bir Olursak Hür Oluruz Hey erenler güzel canlar Bir olursak hür oluruz Ya şahı merdan diyenler Bir olursak hür oluruz Önderimiz pir sultandır
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 21 Mayıs 2008 11:57
Aşık Mahzuni Şerif - Han Sarhoş Hancı Sarhoş
Karlı dağlar kara bulut içinde Yaylası hüzünlü yöresi bir hoş Sevdalı yolcular umut içinde Hayalın düğünü töresi bir hoş Han sarhoş hancı sarhoş Yolda yabancı sarhoş El çek tabip kalbimden İçimdeki sancı sarhoş
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 5 Nisan 2008 20:07
 
Sayfa 0.120 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu