Arama

Windows Live Geçmiste Görünen İsimler

Güncelleme: 28 Mayıs 2012 Gösterim: 10.241 Cevap: 14
fgtghl - avatarı
fgtghl
Ziyaretçi
13 Mart 2009       Mesaj #1
fgtghl - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar,
Esimin msn hesabina giris yapinca windows live sayfasindaki fotograflar linkine tikladigimda sol tarafta gecmisiniz diye bir bolme cikiyor ve orada gorunen iki isim var (biri messenger a kayitli bir isim, digeri ise ne agda var ne de messenger da) bu kayitli olmayan kisi hicbirseye ekli degilken nasil oluyor da gecmiste gorunuyor?? bir de bu kisinin e mailini goruntuleyemiyorum--bunun bi yolu varmidir acaba ??
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
14 Mart 2009       Mesaj #2
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
fgtghl adlı kullanıcıdan alıntı

Selamlar,
Esimin msn hesabina giris yapinca windows live sayfasindaki fotograflar linkine tikladigimda sol tarafta gecmisiniz diye bir bolme cikiyor ve orada gorunen iki isim var (biri messenger a kayitli bir isim, digeri ise ne agda var ne de messenger da) bu kayitli olmayan kisi hicbirseye ekli degilken nasil oluyor da gecmiste gorunuyor?? bir de bu kisinin e mailini goruntuleyemiyorum--bunun bi yolu varmidir acaba ??

Aynı yere şimdi ben de baktım. Geçen günlerde beni Messenger'a ekleyen ama benim kendisini eklemediğim bir çocuğun adı orada görünüyor. E-posta adresini görebilmenin bir yolunu bulamadım ama adının üzerinde tıklayarak o kişinin profil sayfalarına filan ulaşıp oradan özel ileti yoluyla temas kurabilirsiniz. Ya da o kişiyi ağınıza ve/veya Messenger'ınıza ekleyip daha sonra kişi listenizden e-posta adresini görebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
fgtghl - avatarı
fgtghl
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #3
fgtghl - avatarı
Ziyaretçi
tesekkur ederim.. eklemek biraz sakincali olacak.
o halde o kabul etmediginiz kisi size sizin izniniz olmadan yazabildi mi. cunku bazen listemde olmayan birinden ileti alabiliyorum Msn Sarcastic

bir de tanimadigim kisinin altinda surekli konustugum hatta en sık konustugum kisinin ismi var. bu durumda o kisi aga veya msn e ekli olmadigi halde gorusuluyor olabilir mi Msn Happy
Son düzenleyen fgtghl; 14 Mart 2009 14:07 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
14 Mart 2009       Mesaj #4
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

tesekkur ederim.. eklemek biraz sakincali olacak.
o halde o kabul etmediginiz kisi size sizin izniniz olmadan yazabildi mi. cunku bazen listemde olmayan birinden ileti alabiliyorum Msn Sarcastic

Sizin Messenger izinli listenizde olmayan birinin size Messenger'dan ileti gönderebilmesi için Messenger Seçenekleri > Gizlilik bölümündeki "Sadece İzinli listemdeki kişiler çevrimiçi durumumu görebilir ve bana ileti gönderebilir" seçeneğinin işaretsiz olması gerekir. Bir başka deyişle, "Tüm diğerleri" adlı öğe Engellenenler listenizde değil İzinli listenizde bulunmalıdır.

Alıntı

bir de tanimadigim kisinin altinda surekli konustugum hatta en sık konustugum kisinin ismi var. bu durumda o kisi aga veya msn e ekli olmadigi halde gorusuluyor olabilir mi Msn Happy

Burayı anlamadım. İlk yazınızda o listede iki kişi olduğunu yazmıştınız. Birisi Messenger'a ekliydi, öbürü değildi. Görüşüldüğünden şüphelendiğiniz kişi Messenger'a ekli olmayan kişiyse, onunla yine de görüşülüyor olabilir. Telefon, e-posta, mektup vs. ile, hatta Messenger'dan görüşülüp görüşme bitince listeden siliniyor da olabilir (çok şüpheciyim Msn Tongue) Ama daha önce de dediğim gibi, bir kişinin o listede olması onun görüşülen bir kişi olduğunu göstermez. Nitekim o beni ekleyen çocukla iki çift lafımız olmadı ama o listede adı görünüyor Msn Happy
fgtghl - avatarı
fgtghl
Ziyaretçi
15 Mart 2009       Mesaj #5
fgtghl - avatarı
Ziyaretçi
hmm tesekkur ederim. kendimi kandirmaya devam yani Msn Happy

