Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Yüz için Egzersizler

Gösterim: 1595 | Cevap: 0
1
  • 1 Gönderen pesimist
pesimist
8 Nisan 2011 19:37   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Yüz için Egzersizler

Mutlu Yüz İçin Egzersizler

mutluyC3BCz egzersizleri


Günlük olarak uygulandığında bu küçük egzersiz ve masajlar, cildinize daha gergin bir görünüm verebilir. Çünkü kendi kendinize rahatça yapabileceğiniz bu masaj ve yüz egzersizleri, cildinizi destekleyen kasların güçlenmesini sağlar. İster gece, ister gündüz yapın; işin anahtarı, zamanı ve sessiz bir ortamı seçmek. Daha sonra mümkün olduğunca rahat edebileceğiniz bir pozisyon bulmalısınız. Oturabilir ya da ayakta durabilirsiniz; sadece elinizden geldiğince rahatlamaya bakın, püf noktası bu. Masajdan önce dokuları yumuşatmak amacıyla masaj yapacağınız bölge için özel üretilmiş bir nemlendirici uygulayın. Son olarak, beş kere derin nefes alın. Hazır mısınız? Haydi başlıyoruz!

GÖZLER
Kaz ayaklarını düzeltmek ve göz kapaklarını (hem alttaki, hem de üstteki) güçlendirmek için: Gözlerinizi kapatın ve göz kapaklarını serbest bırakın. Gözlerinizi kısarak burnunuza doğru bakın ve bu şekilde beş saniye bekleyin; sonra gözlerinizi yavaşça açın ve önünüzdeki sabit bir noktaya odaklanın. Bu işlemi beş defa tekrarlayın.
Siyah çizgilerden ve gözlerinizdeki şişliklerden kurtulmak için: Yüzük parmağınızı alt göz kapağınızın hemen altına yerleşecek şekilde koyun ve gözlerinizi kapamaya çalışırken nazikçe bastırın.
Alnınızdaki kırışıklardan kurtulmak için: İşaret parmağınızı ve orta parmağınızı kaşlarınızın üzerine koyun ve yavaşça şakaklarınıza doğru çekin. Bunu yaparken aynı zamanda gözlerinizi kapamayı deneyin. Bu şekilde beş saniye tutun ve bunu beş defa tekrarlayın. Egzersizler arasında parmak uçlarınızla göz çevrenizi rahatlatabilirsiniz.

DUDAKLAR
Dudaklarını dolgunlaştırmak için: Ağzınız kapalıyken, dudaklarınızı işaret ve başparmaklarınızla sıkıştırın. Bunu yapmaya dudakların ortasından başlayın ve kenarlara doğru devam edin. Kenarlara gelince tekrar ortaya doğru sıkıştırın. Bu işlemi iki dakika boyunca tekrarlayın.
Güldüğünüzde oluşan kırışıkları gidermek için: Başparmağınız ve işaret parmağınızla bu kırışıklıkları canlı ve nazik bir şekilde çimdikleyin. Bu işlemi iki dakika boyunca sürdürün.
Elmacık kemiklerinin olduğu bölgeyi yumuşatmak için: Ağzın köşesinden başlayarak yanak çukuru boyunca başparmağınızın ucuyla bastırın ve elmacık kemiklerinizin dış bölgesine kadar bunu uygulayın. Eğri bir şekil çizerek bunu en az iki dakika boyunca yapın ve yüzün her bölgesine baskı uygulayarak sonlandırın. Gözlerinizi kapatın ve derin nefes alarak rahatlayın.

YÜZ
Gerdan bölgesindeki sarkmaları engellemek için: X harfini abartılı bir şekilde telaffuz edin ve bunu yaparken boynunuzdaki kasların ve tendonların kasıldığını hissedene kadar ağzınızı iyice esnetin. Bu şekilde beş saniye bekleyin ve bunu beş defa tekrarlayın. Her bir ‘x’ arasında ağzınızı rahatlatmak için birkaç defa ‘o’ harfini de söyleyin.
Çenenizin altındaki oval bölgeyi şekle sokmak için: Baş parmaklarınızı çenenizin altına yerleştirin ve bastırın; bunu yaparken ağzınızı açmaya çalışın. Bu şekilde beş saniye tutun ve aynı işlemi beş defa tekrarlayın.
Elmacık kemiklerinizi yukarı kaldırmak için: Elleriniz düz bir şekilde yüzünüzün iki yanına koyun ve ağzınızı esneterek ‘ay’ deyin. Daha sonra cildinizi kulaklarınıza kadar gerdirin. Bu şekilde beş saniye tuttuktan sonra aynı işlemi beş defa tekrarlayın.


Martine KURZ
_cesminaz_ bu mesajı beğendi.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Yüz için Egzersizler benzer konular

Yüz güzelliği için neler yapılmalıdır?
Yüzümün güzelleşmesi için ne yapabilirim?
Forum: Soru-Cevap Cevap: 2
Son Mesaj: 6 Aralık 2013 18:27
Bayanlara Özel Egzersizler
Spor yaparken nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu biliyor musunuz? Haftada bir kez yapılan spor yeterli değildir Bu düşünce yanlış, çünkü her şekilde hiç spor yapmamaktan iyidir. Eğer günlük koşuşturmaca içinde zamansızlıktan yakınıyorsanız, beş dakikalık bir egzersiz bile kalbiniz ve kan...
Forum: Kadınca Cevap: 16
Son Mesaj: 22 Mayıs 2012 13:59
Yüz için maske nasıl yapılır?
bu maskeler yüzde ne kadar kalcak
Forum: Soru-Cevap Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Mayıs 2011 17:50
Bir ilin yüz ölçümünden geçen akarsular o ilin yüz ölçümüne dahil midir?
bir ilin yüz ölçümünden geçen akarsular o ilin yüz ölçümüne dahilmidir ltfn cevaplayın
Forum: Soru-Cevap Cevap: 0
Son Mesaj: 15 Şubat 2010 16:36
Ters Yüz
http://bp1.blogger.com/_ecT7Rx-LxpU/RcZnelkT5HI/AAAAAAAAAJQ/TkITpjq5wGs/s200/_TER9014.jpg Sabahattin adlı saf, belki cahil, biraz kurnaz fakat kesinlikle iyi niyetli bir Anadolu gencinin İstanbul’a gelmesi ve aile dostları olan havalı reklamcı Berk’in evine yerleşmesi üzerine kurulmuştur. ...
Forum: TV Dizileri Cevap: 1
Son Mesaj: 1 Mayıs 2007 12:12
 
Sayfa 0.129 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu