Arama

E-Mail Sorunları - Sayfa 2

Güncelleme: 12 Ocak 2013 Gösterim: 91.642 Cevap: 141
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
2 Haziran 2008       Mesaj #11
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
hurremsultan adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar mail adresimi değiştirdim ve hotmailden yeni bir mail adresi aldım.
şimdi herkese yeni mail adresimi bildirmek için mail atmaya çalışıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar
ilk başta bana aynı anda en fazla 10 kişiye mail atabilirsiniz diye hata verdi.
bende onar onar gödneremeye başladım.
şimdide
"24 saatlik bir süre içinde izin verilen en çok sayıda iletiyi gönderdiniz. Bu iletiyi daha sonra göndermek üzere kaydetmek için, yukarıdaki Taslak kaydet seçeneğini tıklatın."

diye bir hata veriyor.
diğer mail adresimde böyle sorunlar yoktu.
bunları nasıl aşabilirim bilgi
niz varmı?

Muhtemelen diğer adresinizle hiçbir zaman bu kadar çok eposta göndermeye çalışmamıştınız. Çünkü ücretsiz eposta sağlayıcıları kendi sundukları hizmetlerden spam postaların gönderilmesini önlemek adına böyle sınırlar koyuyorlar. Ücretli bir eposta adresi alırsanız, bu sorunları yaşamazsınız.

Ancak diğer hesapta böyle bir sorunun olmadığından eminseniz, yeni adresinizi eski hesabınızın postasından herkese tek seferde gönderebilirsiniz.
kadircbu - avatarı
kadircbu
Ziyaretçi
10 Haziran 2008       Mesaj #12
kadircbu - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar...

Sponsorlu Bağlantılar
ben kendime uzantısını da kendimin belirlediği bir mail adresi aldım..
kadir@batibeton.com

bu adresle msn'ye bağlanabiliyorum ama bu adresten mail yollayıp ya da mail alamıyorum..
bu yeni adrese ait mail hesabımı nasıl açacağım..
hotmail'de hesabı doğrulamaya girdim..o da doğrulamak için bu adresime mail yolladı. ama ben mailleri okuyamadığım için doğrulama mailini de alamadım..

kısacası, bu adresime gelen mailleri nasıl okuyabilirim..ve bu adresten nasıl mail alabilirim...??
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
10 Haziran 2008       Mesaj #13
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
kadircbu adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar...

ben kendime uzantısını da kendimin belirlediği bir mail adresi aldım..
kadir@batibeton.com

bu adresle msn'ye bağlanabiliyorum ama bu adresten mail yollayıp ya da mail alamıyorum..
bu yeni adrese ait mail hesabımı nasıl açacağım..
hotmail'de hesabı doğrulamaya girdim..o da doğrulamak için bu adresime mail yolladı. ama ben mailleri okuyamadığım için doğrulama mailini de alamadım..

kısacası, bu adresime gelen mailleri nasıl okuyabilirim..ve bu adresten nasıl mail alabilirim...??

E-posta adreslerinin uzantısı, o adresin posta kutusunun yer aldığı eposta hizmet sağlayıcının adıdır ve bunu biz kendi kafamızdan belirleyemeyiz, en fazla uydurabiliriz. Uydurduğumuz adresleri bir Windows Live ID olarak kaydedebiliriz ve bu adreslerle Messenger'da oturum açabiliriz. Ancak böyle bir adresi Windows Live ID olarak kaydettirmekle bir posta kutusu edinmiş olmayız. Posta kutusu olmayan bir adrese sahip olmak da çok avantajlı bir şey değildir.

Microsoft, doğrulama e-postasını, adresin gerçekten geçerli bir adres olup olmadığını, geçerliyse de adresin size ait olup olmadığını denetlemek için gönderir. Ancak adres geçerli bir adres olmadığından o doğrulama e-postası Microsoft'a geri döner ve o adresin uydurulmuş bir adres olduğunu belirler. Ama bir şey yapmaz, o ayrı Msn Happy

Kişilerinizi kaybetmeden adresinizi posta kutusu şu anda mevcut olan ama Microsoft olmayan (uzantısı @msn.com, @live.com, @hotmail.com gibi olmayan) bir adrese, yahut yeni bir Microsoft e-posta adresine değiştirebilirsiniz. http://account.live.com adresine giderek uydurduğunuz adresle oturum açın, adresinizin yanındaki "Değiştir" bağlantısına tıklayın ve posta kutusuna sahip olabileceğiniz dilediğiniz şekilde bir adresle değiştirin. Not: Microsoft olan bir adresle değiştirirseniz, çok avantaj elde edersiniz.
ppekyer - avatarı
ppekyer
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #14
ppekyer - avatarı
Ziyaretçi
hesabınız kullanım koşullarını ihlal etmiş gibi gözüktüğünden kapatıldı.yeniden açmak için aşagıdaki linke tıklayınız diyor ancak aşağıda tıklayabileceğim link gösterilmemiş.ayrıca neyi ihlal etmiş olduğumuda anlayamadım.yaptığım şey bana gelen msjları okumak beğendiklerimi arkadaşlarıma yollamaktı.şu anda oradaki maillerimin hiçbirine ulaşamıyorum...ne yapacağımı da bilmiyorum...yardımınızı rica ediyorum.....

sadece okuduğum mailleri arkadaşlarıma yolluyordum.birgün kuralları ihlal ettiğinizden hesabınız kapatıldı.yeniden açmak için aşağıdaki linke tıklayın diyen bir mesaj geldi.işin garibi aşağıda tıklayabileceğim bir linkde yok.yaklaşık 10gündür maillerimi açamıyor daha doğrusu hiç ulaşamıyorum.tıklanması gereken link adresini bilen varsa lütfen yazsın tabii ne yapacağımla birlikte şimdiden teşekkürler
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
14 Haziran 2008       Mesaj #15
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
ppekyer adlı kullanıcıdan alıntı

hesabınız kullanım koşullarını ihlal etmiş gibi gözüktüğünden kapatıldı.yeniden açmak için aşagıdaki linke tıklayınız diyor ancak aşağıda tıklayabileceğim link gösterilmemiş.ayrıca neyi ihlal etmiş olduğumuda anlayamadım.yaptığım şey bana gelen msjları okumak beğendiklerimi arkadaşlarıma yollamaktı.şu anda oradaki maillerimin hiçbirine ulaşamıyorum...ne yapacağımı da bilmiyorum...yardımınızı rica ediyorum.....

sadece okuduğum mailleri arkadaşlarıma yolluyordum.birgün kuralları ihlal ettiğinizden hesabınız kapatıldı.yeniden açmak için aşağıdaki linke tıklayın diyen bir mesaj geldi.işin garibi aşağıda tıklayabileceğim bir linkde yok.yaklaşık 10gündür maillerimi açamıyor daha doğrusu hiç ulaşamıyorum.tıklanması gereken link adresini bilen varsa lütfen yazsın tabii ne yapacağımla birlikte şimdiden teşekkürler

Çok önemli bir adres olduğunu zannetmiyorum. http://support.live.com adresinden girerek uygun hizmeti (Windows Live Hotmail) seçin ve durumu izah edin. Ancak hesabınız kapatıldıysa, size mesaj nereye geldi (merak Msn Happy ) ?
cellcuk - avatarı
cellcuk
Ziyaretçi
21 Ekim 2008       Mesaj #16
cellcuk - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar... internet explorer dan mail yollarken dosya ekleme yapabilmekteyim. ancak mynet te dosya ekle yapamıyorum sayfada hata mesajı veriyor... bunun sebebi veya çözümü hakkında yardımcı olurmusunuz:? şimdiden teşekkür ederim....
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
22 Ekim 2008       Mesaj #17
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
cellcuk adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar... internet explorer dan mail yollarken dosya ekleme yapabilmekteyim. ancak mynet te dosya ekle yapamıyorum sayfada hata mesajı veriyor... bunun sebebi veya çözümü hakkında yardımcı olurmusunuz:? şimdiden teşekkür ederim....

Internet Explorer derken Windows Live Hotmail'i kastettiğinizi düşünüyorum, doğru mu?

Mynet e-posta hesabımı Internet Explorer'da şu anda açtım ve dosya eklemede sıkıntı yaşamadım. Ancak ben Mynet'in yeni arayüzünü kullanıyorum. Windows Live Hotmail'in Tam sürümüne benzer şekilde çalışan arayüz. Bir de eski klasik arayüze dönme imkanı var. Sayfada Çıkış bağlantısının solunda. Siz de o bahsettiğim yenisini kullanıyorsanız önceki sürüme dönmeyi deneyebilirsiniz. Ancak hepsinden önce Internet Explorer'ın geçici dosyalarını silmeyi deneyin önce. Bunu yapmak için Internet Explorer'ın menüsünden Araçlar > Internet Seçenekleri > Gözatma Geçmişi bölümünden silebilirsiniz.

Bundan başka Mynet hesabınızı XP ile gelen Outlook Express ve Vista ile gelen Windows Mail programları ile de kullanabilirsiniz. Ayarları yapmak için Mynet E-posta yardım sayfalarından "...Microsoft Outlook ve benzeri programlar ile nasıl kullanabilirim?" başlığını okuyun. Bu programları kullanırsanız dosya eklemede öyle sorunlar yaşamazsınız, dosya doğrudan bilgisayarınızda eklenir, daha sonra eposta ile birlikte Internet'e gönderilir.

Düzenleme: Şimdi Internet Explorer'ı eklentiler olmadan başlatıp denediğimde bahsettiğiniz hatayı gördüm. Sorun muhtemelen JavaScript'in Internet Explorer'da çalışmadığından kaynaklanıyor. Belki de bilgisayarınızda hiç yüklü değil. http://java.sun.com/javase/downloads/?intcmp=1281 adresinden Java SE Runtime Environment (JRE) 6 Update 10 adlı programı indirip bilgisayarınıza kurmayı deneyin.
tutam - avatarı
tutam
Ziyaretçi
13 Kasım 2008       Mesaj #18
tutam - avatarı
Ziyaretçi
merhaba...
ben dün bir gezi sırasında fotograflar cektim cep telefonumla ve daha cok fotograf cekebilmek icin bellegi bosaltmak amacıyla yahoo adresime fotografları cebimden gonderdim.telefonuma mesajın gonderildigi uyarısı gelince de fotografları yer kazanmak amacıyla sildim.ancak eve gelip e posta adresime girdigimde hic birinin ulasmamıs oldugunu gordum.cebi kontrol ettim son gonderilen numaralarda adresim dogru yaziyordu.yaklasik bir gün dolmak üzere.dogrusu cok üzüldüm fotografların kaybolmasına.acaba hala gelir mi ve neden gelmemis olabilir.yanıtlarsanız cok sevinirim.tesekkur ederim simdiden..
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
13 Kasım 2008       Mesaj #19
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
tutam adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba...
ben dün bir gezi sırasında fotograflar cektim cep telefonumla ve daha cok fotograf cekebilmek icin bellegi bosaltmak amacıyla yahoo adresime fotografları cebimden gonderdim.telefonuma mesajın gonderildigi uyarısı gelince de fotografları yer kazanmak amacıyla sildim.ancak eve gelip e posta adresime girdigimde hic birinin ulasmamıs oldugunu gordum.cebi kontrol ettim son gonderilen numaralarda adresim dogru yaziyordu.yaklasik bir gün dolmak üzere.dogrusu cok üzüldüm fotografların kaybolmasına.acaba hala gelir mi ve neden gelmemis olabilir.yanıtlarsanız cok sevinirim.tesekkur ederim simdiden..

Fotoğrafları MMS ile mi gönderdiniz? Eğer öyleyse benim telefonumun kullanım kitapçığında MMS ile ilgili yazan şu yazıyı buraya yazmak istedim:
Alıntı

Multimedya mesajlarının çeşitli nedenlerden ötürü iletilememe olasılığını göz önünde bulundurarak, önemli haberleşmelerinizde yalnızca multimedya mesajlarına güvenmeyin.

Ve bunun böyle olduğuna defalarca şahit olduğumu belirteyim. Ancak MMS'ten başka yöntemler kullandıysanız bir şey söyleyemeyeceğim.

E-posta normalde bir günden fazla gecikmez, hatta bir gün bile fazla aslında. Telefonunuzun gönderilenler klasöründe resimlerin kopyalarının olma ihtimali olabilir (ama sanırım buna zaten bakmışsınızdır). Yahoo!'da "spam" klasörüne düşmüş olabilir, orayı kontrol etmenizde yarar var.
NaRc0TiCa - avatarı
NaRc0TiCa
Ziyaretçi
12 Aralık 2008       Mesaj #20
NaRc0TiCa - avatarı
Ziyaretçi
posta simgesine tıklayınca MSN.com adresine yönleniyor , mail sayfasına yönlenmiyor , neden acaba