Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Eski Eşyaları Değerlendirme

Gösterim: 54563 | Cevap: 2
HerHangiBiri
21 Kasım 2008 16:02   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Eski Eşyaları Değerlendirme

Kadın Çorabı Başka Ne İşe Yarar


1.Bacak kısmını kesin ve banyoda sabun kırıklarını içine koyup öyle kullanın

2.Bacak ve bel kısımlarını kesip kendinize sayısız lastik toka yapabilirsiniz

3.Aseton ile ikisi müthiş uyumludur ojelerinizi kestiğiniz küçük çorap parçaları ile temizleyebilirsiniz

4.Bir bacağına naftalin yada koku koyup dolabınıza bağlayabilirsiniz

5.Bel ve bacaklardan kestiğiniz parçalarla kağıtları bir arada tutabilir karton rulolalar için kullanabilirsiniz.

6.Eski naylon çorap harika bir cam temizleyicidir bütün bir çorabı katlayıp dikerek camları deterjanlamak için kullanabilirsiniz

7.Naylon çorap basit cilalamalarınız için harika bir yardımcıdır.

8.Küçük parçalara kesip oyuncakları doldurmak için kullanabilirsiniz

9.Ev boyarkan karışımı kendiniz hazırlayacaksanız harika bir süzgeçdir kovanın ağzına gerip boyadaki pürüzleri çorapla alabilirsiniz.

10.Küçük bir şeyi düşürüp bulamadığın zaman ( lens, iğne..vs.) elektrik süpürgesinin ağzına geçirip elektrik süpürgesini öyle çalıştırabilirsiniz.küçük parçalar çorapta kalacaktır

11.Ayakkabıları cilaladıktan yada boyadıktan sonra baylon çorapla ovmak iki kat parlaklık verir

12.Eski çorap duvar kağıtlarını nazikçe ve etkili şekilde temizler

13.Naylon çorap bacağına koyduğun kuru soğanları mutfağa asabilirsin...

14.Evde fare varsa! aynı şekilde abur cuburları yukarıya bir yere asabilirsin

15.Havuzunuz varsa !! süzgeçi naylon çorapla sarabilirsiniz havuza düşebilecek minik eşyalar kaybolmaz
HerHangiBiri
22 Kasım 2008 01:59   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Eski Eşyaları Değerlendirme

Yoğurt Kabından Dikiş Kutusu Yapma


a1xr6

a21rx5

a2vn8

a3ks8

a23gm5

a4ks3

a6nc8

a7xm4

a25kj3

a26ol1

a8mw4

a27vf3

a9kh2

a20mu9

a11fi4

a17wb4

a13gf0

a18cg8

a15ad4

a16dy1
HerHangiBiri
19 Aralık 2008 23:17   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Eski Eşyaları Değerlendirme

Eskileri atmayın, Renklendirin


14062007171347 358 484061bat


Evde kulanmadığınız bir tişörtünüz ya da bir bez parçanız var ve bunları çok amaçlı kulanmak istiyorsunuz ama bir türlü işin içinden çıkamıyor musunuz?

Kullanmadığınız tişörtleriniz ya da kumaşlarınız için, size çok güzel bir önerimiz olacak. Neden kumaşlarınızı boyamayasınız ya da batik yapmayasınız ki. Eğer az çok el beceriniz var ise, çok rahat kavrayabileceğiniz bir uğraş öneriyoruz.

Böylelikle bir yandan günün stresini atabilir bir yandan da birbirinden güzel ve kullanışlı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Ama bir şeyi bilmelisiniz ki; batik tekniği, kumaş boyama teknikleri arasında ayrı bir özelliğe sahiptir. Bu teknik ile rengarenk ve desen desen yepyeni eşyalara sahip olabilirsiniz.

Batik, Uzak Doğu'da Çin, Japonya bilhassa Jawa, Endonezya, Malezya, Hindistan, Pakistan gibi ülkelerde uygulanmakta olan bir halk sanatıdır. Batiğin 6 çeşit farklı tekniği vardır. Ama en yaygın olan tekniği 'Bağlama Batik' yapımıdır. Dilerseniz bu teknik nasıl yapılıyor bir göz atalım.

Nasıl yapılır?

