Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Superman

Gösterim: 43951 | Cevap: 5 Superman nereli, hayatı, kimdir.
31
  • 7 Gönderen Blue Blood
  • 5 Gönderen MaKaLeLe
  • 5 Gönderen NiliM
  • 3 Gönderen asla_asla_deme
  • 2 Gönderen UnknowN
Blue Blood
20 Şubat 2007 20:58   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Superman (Superman Kimdir? - Superman Hakkında)

supermanxw8
İlk Superman 1933 yılında yaratılmış kel bir tiptir uzaydan üstün güçleri ile gelip dünyayı istila edecek bir kötü adam olarak düşünülmüştü ama Jery Siegel ve Joe Shuster bu konsepti satamadılar.1938'e kadar Superman'in tasarımları değişip duruyordu.Haziran 1938'de "Action Comics #1" dergisinde Superman ilk defa halka sunuluyor. Bu bildiğimiz Superman kostümünün tasarımı o zaman ki sirklerde gösteri yapan "güçlü adam"ların benzeridir, yani tayttır. Modern zamanlarda dalga geçildiği gibi bacaklarındaki taytın üzerinde bir don vardır, bunun o zamanlar sirklerde gösteri yapan 'güçlü adam'ların neyi saklamak için giydiğini tahmin edersiniz.Kostüm renkleri Amerikan bayrağına gönderme yapmak için mavi-kırmızıdır. Yıllar boyunca birçok kahramanın batman dahil, kostümü değiştirilirken, Superman değişmez, değiştirilemez 68 yıl boyunca, çünkü o kostüm görsel olarak bir ikondur.
1938'de göğsünde bir üçgen içinde adının baş harfi vardır. Bu üçgen Amerikan polis rozetine göndermedir. Tabii daha sonra bu yavaş yavaş şimdiki elmas şeklindeki S-amblemine dönüşür.
Güçlerine gelince, giderek arttırılır. İlk başta sadece çok güçlü, ve hızlıdır, uçamaz, çok yükseğe zıplar. ama uçaklar hayatımıza girince, sıradan insan bile Superman'den hızlı hareket edebilir, uçabilir hale gelir.O zaman Superman'e uçma gücü verilir yazarları tarafından.Yani Superman'in güçleri teknolojinin gelişmesi ile artar, çünkü o her zaman teknolojinin ve onu kullanan sıradan insanın önünde olmazsa süper insan olamaz.Superman Nietzsche'nin Ubermensch(üstün insan) kavramı temel alınarak yaratılmıştır.Bu kavram da önemli olan fiziksel güç değil erdem'dir.

Kimdir?
Kal-El babası Jor-El ve annesi Lara tarafından patlamak üzere olan kripton gezegeninden kurtulması için bir roket ile dünya'ya gönderilir.Jor-El'in Kal-El'i dünya'ya göndermesinin sebebi sarı güneşin ona çok üstün güçler vereceğini bilmesidir.Dünya'ya düşen Kal-El'i Martha ve Jonathan Kent isminde iki çiftçi bulur ve ona Clark ismini verirler onu kendi çocukları gibi yetiştirirler.Üniversite'yi okumak için Metropolis kentine gelir.Üniversite'yi bitirince Daily Planet gazetesinde işe başlar.Burada Lois Lane ile tanışır ve olaylar gelişir...

Güçleri

X-ray görüşü:Bu yeteneği cisimlerin içini görmesini sağlar.Kurşun’un arkasını göremez.
Teleskobik görüş:Bu yeteneği uzak mesafeleri yakınlaştırıp görmesini sağlar.(Uzak cisimlere zoom yaparak yakınlaştırır)..
Mikroskobik görüş:Bu yeteneği ise aşırı derece de küçük atomik seviyede ki cisimleri görebilmesini sağlar.(Yalnızca mikroskop ile görülebilecek boyutta ki cisimler)
Isı görüşü:Bu yeteneği çok güçlü ateş ışınları çıkarabilmesini sağlar hedefi gördüğü zaman bu gücünü aktif hale getirir.Bu ışınlar tipik olarak gözlerinden kırmızı ateş ışığı şeklinde çıkar…Bu ışının maksimum sıcaklığı nükleer bir patlamaya eşittir…
Diğer görüş yetenekleri:Superman ultra viyole,kızıl ötesi ışınları, elektromanyetik dalgaları ve karanlıkta görebilir.
Süper işitme:Bu yeteneği dünyadaki herhangi bir sesin yerini bulabilmesini veya herhangi bir sesi duyabilmesini sağlar.Bu seslerin frekansı 0.01-200.000 hz’dir arasıdır…
Süper Ses:Superman çok iyi bir vantrolog’tur bütün insan ve hayvanların mimiklerini ve seslerini aynen taklit edebilir.
Süper Nefes:Bu yeteneği ile kasırga gücünde rüzgar üfleyebilir ve bu rüzgar hedefini dondurabilir..Superman nefes aldığında büyük miktarlarda havayı içine çekebilir ve bu yeteneğiyle zehirli gaz bulutlarını dağıtabilir.
Süper hipnotizma:Pre-Crisis Superman istediği zaman başkalarını hipnotize edebilir.Clark kent’in Superman kimliğini gizlemek için bu yeteneğini kullanır.Clark kent'in gözlükleri bu gücünü kullanmasına yardımcı olur sürekli çalışarak onun diğerleri gibi görünmesini sağlar,herkes onu iyi huylu,korkak adam olarak algılar ama fotoğraflarda superman gibi çıkar.
Dayanıklılık:Bu yeteneği Superman’in fiziksel zorluklara karşı sürekli dayanabilmesini sağlar.Teorik olarak Superman’in bu dayanıklılığı sınırsızdır,hücreleri solar enerji ile beslendikçe superman’in dayanıklılığı da artar.Bununla birlikte insanlar gibi yeme ve içme ihtiyacı duyar buna rağmen güneş sayesinde uzun süre bir şey yemeden hayatta kalabilir.Uzayda seyahat ederken nefesini tutma süresinin sınırı belli değildir…Bazı superman hikayelerinde onun ölümsüz olduğu anlatılır sürekli olarak hücreleri hızlı bir şeklilde yenilenir(Dc One Million),bazı hikayelerde ise insanlar gibi yaşlanır ama uzun süre yaşayabilir(Kingdom Come, At Earths End)…
Süper Güç:Superman’in gücünün büyüklüğü tam olarak belli değildir.Genel olarak 100 ton ağırlığı kolaylıkla kaldırabilecek olduğu kabul edilir ama tam olarak ne kadar ağırlığı kaldırabileceği bilinmez.Superman kolaylıkla Mısırda ki büyük piramit’i kaldırabilir bunun toplam ağırlığı 6 milyon tonun üzerindedir ve bir dağı yerinden kaldırıp atabilir.Superman gücünün küçük bir kısmı gezegeni yerinden oynatabilir bunun için gereken solar enerjiyi dünyanın sarı güneşinden alır.Superman çizgi roman karakterleri arasında fiziksel güç olarak en güçlü karakter kabul edilir.
Süper Hız:Bu yeteneği Flash gibi inanılmaz bir hızda hareket edebilmesini sağlar.Uçmak koşmaya göre daha az yorucu ve çok daha işlevseldir..Superman sahip olduğu süper insan refleksleri sayesinde inanılmaz hızlarda hiçbir şeye çarpmadan hareket edebilir.Çok karmaşık işleri ve nesneleri normal bir insandan yüzlerce kat daha hızlı toplayabilir.1950’ler de Silver Age Superman’in yeteneği ışık hızından hızlı uçabilmektir ve bu sayede zamanda yolculuk yapabilir.Kendi etrafında çok yüksek hızlarda dönerek hortum oluşturabilir ya da matkap gibi yeri delebilir.
Uçma:Superman ilk yaratıldığı dönemde uçamıyordu sadece tek seferde 8 mile kadar zıplayabiliyordu.Superman ışık hızına yakın bir hızda uçabilir.
Solar enerji emme:Teknik olarak Superman bütün güçlerinin ortaya çıkmasının ve büyüklüğünün kaynağı Dünya’nın Sarı güneşidir.Güçlerinin sebebi hücrelerinin aşırı derece de solar enerji emmesidir.Bununla birlikte Superman’e savaşlarda kuşkusuz çok büyük üstünlükler sağlar.Ayrıca başka yıldızlardan ve gezegenlerden de güç alabilir.Kızıl güneş Superman’in güçlerini kaybetmesine neden olur.(Krypotine’in Superman’a zarar verebilmesinin sebebi de sarı güneştir kızıl güneş altında Superman’a zarar veremez.Krypton gezegenin güneşi kızıl olduğu için onların süper güçleri yoktur ve kryptonite’in normal bir taştan farkı yoktur.)
Yaralanmamazlık:Bu yeteneği Superman’in hücrelerinin yoğunluğu nedeniyle ona kriptonit ve büyü hariç hiçbir şeyin zarar vermemesini sağlar.Superman zehir ve hastalıklardan etkilenmez.
Süper Zeka:Çizgiromanlarda kriptonlular doğuştan itibaren çok zeki canlılar olarak gösterilir.Sonuç olarak süper zeka kriptonlular için doğal bir yetenektir.Superman’in beyni bilgisayar gibidir herşeyi hatırlar dünyadaki bütün dilleri konuşabilir,metropolis telefon defterinde ki bütün numaraları ve daily planet’te ki bütün dosyalarının içeriklerini bilir.Çok iyi analiz yeteneği vardır.
Morrigan, careless_WhispeR, HayLaZ61 ve 4 kişi bu mesajı beğendi.
MaKaLeLe
24 Şubat 2007 04:49   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Superman

superman returns 20050831091915947 000
NiliM
24 Şubat 2007 09:14   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Superman

1269 a 8464
12 Haziran 2007 01:56   |   Mesaj #4   |   
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
UnderWorld

33.720
4.913 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 12-10-2005

Cvp: Superman

Superman

supermanbatman1cw4
1 Şubat 2009 14:19   |   Mesaj #5   |   
UnknowN - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Lithuania

5.132
785 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 22-01-2008

Cvp: Superman


SupermanReturns
careless_WhispeR ve Finn and Jake bu mesajı beğendi.
17 Ağustos 2014 12:29   |   Mesaj #6   |   
Finn and Jake - avatarı
MOD Adventure Time
İzmir

9.174
10.530 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 23-11-2010

Cvp: Superman

Superman
bringitbymoshunman d613crv
Bring It by moshunman on deviantART

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Superman benzer konular

Ronan Keating - Superman
"Superman" I've been heading in the wrong direction Hiding from my own protection Running but my heart was standing still I guess you saw the light inside me Your love has been a torch to guide me I hope I can be all that you deserve
Forum: Yabancı Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Şubat 2010 16:03
The Kinks - (Wish I Could Fly Like) Superman
The Kinks - (Wish I Could Fly Like) Superman lyrics Woke up this morning, started to sneeze I had a cigarette and a cup of tea I looked in the mirror what did I see A nine stone weakling with knobbly knees I did my knees bend press ups touch my toes I had another sneeze and I blew my nose...
Forum: Yabancı Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 16 Mayıs 2009 13:59
R.E.M - Superman
Rem - Superman I am, I am, I am superman And I know what's happening. I am, I am, I am superman And I can do anything. You don't really love that guy you make it with now do you? I know you don't love that guy 'cause I can see right through you.
Forum: Yabancı Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Ekim 2008 11:04
Celine Dion - Le Fils De Superman
Celine Dion Le Fils De Superman lyrics (Luc Plamondon / Germain Gauthier) Tout comme son p?re Le petit Jean-Pierre ?tait un fan Un fan de Superman
Forum: Yabancı Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 5 Haziran 2008 18:29
Alanis Morissette - Superman
I'm lookin' for someone who can made me feel A serious love like Juliet's is real A little impulsive and a boy at heart A little bit shy but he'll be oh so smart Superman I need a superman You got a complicated girl like me He's gotta be fair and treat me properly yeah I want him...
Forum: Yabancı Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Nisan 2008 12:50
 
Sayfa 0.278 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu