MsXLabs
2005-2016
Moda forumunda yer alan GÜLGECELER tarafından açılmış Bayan Saç Modası ve Saç Modelleri konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: Bayan olsun, erkek olsun güne başlayan her modern insan saçı ile ilgilenir. En azından saçını ...

Bayan Saç Modası ve Saç Modelleri

Gösterim: 1.004.101 | Cevap: 160
19 Haziran 2008 21:43   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi


Bayan olsun, erkek olsun güne başlayan her modern insan saçı ile ilgilenir. En azından saçını tarar ve evinden öyle çıkar. Söz konusu özel bir gün olduğunda saça gösterilen özen de artar. Hele bu özel gün evlilik gününüz ise, gösterilecek özen en üst düzeye çıkar. Bir düşünün, torunlarınız sizin evlilik resimlerinize bakarlarken kimbilir neler düşünecekler? Her şeyiniz için bir yorumda bulunurlarken saçınız da bu yorumlardan nasibini alacaktır. Belki saç modelinizi çok demode bulacaklar, belki de yıllar sonra saçınız tekrar moda olmuş olacak. Her ne olursa olsun, saçınızın bu özel günde mükemmel olması gerektiğini hepimiz biliyoruz.
Bayanların saç konusunda çok daha titiz olduğu bir gerçektir. Özellikle de mezuniyet, nişan, düğün gibi çok özel günlerinde bayanlar; model ve kuaför seçimlerinde zor karar verirler, ince eleyip sık dokurlar.


1184422829b1

İşte kıvrımlı saç modellerinden tutunda uzun saç modellerine, yuvarlak saç modellerinden topuz saç modellerine kadar birbirinden güzel ve ayrıcalıklı saç modelleri..
Son düzenleyen A.Arda; 20 Haziran 2008 03:52 (2008-06-20T03:52:32+03:00)
GÜLGECELER
20 Haziran 2008 04:19   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Bu yaz çok sıcak geçecek ve bayanlar olarak bizler saçlarımızı çok sık toplamak zorunda kalacağız. Eğer kısa saçlarınız varsa da üzülmeyin topuzlar artık toka gibi saçlarımıza eklenbiliyor. Saçlarınızı kestirmek taraftarı değilseniz bir de topuz saç hayranıysanız işte size topuz saç modelleri. Bahar saç modelleri oldukça zarif oluşundan gelin adaylarının tercihi oluyor. Yaza koyu renk saçla girmek istemiyorsanız bu renkleri tavsiye ediyoruz.
Sanırız eski topuz modellerine geri dönüş yaşanacak. Belki abartı olarak güldüğümümüz o saçlar şimdi her yerde olacak. Artık herkes Belgin Doruk, Filiz Akın, Türkan Şoray… olacak. Peki ya siz hangisi olmak isterdiniz?

gelintopuzusaclar
2008topuzsac


Aşağıda görmüş olduğumuz değişik saç stillerini kısaca sizlere anlatalım. Saçı üstten toplama genelde gençlere daha çok uygun oluyor. Alttan toplanan topuz saç modelinde ise genelde yaş sınırı olmaz. Alttan toplanan topuz her yaştaki kadında farklı saç modeli olarak durur.
Sarışın saç modelimize uygulanan saçda ilk olarak alttan kuyruk yapılmış ve sıkıca bağlanmış. Saçı kademe olarak ayırıp, hafif sprey sıkarak rulo gibi sarıyoruz. Her sardığınızı saçı, tel tokayla tuttuyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken diğer husus da tel toka alırken saçınız sarı renkdeyse eğer, siyah tel toka almayın. Saçınıza uygun tonlarda toka almaya dikkat etmelisiniz. Kademe halinde ayırdığımız saçları üstten başlayıp alta dogru tutam tutam alıp rulo gibi sarın. Aksesur olarak da çiçek tercihimizdi siz nedersiniz?
farklitopuz2

Oldukça şık durduğuna inandığımız bir saç modeli. Hatta değişik bir saç stili de denilebilir. Kurdela modelinde topuz şekli.
farlitopu120

Bu yaz kısa saçlar moda olacak. Saçların ön kısımları arkaya oranla daha uzun kesilecek. Oldukça iddealı bu saç modeli yazın her saç tipinde farklı şıklık yaratacak. Sizce bu saç modeli sizin de yansıtıyormu?

200820sackesimi


2008kesimleri


S KisaSacModelleri1

Sağlıklı bir saç telinin ömrü ortalama 2 - 6 yıldır. Saç teli ömrü, kişinin azami saç uzunluğunu belirler. Bel uzunluğu için yaklaşık 6 senelik saç teli ömrü gerekir, ki buna periyodik kırık aldırmalar dahildir. Saç teli ömrü 2 sene olanların bel uzunluğuna ulaşmaları mümkün değildir.
Saç için doğru vitaminler de önemlidir. A vitamini eksikliği, saçları kırılganlaşır ve kepek oluşumunu arttırır. B1 veya B6 vitaminleri eksikliği, saç dökülmesine sebebiyet verir. C vitamini saç köklerini uyarır ve saç uzamasını ve saç tellerindeki pigment üretimini düzene sokar. B12 vitamini, saç köklerini besler.
Kalitesiz ve pürüzlü dişlere sahip taraklar ve keskin kenarlı tokalar saç telinin dokusuna hasar verir. Böyle bir hasarda saç teli kolaylıkla kopabilir veya düğümlenmelere yol açabilir.
Kırıklar genelde sert fırçalama / tarama yüzünden olur, özellikle de saç ıslakken. Bununla birlikte saç teli, doğal elastikiyetini kaybedecek şekilde kuruduğunda da kırılabilir. Kırıklar zamanla iki yana açılır ve bu da saçın uzamasını sekteye uğratır.

Saç tellerinin, orijinal hallerine dönmek gibi bir huyu vardır. Düz saçlara at kuyruğu yapılıp çözüldüğünde dalgalı olsa da, yıkandıktan sonra tekrar düzleşir. Gevşek bağlama usulleri, at kuyruğu, topuz ve diğer saç stilleri saça zarar vermez. Saç tellerine karşı güç kullanmayın yeter.
  • Kafa derisinde ortalama 100.000 saç teli bulunur.
  • Günde 40 ile 100 saç teli dökülmesi normaldir.
Son düzenleyen Valeria; 11 Kasım 2011 16:36 Sebep: Açık linkler kapatıldı+sayfa düzeni.
GÜLGECELER
20 Haziran 2008 04:53   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Saç toplama şeklinizi yumaşak buklelerle aşağıdaki gibi zenginleştirebilirsiniz. Sizce de şık bir bukleli saç topuzu değil mi?
BukleliSacTopuzu2

Resimdeki saç modelini özel gecelerde kullanabilirsiniz. Özellikle abiye kıyafetlerinizde saçlarınızın aralarına takacağınız bir çiçek yada bir taş ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Basit bir topuzla bile olsa takacağınız süslü bir aksesuar ile gecenin en gözde hanımı olabilirsiniz. Sizce de topuzlu bu saç modeli güzel değil mi?
NisanTopuzu1

NisanTopuzu2
Aşağıdaki
saç modeli de eğer saçlarınız uygunsa gerçekten de özel gecelerde uygulanabilecek bir model. Farklı bir saç toplama şekli olarak karşımıza çıkıyor…

SacToplamaStilleri1 SacToplamaStilleri2Örgülü saç modelleri
, okul yıllarından beri sıklıkla kullanılan bir saç stilidir. Örgü saç modelininin modern hali ise balıksırtı saç modelidir. Üçlü örgüye görünüm itibari ile benzese de teknik olarak saç farklı örülür.
Saç örgü tekniklerinden
birisi de kılçık örgüsüdür. Kılçık saç örgüsü de ikili olarak örülür. Birbiri üzerine eklenerek örülür. İleriki zamanlar da bu saç modelinin videosunu yayınlayacağız.
Bu görmüş olduğunuz resimlerde balıksırtı örgüsükullanılmıştır. Balıksırtı saç modeli taç şeklinde örülmüştür. Topuza farklı bir şıklık ve mahsumiyetlik katmıştır. Okul yıllarının vazgeçilmez saç örgüsü şimdi ise topuzlarımızda yer almakta.
orgulusac1orgulusac2
orgulusac3
Son düzenleyen Valeria; 11 Kasım 2011 16:36 Sebep: açık linkler kapatıldı.
GÜLGECELER
20 Haziran 2008 08:56   |   Mesaj #4   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Feminen Saç Modeli:
Farklı uzunluktaki kaküllerle yaratılan asimetri hissi, keskin köşeli kesimler, gözleri tamamen örten uzunluklar, yandan ayırımlar, inceltilmiş düz saçlarla yaratılan dengesiz bir kadınsılık. Kutup güneşi röfleler ve vanilya tonları bu trend için mükemmel seçim.
Bohem Saç Modeli:
Bu tarzı vurgulu kaküller simgeliyor. Gözleri kapatacak uzunluktaki kaküller ve devamında tel tel ayrılmış uzun saçlar yüze başka bir anlam katıyor. En belirgin özelliği saç boyundaki farklılıklar ve kırık çizgiler. Bu saçlar ister düz ister hareketli çok farklı şekillendiriliyor. Tercih edilen renkler ise kızıl ve turuncu gibi sıcak renkler

Orgulu SacModelleri

Gotik Saç Modeli:
Gözün önüne peçe gibi düşen uzun tutamların sakladığı kare kesimli kaküller ön planda. İster yandan ayrılsın ister öne düşürülsün gotik trendin gizemli ve asimetrik havası var. Vişne, mürdüm, böğürtlen, koyu kahve ve siyah bu tarza en uygun renkler.
Androjen Saç Modeli:
Temel özelliği uyandırdığı asimetrik ve karmaşık hisler. Erkeksi kesimlere sahip saçlar, kadınlarda güçlü bir görünüm sağlıyor. Önden başlayan yay şeklindeki kesimler, bir tarafı çok kısa bir tarafı uzun saçlar bu tarza uygun. İster düz taranmış ve parlak, ister karışık ve mat çok farklı şekillendirmek mümkün. Tercih edilen renk şampanya.

Dünyaca ünlü Pink’in kısa saç modellerini sizlere sunmak istiyoruz. Pink, her zaman farklı saç kesimleriyle ön planda olmayı başarmıştır. Sizce de bu kısa saç kesimleri yaratıcı değil mi?
S PinkKisaSacModeli1S PinkKisaSacModeli2
S PinkKisaSacModeli3S PinkKisaSacModeli4
Son düzenleyen Valeria; 11 Kasım 2011 16:37 Sebep: Açık linkler kapatıldı.
GÜLGECELER
22 Haziran 2008 06:03   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

saeb6


Türk kadını uzun, düz ve siyah saçtan vazgeçmiyor
Saç ürünü markası Matrix'in yaptığı araştırma, Türk kadınının saç haritasını ortaya çıkardı. Araştırmaya göre Türk kadınının yüzde 20'sinin saçı siyah, yüzde 50'sinin ise uzun
Türk kadınının saç yapısı nasıl? Genel saç problemleri neler?


berxg0
İşte bu sorulara yanıt arayan profesyonel saç ürünleri markası Matrix; Türkiye çapında, 15-65 yaş arasında 2 bin 535 kadın tüketici ile bir araştırma yaparak bu konudaki bilimsel gerçekleri ortaya çıkardı. İşte 'Türk kadınının saç haritası'... Tercih uzun saçtan yana...

* Türk kadınının yüzde 50'si uzun saçlı, yüzde 33'ü orta uzun saçlı, yüzde 17'si ise kısa saçlı.

* Yüzde 50'si normal saçlı, yüzde 29'u yağlı saçlı. Yüzde 19'unun ise saçları kuru.

* Yüzde 46'sının saçları ince, yüzde 34'ünün saçları normal, yüzde 19'unun saçları ise kalın telli.

* Türk kadınının yüzde 46'sı düz saça, yüzde 30'u hafif dalgalı saça sahip. Yüzde 17'sinin saçları dalgalı ve geriye kalan yüzde 7'si ise kıvırcık saçlı. Saç derisi problemi var

* Türk kadınının yüzde 37'sinin saç derisi narin, yüzde 60'ının normal, yüzde 25'inin yağlı, yüzde 15'inin ise kuru.

* Yüzde 85'lik bir kesim saç derisi problemi olmadığını belirtiyor. Geriye kalan yüzde 15'lik kesimde ise kaşıntı, gerginlik, rahatsızlık, kırmızılıklar ve kuruluk problemi var. Saçı çok dökülüyor

* Kırılma ve kopma gibi saç dökülmesi de kadınlar arasında genel bir problem. Yüzde 53'lük bir kesim zaman zaman saç dökülmesi yaşadıklarından şikayetçi. Yüzde 24'lük kısım ise bu problemi sık sık yaşadığını belirtiyorlar. Siyah saç seviliyor

* Türk kadınlarının yüzde 52'si beyaz saç problemi yaşamıyor. Yüzde 24'lük kısımda kısmen beyazlama var, yüzde 11'lik kısımda ise ciddi oranda beyazlık var.

* En sık rastlanan saç rengi yüzde 20 ile siyah. Yüzde 17'nin açık kahve, yüzde 16'nın koyu kestane, yüzde 14'ün kestane. Sadece yüzde 17'lik kesimde röfle var. Haftada 4.1 defa yıkıyor

* Yüzde 82'lik kesim haftada saçlarını 3 kere veya 3'ten daha sık yıkıyor. Yüzde 17'lik kesim saçlarını haftada 2 kere veya daha az yıkıyor. Ortalama saç yıkama ise haftada 4.1.
GÜLGECELER
24 Haziran 2008 04:06   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Sonbahar Saç ModelleriSila

Yazın saçlarınız yıprandı, kırıldı. Sonbaharda yeni bir kesimle, hem yıpranan saçlarınızı güçlendirmek, hem de taze bir görüntü kazanmak istemez misiniz?

Yaz bitti ama sıcağın ve tuzlu deniz suyunun yıpratıcı etkilerini saçınız üzerinde hala görebilirsiniz. Şimdi sonbaharda olduğumuza göre, hem zarar gören saç uçlarınızı kesip canlandırmanın, hem de yeni bir görünüme kavuşmanın tam sırası.
Size dört farklı saç modeli öneriyoruz. Bu modellerin en önemli özelliği, farklı stillerde kullanabileceğiniz işlevsel modeller olmaları.
Bu kesimleri, ister işe uygun daha şık ve resmi bir tarzda, ister dağınık ve asi, ister günlük bir stilde kullanabilirsiniz. Bu, tamamen sizin saçınızı nasıl şekillendirdiğinize bağlı.

Modern ve kısa

kisa sac modelleri215

Kuaföre gittiğinizde ne söyleyeceksiniz?
Erkek saçı gibi kısa, ama kadınsı bir kesim.
Nasıl şekillendireceksiniz?

Daha düz bir görüntü için, saçlarınıza briyantin sürerek kurutun.
Saçınızı daha hacimli kullanmak istiyorsanız, saç diplerine sprey
jöle sürerek, saçların sönük durmasını engelleyebilirsiniz. Daha sonra yuvarlak bir fırça yardımıyla saç uçlarınıza verin. Şimdi biraz briyantinle dalgaları belirginleştirin.


Katlı ve dağınık
uzun sac modelleri058


Kuaföre gittiğinizde ne söyleyeceksiniz?

Uzun perçemli, katlı bir kesim.


Nasıl şekillendireceksiniz?

Saçınızı hacimli göstermek için köpük kullanın.
Şimdi yuvarlak bir fırça, ya da büyük bigudiler kullanarak saçınıza

hacim ve hareket kazandırın. Daha dağınık ve asi bir bir tarz için,
saçınızı karıştırıp spreyle sabitleyin. Sprey jöle bitirin.


Orta uzunlukta ve katlıuzun sac modelleri066

Kuaföre gittiğinizde ne söyleyeceksiniz?

Çok kısa olmayan katlı bir kesim
Nasıl şekillendireceksiniz?

Daha düz görünümlü saçlar için,

saçınızı düz bir fırça ve düzleştirici etkisi olan bir ürünle kurutun. Tercihiniz hacimli ve hareketli saçlardan yanaysa, zaman da saçlarınızı 2,5 santimlik parçalara ayırdıktan sonra, bu parçalara sprey jöle sürün. Şimdi büyük boy bigudilerle, ya da yardımıyla sardıktan sonra kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra saçlarınızı öne atıp karıştırın.

Kıvırcık ve katlı


orta sac modelleri194

Kuaföre gittiğinizde ne söyleyeceksiniz?

Bu stil için zaten uzun ve kıvırcık saçlara ihtiyacınız var. Bu durumda sadece katlı kesilmesini istemeniz yeterli olacaktır.

Nasıl şekillendireceksiniz? Lülelerinize doğal bir görünüm vermek için, biraz jöle ve şekillendirici kremi tüm saçınıza sürüp dağıtın. tamamen kuruyana kadar ona dokunmayın. Daha belirgin bukleler için tüm saça köpük sürdükten sonra
kurutun. Orta büyüklükte bigudilerle bukleleri belirginleştirin, sonra da parmaklarınız yardımıyla bukleleri açıp karıştırın.Son düzenleyen Valeria; 14 Kasım 2011 13:01 Sebep: sayfa düzeni.
GÜLGECELER
26 Haziran 2008 00:10   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
b1 b2 b3

SARI SAÇLAR

Sarışınlar ekseriyetle kuvvetli, orijinal fikirli, her vaziyete uyar, hevesli, yaratıcı ve çeşit kabiliyetli kimselerdir. Değişikliğe bayılırlar. İyi bir şey. Ama sarışınların çoğu da lüzumundan fazla kıymet bilmezlerdir. Herhangi bir şeyin başında bitirinceye kadar durmak kabiliyetleri azdır. Canları sıkıldı mı - ki çok çabuk sıkılır- ellerindeki işi bırakıp bir yeni işe başlamayı tercih ederler. Bir kere harekete geçtiler mi yeri göğü birbirine katarlar. Kendilerini ve enerjilerini idare etmek kabiliyetinden mahrum oldukları için enerjilerini lüzumundan fazla sarf eder ve hemen yorulurlar. Sabırlı olmazlar, çabuk ve hevesle çalışırlar. Huzursuz tabiatları daima yeni heyecanların peşinde koştuğu için hercai ve belki de sadakatsiz olurlar.
Sarışınlar etraflarına hakim olmayı ve söz geçirmeyi severler. İşlerinde ve özel hayatlarında liderlik etmek sevdasındadırlar. Bu hususta sarışın kadınlar daima sarışın erkeklerden baskın çıkar. Sarışın bir erkekle evli olan sarışın bir kadın kocasını ve evini istediği gibi idare etmesini bilir. Ama ev işlerinden çabuk yorulur ve bıkar. Onun için sık sık alışverişe, sinemaya, terziye veya dişçiye gider.
Sarışınların bir de kuvvetli karakterde olanları vardır. Böyle sarışınlar cesur ve sabırlıdırlar. Kavgacı olmamakla beraber, karşılarındakini yatıştırmayı da bilmezler. Hisleri daima kontrol altındadır. Başkalarının işlerini merak etmez. Kendini alakadar etmeyen işlere burnunu sokmadığı gibi, başkalarının kendi işlerine karışmasından da nefret eder.

b4 b5 b6

KOYU RENK SAÇLAR
Siyah ve kestane saçlılar hem yapı hem de yaradılış bakımından sarışınlardan çok farklıdırlar. Evlerini çok severler. Alıştıkları hayattan ayrılmak onlara ölüm gelir ve galiba biraz da tembeldirler. Sarışınlardan daha az sabırlı, daha tedbirli, daha düşünceli, daha ağır ve titiz olurlar. Enerjilerini özenle kullanmasını bilirler. Sac rengi koyu olan bir insan titiz ve dikkatli olduğu için ayrıntılı işlerde çok başarılı olur. Sanat kabiliyeti ve sanat sevgisi kuvvetlidir. Sadık, doğru ve çok zaman dindardır. Sarışınlardan daha anlayışlı daha müsamahakardır.

b7 b8 b9

b10
KIZIL SAÇLAR
Kızıl saçlı olanlar veya saçları herhangi bir şekilde kızılı andıran sarışınlar çok benzerler. Ama arlarında belirgin farklar vardır. Mesela, kızıl saçlılar sabırlarını sarı saçlılardan daha çabuk kaybederler. Daha çabuk neşelenirler ve daha çabuk üzülürler. Neşeleri sarışınların neşesinden daha coşkundur. Ama bir kere canları sıkıldı mı sarışınlardan daha fazla sıkılırlar. Ufak tefek şeylere sıkılırlar. Ufak tefek şeylere üzülürler, ama üzüntüleri uzun sürmez. Neşeleri, uçarılıkları çabucak kendini gösterir. Kızıl saçlı meraklıdır. Başka insanlar onları alakadar eder. Başkalarının özel hayat ve işleriyle çok meşgul olur. Herhangi bir konu üzerinde kesinlikle karar veremez. Şüphecidir. Bununla beraber gayet dost tabiatları, sıcak bir kanı vardır ve pek girgindir.


64dy

KOYU RENK SAÇLAR
Siyah ve kestane saçlılar hem yapı hem de yaradılış bakımından sarışınlardan çok farklıdırlar. Evlerini çok severler. Alıştıkları hayattan ayrılmak onlara ölüm gelir ve galiba biraz da tembeldirler. Sarışınlardan daha az sabırlı, daha tedbirli, daha düşünceli, daha ağır ve titiz olurlar. Enerjilerini özenle kullanmasını bilirler. Sac rengi koyu olan bir insan titiz ve dikkatli olduğu için ayrıntılı işlerde çok başarılı olur. Sanat kabiliyeti ve sanat sevgisi kuvvetlidir. Sadık, doğru ve çok zaman dindardır. Sarışınlardan daha anlayışlı daha müsamahakardır.41hkSAÇIN İNCELİĞİ VE KALINLIĞI
İNCE, YUMUŞAK SAÇLAR
İnce ve yumuşak telli saçları olan bir insanın tabiatı da ekseri saçına benzer. Bu insan inceliğe, nezakete, temizliğe düşkündür. Böyleleri evlerinin güzel ve derli toplu olmasını isterler. Pisliğe gelemezler. Bu gibi insanların sabır ve azmi de biraz az olur. Herhangi bir şey de ısrarla sebat etmezler. Kültürlü, kibar mekanlarda hoşlanırlar ve ekseriyetle dikkatine çarpmayan ince güzelliklerden zevk alırlar, bu gibi kimselerin en büyük kusurları fazla hassasiyetleridir. Çabuk ve boş yere alınırlar. Bir işe hevesle başlarlar, ama aynı zamanda bıkarlar ve bitirmek istemezler. Güzel şeylere düşkünlükleri israfa yol açar. Çok zaman bütçelerine açık vardır. Ama onlar buna o kadar aldırış etmezler.

86oi


KALIN TELLİ SAÇLAR
Saçlarının telleri kalın, sert ve kaba olanların da yaradılışları çok zaman saçlarına benzer. Hatta hal ve tavırları da kaba sabadır. Kuvvetli ve dobra dobradırlar. İncelikli, basiretli hareket etmek onlara göre değildir. Yüksek sesle konuşurlar. Kılık kıyafetlerine çoğu zaman özen göstermezler. Kaba saba sporlara düşkündürler. Daha ince tabiatlı insanların bulunduğu ortamlara tahammül edemeyerek kendileri gibi kimselerle arkadaşlık etmekten hoşlanırlar.


55te

ORTA KARAR SAÇLAR
Ne pek ince ne de pek kalın olan saçların rengi de ekseri koyu kestane olur. Böyle saç kuvvetli bir şahsiyet, keskin bir zihin ve sağlıklı bir kişilik göstergesidir. Böyle saçı olan bir insan önceden ve çabuk karar vermekten çekinir. Herhangi bir kararı vermeden önce en ince ve ufak noktalarına kadar hesap eder. Karar verince de derhal harekete geçer. Uyanık olunması gereken yer ve saatlerde onun uyuduğu görülmemiş bir şeydir. Söylediklerinizi dinlemekte değer bulursa dinler, hem de tüm dikkatini vererek. Ama söylediğiniz alakasını çekmedi mi sizi dinlemez ve bunu da söylemekten çekinmez. Her şeyi görür ve her ortama derhal uyum sağlar. Tarih ve günleri çok iyi hatırında tutar. Onu dinlemek son derece zevklidir. Bir noktadan öbürüne atlayarak lafı uzatıp karıştırmak gibi huyları yoktur.

76bq
Son düzenleyen Valeria; 14 Kasım 2011 13:02 Sebep: Sayfa düzeni.
GÜLGECELER
26 Haziran 2008 05:20   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Bayan Saç Modası ve Saç Modelleri

SAC SORUNLARI
Kepeklenme sorunu için

Özel bir güne davetlisiniz ve siyah bir elbise giydiniz. Ama saçlarınızdan omuzlarınıza dökülen kepekler çirkin bir görünüme sebep oluyor. Sık sık bu sorunu yaşıyorsunuz, o zaman bir parça pamuğun üzerine zeytinyağı döküp saç derisine hafifçe masaj yapın. Yarım saat sonra saçınızı yıkayın. Bu uygulamayı yapmadan önce saçınızı iyice fırçalayarak kepeklerin gevşemesini sağlayın...

Bayan Saç Modası ve Saç Modelleri
Saçlarınız dökülüyorsa : İnsanların normalde 100 bin saç teli vardır. Her saç telinin ömrü de 2 - 6 yıl arasında değişir. Günde 100 saç teli kaybetmek normaldir. Çünkü saçlar yeniden uzar. Fakat aşırı saç dökülmesine karşı önlem almak gereklidir. Yumuşak bitkisel şampuanlar saç dökülmesini büyük oranda önler. Saç deriniz çok kuruysa, haftada bir kez, saçınızı şampuanlamadan önce başınıza yumuşak, yağlı bir sabunla masaj yapın. Saçlarınızı yıkarken, mutlaka sıcak yerine ılık su kullanmayı tercih edin.Saçlarınızı kurutma makinesiyle kuruturken dikkat edin. Çünkü sıcak ve kuru hava saç uçlarının kırılmasına sebep olur. En iyisi saçların kendi kendine kurumaya bırakılmasıdır. Kimyasal maddelerle saçlarınızın rengini açmaktan kaçının. Aksi taktirde saçlarınıza zarar verirsiniz. Haftada 2 - 3 kez de bira kürü uygulayın. 0,3 litre birayı saçınıza ve saç derinize dökerek masaj yapın. 15 - 20 dakika sonra ılık suyla yıkayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin.

gC3BCzel bayan
Saç dökülmesini önlemek için : Elma sirkesi, yıpranmış saçları onarır ve böylece dökülmelerini önler. Yarım litre ılık suya dörtte bir litre elma sirkesi ilave edin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımı saçınıza dökün ve birkaç dakika saç derinize hafifçe masaj yapın. Masajdan sonra saçınızı durulamayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin. Haftada 1 - 2 kez bu işlemi tekrarlamaya çalışın.
Bir diğer öneri:
60 gr Hintyağı, 50 gr saf zeytinyağı, 50 gr lavanta suyu Hepsini birlikte karıştırın. Banyo yapmadan 30 dakika önce bu karışımı saçınıza sürün ve bekleyin. Ardından saçınızı sabunla yıkayın. Bu işlemi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
yeniSAÇLARA SEKIL VERME YONTEMLERI

Saçlarınızın güzel ve dolgun görünmesini istiyorsanız, kuruturken fön fırçanızı dik bir şeklide iki parmak kalınlığında saçınıza dolayın öyle fön çekin.
-Saçlarınızı yaptırırken saç uçlarınızı incelterek kesmesini isteyin kuaförünüzden.
-Saçınızda hafif bir dalga istiyorsanız ve yahut saçınızı düz bir biçime sokmak istiyorsanız saçlarınızı kuruturken fırça kullanmazsanız saçınız doğal bir görünüm kazanır.
-Mükemmel bir röfleye

yeni5

-Saçlarınızın güzel ve dolgun görünmesini istiyorsanız, kuruturken fön fırçanızı dik bir şeklide iki parmak kalınlığında saçınıza dolayın öyle fön çekin.
-Saçlarınızı yaptırırken saç uçlarınızı incelterek kesmesini isteyin kuaförünüzden.
-Saçınızda hafif bir dalga istiyorsanız ve yahut saçınızı düz bir biçime sokmak istiyorsanız saçlarınızı kuruturken fırça kullanmazsanız saçınız doğal bir görünüm kazanır.
-Mükemmel bir röfleye sahip olmak için kuaförünüze aynı renk grubunun değişik tonlarını kullanmasını söyleyin. Böylece saçlarınız derinlik kazanır.

Bayan Saç Modası ve Saç Modelleri

yeni2

Yaz aylarında güneş ve suyun tadını çıkarırken saçlarımıza gerekli özeni göstermezsek yıpranacaklardır. Çünkü klorlu su ve güneşin etkili sıcağı saçımızı olumsuz biçimde etkilemektedir. Saçlarımız yıpranıyor, matlaşıyor ve kırılıyor. Bu sebeple de yazın saçlarımızı yıpratıcı etkenlere karşı özel ürünlerle korumamız şart gibi. Yazın saç üzerinde olumsuz etkisi sandığımızdan çok daha fazla, Güneş, su ve sıcak birleşince saçlarımızı hassaslaştırıyor. Kum, klorlu ve tuzlu su saçı yıpratıp kurutuyor, saçları matlaşıyor. Saçlarımız güçsüz ve korumasız kalıyor. Yaz aylarında saçlarımızın ve saç derimizin bakımına daha fazla özen göstermeliyiz. -Boyalı, permalı saçların yazın özellikle bakıma ihtiyacı vardır. -Kullanacağınız ürünlerin güneş korumalı olmasına dikkat edin.
yeni3

-Saçınıza nem verecek bakım maskeleri uygulayarak besleyin; saçınızdaki kuruluğu ve yıpranmayı önleyerek canlı, parlak bir görünüm sağlayacaktır. -Saçınızı deniz tuzu ve klordan tamamen arındırmak için çok iyi durulayın. Saçlarımızı 2 günde bir yıkıyorsak bir kez şampuanlamamız yeterlidir. Eğer jöle veya saç spreyi kullanıyorsak, o zaman iki kez şampuanlarsak saçlarda ürünlerden kalan artıkları temizler. İnce telli saçlara sahipseniz, dolgunlaştırıcı şampuanlar, yıkama sırasında saçlarınızın dış koşullara karşı koyma gücünü artıracaktır. Şampuanı saçlarınıza homojen olarak dağıtın ve saç derisi üzerinde parmak masajıyla ovarak köpürtün.

topuz4


Günlük olarak kesenize uygun bir Vitamin almalısınız. Saçınızı fazla taramamalısınız. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın. Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın. Keskin metal ya da plastik uçlar saçlarınızın uçlarının kırılmasına neden olur. Kaliteli saç ürünleri kullanın.Yıkadığınız saçlarınızı doğal kurumaya bırakmak için yaz ayları güzel bir fırsat olmaktadır. Böylelikle saç kurutma makinesinin olumsuz etkilerinden de kurtulmuş olacaksınız.Tatile gittiğinizde beslenmenize dikkat etmeniz saçlarınıza da yayar, fazla tuzlu yemeyin, proteinli gıdalara ağırlık verin, meyve-sebze tüketimini artırın. Ne kadar dengeli beslenme, o kadar sağlıklı saçlar sağlar. Bu arada balık yemeye ayrıca özen gösterin.Tatil dönüşü yapmanız gerekenler; Tatil dönüşü saçlar donuk ve parlaklığını kaybetmiş görünür. Panik yapmayın. Doğru bir bakımla kısa sürede eski güzelliklerine ve sağlıklarına kavuşacaklardır.

yeni4

-Hemen bakıma başlayın: haftada 2 veya 3 kez şampuan öncesi bir besleyici uygulayın. -Saçınız eski kuvvetini ve parlaklığını yakalayana dek küre devam edin. -Şampuan olarak, kuru ve yıpranmış saçlar veya boyalı saçlar için olanları kullanın. Saçınız eski formuna kavuşunca saç yapınıza uygun olana dönebilirsiniz. -Şampuan sonrası bir bakım maskesi uygulayın.

yaz moda
Son düzenleyen Valeria; 14 Kasım 2011 13:03 Sebep: sayfa düzeni.
GÜLGECELER
26 Haziran 2008 14:50   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
kisa sac modelleri028

Nemlendirmek için 1 dakika
Şampuanlamadan önce saçlarınızı derinlemesine besleyecek nemlendirici bir balsam uygulamanız gerekli.Ürünü saçlarınızın kökünden ucuna kadar, parmaklarınızın ucuyla masaj yaparak yayın ve özellikle saç tellerinin uç kısımlarına iyice yedirin.kisa sac modelleri029
Işıltılı bir boyama için 4 dakika
Saçlarınızın her noktasının ışıl ışıl parlamasını mı istiyorsunuz? O zaman parlaklığı garanti olan, farklı renklerin birleşiminden oluşan pigmentlere başvurun! Kendi ten renginize en yakın olan geçici ya da yarı geçici bir rengi seçin. Boyayı Şampuanlamadan sonra uygulayın ve talimatlara göre 3 ya da 4 dakika saçınızda bırakın. Ancak bu sihirli değneği gereğinden fazla kullanmamaya dikkat edin. Çünkü yapay pigmentler elinde sonunda saç dokusuna zarar verebilir.
kisa sac modelleri031
Sıcak ve soğuk kurutma için 4 dakika
Şampuandan sonra fırçayla kıvırmaya çalıştığınız uzun saçlarınızı önce sıcak fönle kurutun. Bir sonraki aşamada ise buklelerinizi ters yöne kıvırarak bir yandan da soğuk fön tutun. Bu değişimli sıcak-soğuk hava akımı, farklı renkteki saç tutamlarınızın hem şekillerini korumalarını sağlar hem de biraz daha parlamalarını.kisa sac modelleri037
İyi bir şampuanlama için 5 dakika
Şampuanınızı saçlarınızın cinsine göre seçmeye dikkat edin. Özel parlaklık veren formülleri tercih edebilirsiniz.Şampuanlama sonunda soğuk suyla uzun uzun durulayın. Duruladığınız suya bir parça sirke ilave edin ya da bu işlem için özel olarak satılan durulama sirkelerinden uygulayın.

kisa sac modelleri042


Etkili bir fırçalama ve tarama için 1 dakika

Gün içinde o kadar çok parlaklık düşmanına maruz kalıyor ki saçlarımız: Toz, hava kirliliği. Bunlardan kurtulmanın en iyi yolu yatmadan önce saçlarımızı güzelce fırçalamak. Büyükannelerimizin "Sağlıklı saçlar için günde 100 fırça darbesi" öğütlerini kulak arkası etmeyin ama her zaman taramaya uçlardan başlayın. Yavaşça karışmış bölgelere doğru ilerleyin. Unutmayın sert davranırsanız saçlarınızın dokusu zarar görür. Bu da ışıl ışıl parlamalarını engeller.


gelin saci056
Son düzenleyen Valeria; 14 Kasım 2011 13:04 Sebep: sayfa düzeni.
GÜLGECELER
26 Haziran 2008 16:29   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Reklam
topuz sac modelleri002topuz sac modelleri001topuz sac modelleri004

Aceleniz var ve saçlarınıza fön çektirecek zamanınız yok. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey bir saç lastiği. İşte, 30 saniye içinde yaratabileceğiz 4 farklı mucize saç modeli..


1- Atkuyruğu şeklinde arkada sıkıca toplanan saçlar şık bir görünümü de garanti ediyor. Peki nasıl yapacaksınız? Saçlarınızı geriye doğru tarayın ve başınızın arkasındaki en üst noktada toplayın. Kalan kısa tellerinizi ise ıslak parmaklarınızla saçlarınıza yapıştırın.
topuz sac modelleri006

topuz sac modelleri054

topuz sac modelleri008
2- Örgü saçlar yazın en hit modelleri arasında şu sıralar. Özellikle de dağınık görüntüsüyle...
Saçlarınıza parmaklarınızla hafifçe krepe yapın. Daha sonra tümüyle geriye doğru alıp düzensiz bir saç örgüsü uygulayın.