Bağlama batikte yapacağımız işe göre seçtiğimiz boyalardan bir miktar (bir-iki çay kaşığı) alıp bir naylon çorap içine koyarız. Buna gerektiği kadar su ilave edip, boyanın sabitleşmesi için bir çorba kaşığı tuz koyup, bir süre kaynatılırız. Ezilmiş boyaya ilave edeceğimiz suyu, elde etmek istediğimiz renge göre ayarlamalıyız.

Boya ilave edeceğimiz suyun tuz ilaveli olmasına dikkat etmeliyiz. Boyamız kaynarken kumaşınızı hazırlamalısınız. Örneğin, bir eşarp yaparken çepeçevre kenarlarını avcunuzun içinde pili pili toplayıp bağlayın. Böylece kumaşınıza boydan boya bir kenar yapmış olacaksınız. Yumru halde bir tutam kumaş alıp, orta yerinden sıkıca boğarsanız deseniniz bir güle benzer.

Kumaş üzerine attığınız düğümler de o düğüm içerisindeki kısmı boyadan koruyacaktır. Boyanız bittiğinde kumaşı iyice ıslatıp sıkın. Kaynatmış olduğunuz boyayı ocaktan indirdikten sonra kumaşı istediğiniz renk boyalara, açıktan koyuya doğru sırasını takip ederek batırın. Daha sonra kumaşı boyadan çıkararak soğumasını beklemelisiniz.

Ardından önce bağları açın daha sonra ise soğuk ve sabunlu suda yıkayın. Fiksesini yapmak için sirkeli suyla duruladıktan sonra ütüleyip, güle güle kullanabilirsiniz.

Eğer batik değilde kumaşları boyamak istiyorsanız, kumaş, fırça, parşömen kağıdı, kalem, kumaş boyası, palet ve su kabını bir yerde toplamanız yeterlidir. Ama yok, bu uğraşı profesyonel anlamda kullanmak istiyorsanız; o zaman bir bakalım nerde kurslar verilmekteymiş.Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Eski Eşyaları Değerlendirme benzer konular

Friglerin mezarlarına neden eşyaları da gömülür?
friglerin mezarlarına neden eşyalarıyla gömülür(arkadaşlar lütfen bi göz atın sosyalcimiz biraz sinirlidee:*( )
Forum: Soru-Cevap Cevap: 3
Son Mesaj: 7 Aralık 2012 15:08
Performans Değerlendirme
Performans Değerlendirme Kamu yönetimi alanında gerçekleştirilen ya da girişilen reform çalışmaları, hiç kuşkusuz son yirmi yıl içinde etkisini en çok hissettiğimiz gelişmelerden biri olmakta ve temelinde ekonomik sorunların yattığı gözlenmektedir. Çünkü kısaca sermayenin, mal ve hizmetlerin,...
Forum: Ekonomi Cevap: 7
Son Mesaj: 9 Ekim 2009 01:24
Atatürk'ün Özel Eşyaları
Atatürk'ün Özel Eşyaları KARNESİ http://img72.imageshack.us/img72/1642/81b5wf.gif EL YAZISI http://img72.imageshack.us/img72/6467/79b9ra.gif Ayakkabı 43 Numara
Forum: Mustafa Kemal ATATÜRK Cevap: 6
Son Mesaj: 16 Ağustos 2009 16:48
Aldığım eşyaları değiştirme imkanım var mı?
20 gün önce ötv indirimli bulaşık makinası ve set üstü ocak aldım.Set üstü ocağı fırınla değiştirmek istedim.Malları daha teslim almadım.Satıcı fatura kestiği için bunun mümkün olmadığını süyledi.ne yapmam gerekiyor.Sizce haklı mı?
Forum: Soru-Cevap Cevap: 2
Son Mesaj: 19 Mayıs 2009 07:36
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 1 – Ölçme ve değerlendirme kavramları arasında ne fark vardır? Ölçme, bir varlık veya olayın belli bir özelliğe sahip oluş derecesini belirleme işlemidir. Eğitimde ölçme, genellikle öğrencilerin belli bir takım davranışları, öğrenme derecelerini belirlemesi...
Forum: Eğitim Bilimleri Cevap: 0
Son Mesaj: 8 Eylül 2008 14:56
 
Sayfa 0.199 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu