Arama

MSN Messenger'da İletileri (Log) Kaydetme

Güncelleme: 8 Ağustos 2012 Gösterim: 167.583 Cevap: 118
kaan777 - avatarı
kaan777
Ziyaretçi
28 Mayıs 2007       Mesaj #1
kaan777 - avatarı
Ziyaretçi
herkese merhaba
Siteye yeni üye oldum .İçindeki bilgiler hakikaten herkese çok yardımcı ve yapıcı olarak hazırlamış.
Sponsorlu Bağlantılar
Benim sorum ise:Live messengerda anlık iletileri bilgisayarıma kaydetmeden önceki iletilerimi okuma şansım var mıdır?Yani iletileri bilgisayarıma kaydetmeden okuma şansım varmıdır?
Arkadaşlarımla msn de olan konuşmalarım otomatik olarak benim dahilim dışında bir yere kaydedilmiş midir?Eğer kaydedilmiş ise bunu nasıl bulabilirim
Bu konu hakkındaki görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2007       Mesaj #2
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
kaan777 adlı kullanıcıdan alıntı

Live messengerda anlık iletileri bilgisayarıma kaydetmeden önceki iletilerimi okuma şansım var mıdır?Yani iletileri bilgisayarıma kaydetmeden okuma şansım varmıdır?

Yok.
Alıntı

Arkadaşlarımla msnde olan konuşmalarım otomatik olarak benim dahilim dışında bir yere kaydedilmiş midir?Eğer kaydedilmiş ise bunu nasıl bulabilirim?

Normalde bir bilgisayarda oturum açtığınızda WLM bir konuşma penceresini ilk kapatışınızda iletileri kaydedeyim mi? diye sorar ve varsayılan olarak "kaydetme" seçilmiştir.
Sponsorlu Bağlantılar

Ama o bilgisayarda Messenger Plus! varsa ve siz yapılandırma sihirbazını okumadan kapattıysanız, iletileriniz kaydedilmiştir. Gidin, silin.

WLM normalde Belgelerim/Alınan Dosyalarım burda bir yerde kaydeder.

Messenger Plus! da Belgelerim/My Chat Logs veya İleti Geçmişim diye bir klasörde kaydeder. Tabi bu iki konum varsayılan konumlardır ve genelde insanlar değiştirmez.
kaan777 - avatarı
kaan777
Ziyaretçi
28 Mayıs 2007       Mesaj #3
kaan777 - avatarı
Ziyaretçi
Cevabınız için teşekkür ederim.
Peki mesela 3 ay önce bir arkadaşımla msnde konuştuğum iletileri görebilme şansım var mıdır acaba?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler
Saygılarımla
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2007       Mesaj #4
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Peki mesela 3 ay önce bir arkadaşımla msnde konuştuğum iletileri görebilme şansım var mıdır acaba?

Ne kadar önce kaydedildiği önemli değil ki. Kaydedilmişse kaydedilmiştir yani. Dediğim klasörlerden bakın bi. Olmazsa kişi listesinde kişilerin üzerine sağ tıklayıp birer birer (hangisiyle konuştuysanız artık) menüden Görünüm>İleti Geçmişi diye seçin bakalım bişi çıkartacak mı? Çıkartırsa WLM seçeneklerine gidin, ordan iletilerin kaydedilme konumunu bulun, sonra da oraya Explorer penceresinden doğrudan gidin.
meliqe - avatarı
meliqe
Ziyaretçi
6 Ağustos 2007       Mesaj #5
meliqe - avatarı
Ziyaretçi
ben chat log şifremi unuttum sanırım, aklımdaki şifreyi deniyorum olmuyor ve ulaşmam gereken bikonuşma dosyam var ama açamıorum yardımcı olursanız sewinirim acilMsn Cry
kayı - avatarı
kayı
Ziyaretçi
6 Ağustos 2007       Mesaj #6
kayı - avatarı
Ziyaretçi
msn live geçmiş iletiler kodlanmış değişik yazım karakterinde çıkıyor. bunları okuyabilirmiyim.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
6 Ağustos 2007       Mesaj #7
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
meliqe adlı kullanıcıdan alıntı

ben chat log şifremi unuttum sanırım, aklımdaki şifreyi deniyorum olmuyor ve ulaşmam gereken bikonuşma dosyam var ama açamıorum yardımcı olursanız sewinirim acilMsn Cry

Bildiğim kadarıyla sadece Messenger Plus! eklentisi kendi sohbet günlüklerini şifreleyebilir ve eğer şifreyi unuttuysanız dosyaları kurtarma şansınız yok. Eğer aklımdaki şifre doğru olmalı diyorsanız, bilgisayarda bir sorun olabilir, onun için o dosyanızı alın, Messenger Plus!'ın yüklü olduğu başka bir bilgisayarda o dosyayı açmayı deneyin. İnşallah o şekilde açılır yani. Açılırsa birinci bilgisayarın durumunu tekrar gözden geçirin. Artık Messenger Plus!'ı tekrar mı yüklersiniz, naparsınız bilemem.

Alıntı
kayı adlı kullanıcıdan alıntı

msn live geçmiş iletiler kodlanmış değişik yazım karakterinde çıkıyor. bunları okuyabilirmiyim.

İleti geçmişi dosyalarını Belgelerim'deki konumundan çift tıklayarak açıyorsanız muhtemelen Internet Explorer'da açılıyordur. Eğer öyleyse açıldıktan sonra Internet Explorer'ın Menülerinden Görünüm>Kodlama kısmından kodlamayı değiştirin. UTF-8, UTF-7, Türkçe (ISO) falan olabilir. Normalde bir de Windows Live Messenger'ın menülerinden Dosya>İleti geçmişi görüntüle'yi tıklayıp kişinizi seçin ve Messenger'ın kendi penceresinde okumayı deneyin.
Son düzenleyen ahmetgns; 1 Ocak 2008 07:25
whitefang44 - avatarı
whitefang44
Ziyaretçi
2 Kasım 2007       Mesaj #8
whitefang44 - avatarı
Ziyaretçi
live messengerda şifresini e kullanıcı adını bildiğim birinin kendi bilisayarımda olmayan ileti geçmişine yani konuşmalarına internet üzerinden nasıl ulaşabilirim acaba. bunlara ulaşılabilecek bir site var mı .ileti geçmişi msn messengerın kullanıldığı bilgisayarda saklanıyor biliyorum ama dışarıdan bir şekilde bu bilgilere şifre ve kullanıcı adı bilinerek ulaşılabilinir mi acaba yardımcı olursanız sevinirim .
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
3 Kasım 2007       Mesaj #9
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
whitefang44 adlı kullanıcıdan alıntı

live messengerda şifresini e kullanıcı adını bildiğim birinin kendi bilisayarımda olmayan ileti geçmişine yani konuşmalarına internet üzerinden nasıl ulaşabilirim acaba. bunlara ulaşılabilecek bir site var mı .ileti geçmişi msn messengerın kullanıldığı bilgisayarda saklanıyor biliyorum ama dışarıdan bir şekilde bu bilgilere şifre ve kullanıcı adı bilinerek ulaşılabilinir mi acaba yardımcı olursanız sevinirim .

Ulaşamazsınız. O adamın bilgisayarını ele geçirebilirseniz, adamın kullanıcı adı ve şifresine yine ihtiyacınız olmayacak.
thebigdreams - avatarı
thebigdreams
Ziyaretçi
30 Aralık 2007       Mesaj #10
thebigdreams - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaslar,
sorunum var Msn Sad
wındows live 8.5 beta (plus live) kullanıyorum.
menü cubugunda plus live sekmesınde bulunan /tercıhler sekmesınde parola istiyor.Şifremi unuttum.İletı gecmısını de sfrelemek ıstıyorum.Fakat sıfreyı unuttugum ıcın her konusmadan sonra sılmek zorunda kalıyorum İletı gecmısı adlı klasoru.Şifreyi nasıl sıfırlayabılırım boyle bırsey var mı?