Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Ankara

Bu konu MK Rehber forumunda _Yağmur_ tarafından 19 Haziran 2010 (08:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
26810 kez görüntülenmiş, 0 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Haziran 2010 (08:06) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 8      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 19 Haziran 2010, 08:06

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Ankara adresi, nerede, telefon numarası.

#1 (link)
MsXTeam
_Yağmur_ - avatarı
Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:Özel Araç ile Bilkent Yolu

No : 3 Bilkent / ANKARA

Santral Telefon 0 (312) 291 25 25

e-Posta: bilgi@ataturkhastanesi.gov.tr

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
,
19 Şubat 2004 tarihinde hizmete açılmıştır. En fazla 3 yataklı olarak planlanan hastanede 17 tedavi biriminde tek yataklı 75 , 2 yataklı 64 , 3 yataklı 64 olmak üzere 203 odada toplam 395 yatakla hastalara hizmet vermektedir. Ayrıca yoğun bakım üniteleri ile ayaktan tedavi ünitelerinde (acil servis, yanık tedavi ünitesi , fizik tedavi ve rehabilitasyon ünites, hemodializ ünitesi ve anjiyografi ünitesi) toplam 483 tedavi yatağı bulunmaktadır. Yatak başı tıbbi gaz ve vakum pendantları bulunmaktadır. Bilgisayar destekli otomasyon ve hemşire çağrı sistemi kurulan hastanede hizmet yaklaşık 300 doktor, 400 hemşire , 600 idari ve teknik personel ile yürütülecektir.

Hastanemizde 4'ü laminer akımlı olmak üzere 12 ameliyat salonu bulunmaktadır. Ameliyathaneler kullanı branşların özelliklerine göre dizayn edilmiş ve endoskopik cerrahi girişimler (Vats, laparoskopi, endoskopik sinüs cerrahisi , artroskopi ) yanında beyin cerrahisi ,KBB , plastik cerrahi ve ortopedik cerrahide mikro cerrahik girişimler yapılabilecek cihazlar ile donatılmıştır. Ayrıca ameliyathane ünitesi içinde acil laboratuar (hematoloji, biyokimya, frozen patoloji) ve radyoloji ( c kollu radyografi, mobil konvansiyonel radyografi, us) birimleri mevcuttur.

Yoğun Bakım ünitesinde 18 genel amaçlı 20 kardiyovasküler koroner yoğun bakım yatağı 6 anestezi sonrası bakım ünitesi ve 10 dinlenme yatağı bulunmaktadır.

Hemodiyaliz ünitesi konusunda eğitim verebilecek şekilde planlanmış olup 7 si enfekte diyaliz hastasına yönelik 25 cihazla donatılmıştır. Bu yapılanmayla 125 diyaliz hastasına hizmet verebilecek kapasitededir. Periton diyalizi uygulamarı içinde uygunluk taşımaktadır.

Anjiyografi ünitesinde 1 girişim odası 18 yataklı hazırlık ve girişim sonrası izleme odaları bulunmaktadır.

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapısal özellikleri ve ileri teknoloji kullanılarak oluşturulmuş tıbbi ve teknik donanımı ile ulusal ve uluslararası alanda en yüksek düzeyde sağlık hizmeti amaçlamaktadır.

hastaneuydu
Rapor Et
Reklam
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.130 saniyede (64.25% PHP - 35.75% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 07:05
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi