Arama

Mimarlık ve Bilgisayar Programları - SolidWorks

Güncelleme: 15 Eylül 2012 Gösterim: 8.419 Cevap: 2
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #1
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
SolidWorks
2009boxwhite125
Sponsorlu Bağlantılar

SolidWorks, 3 Boyutlu bir bilgisayar destekli tasarım (3D CAD) yazılımıdır.

SolidWorks Corporation 1993 yılında Jon Hirschtick tarafından Concord, Massachusetts`te kuruldu. Yazılımın ilk versiyonunu 1995`te piyasaya çıktartan sonra 1997 yılında Dassault Systemes SolidWorks Corp. tarafından satın alındı. Windows'a entegre ilk 3 boyutlu katı modelleme (3D CAD) yazılımıdır. Tek bir çizgi çizmeksizin parça ve montaj modelinin teknik resimlerini çıkartır. Parça ve Montajda yapılan değişiklikleri teknik resimlere ve malzeme listesine (BOM) otomatik olarak yansıtır.Bugün çok daha geniş özelliklere sahip olan SolidWorks, simulasyon çözümleri ile hertürlü dinamik/statik analizleri,Akış Analizlerini yapabilmektedir.Bunun yanında Kurumsal entegrasyonu tamamlayacağınız Kurumsal Veri Yönetimi çözümü Enterprise PDM ile ERP programlarına kadar entegre olabilmektedir. Ürün gamına en son eklediği 3DVIA Composer ürünü ile ürün dokümantasyonunda devrimsel bir çözüm sunmaktadır.Tüm ürün klavuzlarının çok daha kaliwteli ve zengin içerikli sağlanmasını sağlayan 3DVIA composer, direk 3B CAD modelle bağlı olarak ilgili kılavuz imajlarını oluşturmakta ve üründeki tüm revizyonları kataloklardaki imajlara kadar güncellemesini sağlamaktadır.

SolidWorks internette bulunabilecek birçok ücretsiz eğitim notu ile kolaylıkla öğrenilebilir. En yaygın kullanılan 3 boyutlu katı modelleme yazılımlarındandır. Birçok üniversite, meslek yüksek okulu ve teknik lisede eğitimi verilmektedir. AutoCAD kullanıcılarının önemli bir kısmı, 2 boyuttan 3 boyuta geçiş için SolidWorks'ü tercih etmiştir. Bunun sebebi AutoCAD dosyaları ile en uyumlu 3D CAD yazılımlarından birinin de SolidWorks olmasıdır.

SolidWorks makina, mobilya, plastik/sac kalıpçılığı, otomasyon, mekatronik, endüstriyel ürün tasarımı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Kaynak: Vikipedi ve SolidWorks :: 3D CAD Design Software

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
16 Nisan 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi

Sponsorlu Bağlantılar
SolidWorks 2010 Windows XP Professional işletim sistemini destekleyen son versiyon olacaktır. Ayrıca SolidWorks 2010, Photo Works modülü içeren son sürümdür. SolidWorks 2011 sürümünde Photo Works modülünün yerini tamamiyle Photo View 360 alacaktır.
SolidWorks ürünleri için donanım ve işletim sistemi gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir.

Desteklenen Microsoft Windows İşletim Sistemleri

-----------------------------SolidWorks 2008------ SolidWorks 2009------ SolidWorks 2010
Windows 7 32-bit (2)--------- Hayır---------------------- Hayır---------------------- Evet
Windows 7 64-bit (2)
-------- Hayır---------------------- Hayır---------------------- Evet
Vista 32-bit (3) ---------------- Evet------------------------ Evet------------------------ Evet
Vista 64-bit (3)(4)
------------ Evet------------------------ Evet------------------------ Evet
XP Professional 32-bit (5)(1)
Evet------------------------ Evet------------------------ Evet
XP Professional 64-bit (4)(1)
Evet------------------------ Evet------------------------ Evet

Donanım ve Yazılım Gereksinimleri:

RAM
Minimum: 1GB RAM
Tavsiye Edilen: 2GB RAM
Çok Büyük Modellerde: 6 GB RAM, X64 işlemci ve işletim sistemi (Eğer sistem kaynaklarının tüketimi 32 Bit işletim sisteminde 2-3 GB RAM in üzerine çıkıyorsa)

Ekran Kartı
Sertifikalı OpenGL Workstation ekran kartları ve sürücüleri. Test edilmiş ve sertifikalandırılmış ekran kartlarının listesini görmek için Graphics Cards and Systems sayfasını ziyaret ediniz.

CPU (İşlemci)
Intel® yada AMD® işlemciler (7)
Apple Macintosh® temelli bilgisayarlar üzerinde eDrawings®

Diğer
DVD Sürücüsü
Microsoft Excel 2002, 2003, or 2007
Internet Explorer versiyon 6.x yada daha üst sürümü
Adobe Acrobat versiyon 7.0.7 yada daha üst sürümü

(1) SolidWorks 2010Windows XP Professional işletim sistemini destekleyen son versiyon olacaktır.
(2) SolidWorks 2010 SP1 ve daha üstü sürümler Windows 7 işletim sistemini desteklemektedir.
(3) Yalnızca Windows Vista Ultimate, Business and Enterprise editions (SP0 or higher).
(4) Windows Vista 64-bit, SolidWorks 2008 SP3.1 yada daha üstü sürümleri desteklemektedir.
(5) Windows XP Professional SP2 yada daha üstü gerekmektedir..
eDrawings ve eDrawings Professional yukarıda listelenen işletim sistemlerinin yanı sıra Mac OS X 10.4.x yada daha üst sürümlerindede çalışmaktadır.
eDrawings 2010, Mac OS X 10.4.x. işletim sistemini destekleyen son versiyon olacaktır.
(7) SolidWorks, Apple Macintosh®-tabanlı bilgisayarlar üzerinde çalışmamamaktadır.

denklem - avatarı
denklem
Ziyaretçi
15 Eylül 2012       Mesaj #3
denklem - avatarı
Ziyaretçi
solidworks komutlarının anlaşılır uygulamalar ile yapıldığını solidworks eğitimi

https://hotfile.com/dl/108003612/f5c2323/solidworks_2004_eitim.rar.html