PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Moda tr > Yıldırım Mayruk
«Önceki KonuSonraki Konu»
kompetankedi07:44, 2 Mayıs 2007 
Yıldırım Mayruk
MsXLabs.org
Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı:  yildirim-mayruk.jpg
Gösterim: 1
Boyutu:  9.9 KB

Bursa'da doğdu. Babası askerdi. Modaya gönül vermesi terzi olan ablasından etkilenmesiyle oldu. Şapka yaparak başladığı moda hayatına 1950'li yılların sonunda Beyoğlu'ndaki bir çatı katında atölye kurarak devam etti. Kısa sürede atölyesini de ününü de büyüttü.


Meslekte 40 yılını geride bırakan Yıldırım Mayruk koleksiyonlarını Londra, Abudabi, Tel-Aviv, Alhain, Haifa gibi uluslararası merkezlerde ve İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır gibi yurtiçinde sergiledi ve gelirlerini hayır kurumlarına bağışladı.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • yildirim mayruk
  • yildirim mayruk kimdir
  • yildirim mayruk nereli
Cevap
Sedef 2120:13, 2 Haziran 2007 
Yıldırım Mayruk’un 2023’e Hikayeler XIII defilesi, “Umutlara Yelken Açış” sloganıyla geçtiğimiz Pazartesi günü tasarımcının Taksim’deki moda labaratuarında gerçekleştirildi.

Ama renkler siyah ve kahverenginin yanısıra, göz alıcı kırmızılar ve irize tonlarının da sıkça kullanıldığı kıyafetler, Demet Şener, Sema Şimşek, Deniz Pulaş, Sinem Güven, Merve İldeniz, Çağla Kubat, Julia Nitu gibi deneyimli mankenlerin katılımlarıyla sunuldu.

Yün krep, ipek krep, dantel, kadife ve jarse ile birlikte saf ve transparan dokuların da kullanıldığı kıyafetler, orjinal aksesuarlar ve el emeğiyle işlenmiş pırlantalar ile tamamlanmıştı.

Kullanılan kük detaylar ve tozluklu çizmeler ise, yeni Yıldırım Mayruk’un kolesiyonunun dikkatleri çeken diğer detaylarından...

Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal, defilenin ardından birlikte yaptıkları açıklamayla; çağdaş Türk kadınını popüler objelerle bir araya getirme amacını taşıyan bu gösteriler zincirini, Cumhuriyet’in 100. yılına dek devam ettirmeyi hedeflediklerini söyledi.

ÖZLEM YILANCI
MODATURKIYE.COM - İSTANBUL
Cevap
DrAm3vLH22:55, 2 Haziran 2007 


Cevap
Blue Blood13:40, 29 Mayıs 2008 
Yıldırım Mayruk

Mayruk, Türkiye’nin en iyi gelinlik modacısı olarak da tanınıyor. Yıldırım Mayruk 20 yılı aşkın bir zaman beraber çalıştığı Barbaros Şansal ile başarısını ikiye katladı. Şansal ve Mayruk için “Modanın Müthiş İkilisi” yakıştırmaları yapıldı.

Mayruk’un şov yaptığı defilelerden bazıları : Maxi Couture' 05-06-07-08-09 Umutlara Yelken Açış, 40 yıl 40 kadın, 2023`e Hikayeler, Fenerbahçe Kreasyonu, İğnenin ardında, Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet Kadını, Moda Mania.


Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Moda tr Konuları
Benzer Konular
Yıldırım Bayezid hangi savaş sonunda 'Yıldırım' ünvanını almıştır?
Yıldırım - Bursa
Sercan Yıldırım
Mustafa Yıldırım
Yalçın Yıldırım