ama ya eminim o kiside (agda ekli olmayan ama gecmiste adı gorunen) bisey var adam gibi birine benzemiyor. msn ini bulamıyorum bir turlu Msn Sad
Son düzenleyen fgtghl; 15 Mart 2009 00:12 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
15 Mart 2009       Mesaj #6
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

hmm tesekkur ederim. kendimi kandirmaya devam yani Msn Happy

ama ya eminim o kiside (agda ekli olmayan ama gecmiste adı gorunen) bisey var adam gibi birine benzemiyor. msn ini bulamıyorum bir turlu Msn Sad

O tanınmayan kişi sizi daha doğrusu eşinizi Messenger'ına eklediyse, eşinizin Messenger'ında Messenger Seçenekleri > Gizlilik > Kimlerin sizi kişi listesine eklediği gösterilsin-Görüntüle'ye basıp oradaki isimlere ve adreslere bakabilirsiniz, çok kalabalık değilse işe yarayabilir. Oradaki adreslerin profillerine Bir kişinin Profili/Space'i var mı yok mu nasıl anlarım? konusunda anlatılan yöntemlerle ulaşıp, Geçmişiniz listesinde görünen o kişinin profiliyle kıyaslayarak adresi tespit edebilirsiniz. Ancak en kolayı ilk yazımda da dediğim gibi o kişiyi Messenger'a geçici olarak ekleyip adresi tespit ettikten sonra geri silmek bence.
tarakci - avatarı
tarakci
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #7
tarakci - avatarı
Ziyaretçi
mrb
o geçmiş klasörü benim profilni gezdiğim kişiler diye biliyorum doğru mu
eğer öyleyse benim profilimi gezenlerin adreslerine ulaşabilme yolu varmıdır
teşekkürler
CJR - avatarı
CJR
Ziyaretçi
21 Eylül 2009       Mesaj #8
CJR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

windows live fotoğraflar geçmişiniz

windows live da fotograflar bölümünde gecmişiniz bölümü war ya orda istemedigim 1-2 kişinin ismi yazıyo hiç bi sekilde fotoları fln da yok we ben bunları ordan silemiyorum birini silmiştim msn listemden dieri hala duruyo lutfen yardım benim için cok onemli
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
21 Eylül 2009       Mesaj #9
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
CJR adlı kullanıcıdan alıntı

windows live da fotograflar bölümünde gecmişiniz bölümü war ya orda istemedigim 1-2 kişinin ismi yazıyo hiç bi sekilde fotoları fln da yok we ben bunları ordan silemiyorum birini silmiştim msn listemden dieri hala duruyo lutfen yardım benim için cok onemli

Sanırım bunun şu an için bir çözümü yok. Windows Live Photos ekibine ulaşıp durumu bildirmeniz bunu düzeltmeleri için iyi olabilir http://support.live.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bu sorunuzun cevabı basit windows live hesebaı olan herhangi bir kişinin profiline baktığınız da bu resim vs olabilir. Kendi profilinizin Fotograflar Kısmın da Geçmiş denen yere yazmaktadır. Eğer sevgilinize al şifrem profilime bakabilir diyecekseniz ve bu olaydan dolayı da çekiniyorsanız. Çözüm: Bundan kurtulmanızın yolu da cinsiyetiniz Bayan iseseni messenger de bayan arkadaşınızın resimlerine ve profilene bakın bu işlemilistenizde eklidiğer bayan arkadaşalrınızın profilene de bakın en az 7bayan arkadaşınızın profil ve fotograflarına bakınca o kısım da sayfayı yenilediğiniz de isimlerin hepsinin bayan ismi olduğunu görecek ve rahatsız olmayacaksınız; aynı şekil de erkekler de erkek arkadaşlarını profil resimlerine baksın en az 7 erkek ardaş olabilir böyle kız ardaşınız o kısımdan baktığın da erkek isimlerini görüp huylanmayacaktır. Çözümü bu arkadaşlar ben böyle buldum paylaşıyorum selamlar.
Son düzenleyen ahmetgns; 25 Eylül 2009 22:33 Sebep: Tekrarlanan paragraf silindi.