Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...


Forumda Ara

Modanın Türk Markaları

Bu konu Moda forumunda Blue Blood tarafından 1 Mayıs 2007 (23:46) tarihinde açılmıştır.
55180 kez görüntülenmiş, 7 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Eylül 2011 (00:30) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 1 Mayıs 2007, 23:46

Modanın Türk Markaları

#1 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar
Modanın Türk Markaları
 • VAKKO
 • BEYMEN
 • BEYMEN KIDS
 • BEYMEN CLUP
 • DAMAT ADV
 • TWEEN ADV
 • IPEKYOL
 • NETWORK
 • FABRIKA
 • POLO GARAGE
 • ATALAR STORE
 • MUDO Collection
 • CCS SARAR
 • ABBATE
 • LENTE Dİ ABBATE
 • BİSSE GÖMLEK
 • LC WAIKIKI
 • DANIEL HECTER
 • US POLO
 • FAİK SÖNMEZ
 • RODİ JEANS
 • COLİNS JEANS
 • COLLEZİONE
 • TEKBİR GİYİM
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 13 Eylül 2007, 22:27

Modanın Türk Markaları

#2 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
YENİ BİR TÜRK MARKASI ''MOUSKA''
Bir süredir New York'ta yaşayan genç tasarımcı Berna Fotocan, kendi yarattığı markası ''Mouska'' ile fuarda büyük beğeni topluyor. İşletme mezunu olan Fotocan, Türkiye'de uzun yıllar Beymen ve Demsa Grupta çalıştıktan sonra New York'ta dünyanın önde gelen tasarım okullarından Parsons School of Design'da moda tasarımı eğitimi almış, çalışmış ve sonunda kendi markasını yaratmaya karar vermiş.
Fotocan, ilk koleksiyonunun fuar komitesi tarafından hem New York'ta hem de Paris'te beğenilip fuara seçilmesi dolayısıyla çok heyecanlı olduğunu söyledi. Fuarda gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu belirten Fotocan, kıyafetlerinde yalın tasarım anlayışını modern detaylarla zenginleştirdiğini, geçmişle günümüz arasında romantik bir köprü kurmaya çalıştığını kaydetti.
Özellikle Jane Austen romanlarından uyarlanan filmlerdeki 18. yüzyıla ait romantik çizgileri bugünün gerçekçi dünyasıyla harmanladığını belirten Fotocan, büyük bir enerjiye sahip olan New York'ta yaşamanın tasarımlarını olumlu yönde etkilediğini söyledi. ''Mouska'' isminin de kendisini ve çizgilerini çok iyi yansıttığına inandığını ifade eden Fotocan, 2007-2008 kış koleksiyonunda kadının ruh hallerindeki ikilemleri ve geçişleri ''Adaptation'' temasıyla işlediğini dile getirdi. Amacının Türk modacısı olarak ismini ve markasını önce ABD'de, daha sonra da Türkiye, Avrupa ve Japonya'da duyurmak istediğini söyleyen Fotocan, New York'ta birkaç sezon sonra bir defile yapmayı planladığını belirtti.
''Her yaratıcı düşünce, arkasında bir iş planı olduğu zaman hayata geçebilir'' düşüncesinden hareket eden Fotocan, modern, ayakları yere basan, ne istediğini bilen, günün her saati çekici görünmek isteyen kadınlar için kıyafet tasarladığını söyledi.
Rapor Et
Eski 7 Ocak 2008, 01:17

Modanın Türk Markaları

#3 (link)
Özel Üye-VIP
A.Arda - avatarı
Mavi Jeans..!

Mavi Jeans 1991 yılında İstanbul'da kuruldu. Yılda 7 milyon adetlik satışıyla 10 yıldır Türkiye'nin lider markası olan Mavi; ABD, Kanada, Almanya, Avustralya, İngiltere, Danimarka, İtalya ve Hollanda'nın aralarında bulunduğu 50 ülkede 4.600 noktada satılıyor. İstanbul, New York, Vancouver, Montreal, Berlin ve Frankfurt'ta "flagship" mağazaları bulunuyor.

Mavi; İstanbul, New York, Vancouver, Montreal, Londra, Frankfurt, Münih, Kopenhag, Brüksel, Sidney, Zürih, Paris, Toronto, Milano ve Amsterdam şehirlerindeki 15 showroom'u aracılığıyla dünyayla buluşuyor.

Mavi, Time Dergisi'nin 2006 Eylül'ünde yayınlanan Sytle & Design sayısında dünyanın en iyi 16 jeans markası arasında gösterildi.

Mavi'nin bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişiminde; "Perfect Fit" yani "Mükemmel Uyum" anlayışıyla geliştirdiği pazarlama stratejisinin başarısı yatar. "Perfect Fit" Mavi için, bir jeans'in sadece vücuda değil, aynı zamanda bulunduğu kültüre de mükemmel uyum sağlamasıdır. Mavi'nin müşterisiyle olan bağı ise bir hayat tarzı sunmanın çok ötesinde; onların hayatının bir parçası olmak ve onları da Mavi'nin bir parçası haline getirmektir.


Son Düzenleyen Valeria; 19 Ekim 2011 @ 14:25. Sebep: font boyutu
Rapor Et
Eski 31 Ocak 2008, 03:30

Modanın Türk Markaları

#4 (link)
Özel Üye-VIP
A.Arda - avatarı
Erkek Giyim Sektörünün Öncü Markası "İmza"...
Şüphesiz erkek giyimde kalitenin, şıklığın ve güvenilirliğin kimliği, kanıtı olan firmalardan biridir İmza. Kaliteli ve güvenilir ürünleri İMZA adıyla müşterilerinie sunmak ise kurulduğu 1985 yılından beri Taşkınırmak Giyim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’nin en önemli sorumluluğudur.

Taşkınırmak Giyim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, 1985 yılında Hatay’da manifatura ürünleri satışı ile konfeksiyon sektörüne girmeye karar vermiştir. 1989 yılında manifatura ürünlerinin yanında erkek konfeksiyon ürünlerinin de satışının yapıldığı bir mağazayı Hatay’da açan Taşkınırmak Giyim, 1990’da pantolon ve gömlek üretimine girmiş, ikinci mağazasını 1994 yılında, Hatay Kırıkhan’da açmıştır.

1996 yılında stratejik bir karar ile firma Adana’da bir showroom açmış ve toptan satışa başlamıştır.
1999 yılına gelindiğinde, yeni bir marka arayışına girilmiş ve nihayetinde, yılların tecrübesi ve birikimi, “İMZA” markasıyla erkek hazır giyim piyasasında yerini almıştır.

Taşkınırmak Giyim özüne, markasına kavuştuktan sonra 2001 yılında İstanbul’da bir showroom açarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Bu arada yurtdışına açılma çalışmalarını da sürdüren İMZA, VIRALLI ile dış piyasaları hedef belirlemiştir.

Markalaşma sürecinin bir gereği olarak perakende sektörüne girmeye karar veren İmza, Türkiye genelinde toplam 16 mağazaya sahiptir. Ayrıca, Türkiye genelinde bulunan 200 satış noktasında müşterilerine hizmet vermektedir.
Taşkınırmak Giyim, Adana Giyim Markaları Derneği (AGİMAD) ve Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) üyesidir
.


adsz3yz4
Son Düzenleyen Valeria; 19 Ekim 2011 @ 14:27. Sebep: Font boyutu.
Rapor Et
Eski 22 Mart 2008, 00:57

Modanın Türk Markaları

#5 (link)
Özel Üye-VIP
A.Arda - avatarı
Orka Group'un Son Markası BTURK..

Vizyonu, Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası tekstil platformunda global markalar yaratmak olan ORKA GROUP; Damat, Tween, ADV ve D’S Damat markalarına, başarılı tasarımcı: REHA ERDOĞAN’ın yöneticiliğinde BTURK markasını ekledi. BTURK binlerce yıldır çok kültürlülükle, çok dinlilikle çok dillilikle yaşayan kozmopolit kültürümüzün bir tasarım yansıması. BTURK geçmişi ve anılarıyla zaten var olan "Türk" simge ve görsellerini, "Türk" etnik ve otantik değerlerini gizlendikleri yerden çıkartarak günümüzün estetik anlayışıyla birleştirmekte.

BTURK, objeden müziğe kıyafetten yemek kültürüne kadar pek çok alanda hayatımıza anlam katacak radikal bir tasarımlarından seçmeler…

th103178jf3th103185yx6th103192ip8th104744so5th104752ee0
Son Düzenleyen Valeria; 19 Ekim 2011 @ 14:27. Sebep: Font boyutu.
Rapor Et
Eski 16 Nisan 2008, 18:07

Modanın Türk Markaları

#6 (link)
Sedef 21
Ziyaretçi
Sedef 21 - avatarı
Berna Fotocan, Train Showda


New York'ta yaşayan tasarımcı Berna Fotocan 2008 İlkbahar - Yaz koleksiyonu ile Temmuz ayında Tokyo'da düzenlenen IFF International Fashion Fair'den sonra Eylül ayında New York'ta 7.si düzenlenecek olan The Train Fashion Show'a katılıyor.

resim104926

Yaz koleksiyonunun temasını "Perspektif" olarak belirleyen tasarımcı koleksiyonunda ağırlıklı olarak ipek kumaşlar kullanıyor. Koleksiyonunun temasını gerçekler ve rüyalar arasındaki bir yol olarak tanımlayan tasarımcı, kıyafetlerin içinde kadınların kendisini cesur, seksi ve özgür hissetmelerine önem veriyor. Renkleri kullanırken seksi ama provakatif olmaktan kaçındığını belirten Berna Fotocan şehirli kadının yaşantısına giyimle heyecan katmayı amaçlıyor. Berna Fotocan koleksiyonuyla, kıyafetlerindeki seçimi hayata nasıl baktığıyla ilişkilendiren kadını hedefliyor. "Her kadın kendi bakış açısıyla seçim yapar ve seçtiğini de en iyi kendisi taşır."

Koleksiyonun renklerini saf beyaz, siyah ve gri olarak belirten tasarımcı ipek, tül ve metal karışımlı kumaşlar kullanıyor. Mouska 2008 Yaz koleksiyonu, modern ve dinamik büyük şehir yaşamına, renkleriyle olduğu kadar kumaşlarıyla da uyum sağlıyor.

Koleksiyonunun Amerika'da gördüğü ilgiden memnun olan Berna Fotocan çalışmalarını Avrupa'ya taşımaya hazırlanıyor.
New York'ta yaşayan tasarımcı Berna Fotocan 2008 İlkbahar - Yaz koleksiyonu ile Temmuz ayında Tokyo'da düzenlenen IFF International Fashion Fair'den sonra Eylül ayında New York'ta 7.si düzenlenecek olan The Train Fashion Show'a katılıyor.
Son Düzenleyen Valeria; 19 Ekim 2011 @ 14:29. Sebep: Sayfa düzeni.
Rapor Et
Eski 29 Mayıs 2008, 14:07

Modanın Türk Markaları

#7 (link)
Bia
Ziyaretçi
Bia - avatarı
Abbate

Abbate kuruldugu gunden bu yana yaklasik 20 yildir hazir giyim sektoru gomlek ve aksesuarlari
kategorisinin, kategoriye yon veren lider markası konumundadir.

Abbate koleksiyonlari Türkiye'nin onde gelen moda tasarimcilarindan olan Umit Unal yonetimindeki tasari ekibi tarafindan her sezon yeni bir konsept ile hazırlanmaktadir.
Umit Unal Abbate tasarim grubu baskanlıgının yanı sıra, gelecek sezonların renk egilimlerinin belirlendigi ICC International Color Committee 'de Turkiye temsilcisi olarak gorev yapmaktadır.

Gomlek ve aksesuarları ile iş dunyasının formal giyim tarzini ve tempolu yasam bicimini zenginlestirerek destekleyen , teknolojik yeniliklerin hayata gecirilmesinde öncü olmayı ilke edinmis ABBATE koleksiyonlari , gerek tasarim , gerek malzeme, gerekse dikim kalitesi olarak önemli dunya markalarının dahi uzerinde bir urun kalitesine sahiptir.
Üstün ürün kalitesini her zaman müsteri ihtiyacları dogrultusunda gelistirmeye odakli olan Abbate markası icin bir diger vazgecilmez konu da üstün müsteri hizmeti anlayisidir..
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2011, 00:30

Modanın Türk Markaları

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
MAXTERRACE

Maxterrace oluşturduğu koleksiyonları şık, dinamik ve zarif çizgileri göz önünde bulundurarak hazırlıyor. Günlük hayatın çizgilerinin yanısıra gece hayatı ,casuel uçuk,abiye,genç dahil olmak üzere iş hayatında aktif olarak yer alan tüm kadınların birinci tercihi olmaya şimdiden adayız. Koleksiyonlarda özellikle çalışan kadınlara yönelik iş hayatının tüm zorluklarını düşünerek şıklığı hedef alan modellere yer veriyoruz. Sonbahar/Kış koleksiyonunda kadınsı dokunuşlarla gündüzün ciddiyetine yakışır şık takımları zenginleştirilirken,ilk bahar/yaz koleksiyonunda baharın tüm renkleriyle kendinizi göstereceğiniz giyim kuşam kültürüne öncelik veriyoruz.

Vitrine süreceğimiz modellerimizde Türk sitilistlerle hazırladığımız koleksiyonlarımızı İtalyan,Fransız,İspanyol moda tasarımcılarıyla işbirliği yapıp, kendi tarz ve sitillerini yansıtan avrupa çizgileriyle oluşturulmuş modellerimizle karşınızda olacağız. Çalışmalarımızı sürdüğümüz Türkiyenin en ünlü modacılarının hazırladığı modelleri mağazalarımızda özel konsepte sunulmuş olarakta göreceksiniz
Sponsorlu Bağlantılar
Son Düzenleyen Valeria; 19 Ekim 2011 @ 14:30. Sebep: Sayfa düzeni.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın
Mesaj:
Yeni Soru
Sayfa 0.245 saniyede (79.64% PHP - 20.36% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 05:27
 • YASAL BİLGİ

 • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
 • » Site ve Forum Kuralları
 • » Gizlilik Sözleşmesi