topuz sac modelleri013


3- "Yataktan kalkmış" görüntüsünü yakalamak için tek yapmanız gereken saçlarınızı hafif yana doğru gevşek ve dağınık bir biçimde toplamak. Parmaklarınızla başınızın arka tarafında saçlarınızın diplerini krepe yapın. Ardından saçlarınızı yana doğru toplayarak lastikle sabitleyin. Saçlarınızın uçlarını da biraz dağıtabilirsiniz. Birkaç tutam saçınızı yüzünüze düşürebilirsiniz.topuz sac modelleri014

4- Basit topuz modeli aynı zamanda tam bir yaz saçı olarak öne çıkıyor. Saçlarınızı başınızın üzerinde avucunuzun içinde dağınık bir şekilde toplayın ve çevresini saç lastiğiyle tutturun. İşlem sonunda parmaklarınızla birkaç tutamı topuzdan ayırabilir ve gevşek krepelerle hareketlendirebilirsiniz.

uzun sac modelleri176uzun sac modelleri178

Site saç bakimi ve saç stilleri hakkinda temel bilgi içeren düzinelerce yazinin yani sira günümüzün en popüler görünümlerinin nasil olusturulacagi konusunda ayrintili bilgi ve talimat da içermektedir. Mevcut yazilar saç stilleri trendlerinden boyama tekniklerine ve düz saçlari kivircik hale getirmek ve kivircik saçlari düzlestirmek gibi konularda çözümlere kadar her konuyu içermektedir.

uzun sac modelleri181

Belki de sitenin en popüler özelligi, ziyaretçilerin saçlariyla ilgili kendi sorularini (Ingilizce) olarak gönderip bu sorularin lisansli profesyoneller tarafindan yanitlandigi Hairfinder'e sorun baglantisidir. Sorularla cevaplarin tümü bir arsive konulmaktadir; buradan da kendileri bir soru sormak istemeseler bile benzer sorunlara sahip diger okurlar yardim alabilir. Saçinizla ilgili sorununuz ne olursa olsun, Hairfinder®'nin cevabi vardir.

uzun sac modelleri179

Sitenin diger özellikleri arasinda günümüz ünlülerin ve mansetlere çikan saç stillerinin fotograflari ve ödüllü saç sanatçilarinin saç stillerinin fotograflaridir.

topuz sac modelleri015

Ayrica, Hairfinder® TheHairStyler ile isbirligi yaparak ziyaretçilere farkli saç stilleri ve renkleri deneme olanagini saglamaktadir. Çevrim içi saç stili yaziliminda kendi fotografinizi deneyebileceginiz 8000'den farkli saç stili ve 53 farkli saç rengi bulunmaktadir.uzun sac modelleri182

Bu sezon saç trendleri işleyeceğimiz en doğru tema, Artık saçlarda modayı trendler veya sektör belirlemiyor. Artık kadınlar modayı kendileri seçiyor, amacımız ne olursa olsun ister güzel olmak, ister bakımlı olmak, isterseniz de dikkat çekmek. ne olursa olsun beğendiğimiz bir ünlünün saçına bakarak böyle olmak istiyorum diyoruz.

topuz sac modelleri016
Buda beraberinde boya firmalarının değilde sevdiğimiz ünlülerin saç renklerini favori kılıyor. Mesela Victoria Beckham, Jessica Simpson’dan Sienna Miller saç modelleri veya saç renkleri tercih ediliyor. Bu sezon genç kızlarımıza (17-18) daha doğal renkleri tavsiye ediyoruz.

uzun sac modelleri186

Peki Hangi Renkler Tercih Ediliyor?

Geçen sezon bakır dore tonları çok vardı ve bu sezonda kahve kullanan herkes saçların bakır tonlarına çevirecek. Ayrıca ahududu kahverenkleri en çok tercih edilenlerin başını çekmekte, ışıkta viole kızıl yansımaları olan kahvelerde çok tutulmaktadır. Karamel Tondaki Saç Renkleri yokmu oluyor?
Yakın bir zamandan sonra oda popülerliğini bal bisküvisi tonlarına bırakacak yerini, açıkcası benim tercihimde ballı bisküvi den yana hem her tene uyum sağlıyor hemde sıcak bir renk, az makyaj istiyor ve balyajlarlada çok kullanışlı oluyor.Peki ya Victoria Beckham Saç Kesimine devam mı?
Şuanda Victoria’nın küt kesimi çılgınlık derecesinde, şimdiye kadar kat kat kesilmiş saçlardan bıktı kadınlarımız fakat, bu sene enselerde daha kısaltılmış ve yanlarda uzun bırakılmış bombeli küt kesimleri nar çiçeği bakır ile boyanmış saçlarda çok göreceğiz gibi duruyor.

uzun sac modelleri189
2007-2008 Sonbahar Kış Saç Trendlerinde En Büyük Gelişme nedir?
Artık kadınlar saç renkleriyle oynarken saçları yıpranmıyor çünkü saçların renk çözücü losyon ile oryalsiz renklerinde oynanabilmesi önem kazanıyor. Topuzlar artık daha net ve şık, artık dağınık topuz saçlar geride kaldı daha modern daha sanatsal topuz saçlar mevcut..


uzun sac modelleri198

uzun sac modelleri208
Son düzenleyen Valeria; 14 Kasım 2011 13:11 Sebep: sayfa düzeni.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:

Bayan Saç Modası ve Saç Modelleri benzer konular