Arama

E-Mail (MSN) - Şifre/Hesap Kurtarma

Güncelleme: 3 Şubat 2013 Gösterim: 252.573 Cevap: 80
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2010       Mesaj #1
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Güncelleme (21.10.2011): Aşağıdaki yazıda verilen iki ayrı bağlantı artık aynı sayfaya yönlendiriyor. O yüzden https://account.live.com/ResetPassword.aspx adresine gittikten sonra size uygun seçeneği seçip onun altından "Parolanızı sıfırlayın" bağlantısına tıklayın. Burada da size birkaç seçenek sunar. "Müşteri desteği" seçeneğinden önceki seçenekleri kullanamıyorsanız yani işinize yaramıyorsa "Müşteri desteği" seçeneğine tıklayıp e-posta kutunuzdaki kişiler, klasörler, son alınan veya gönderilen iletiler hakkında bilgileri ilgili kutulara yazarak hesabınıza yeni bir parola belirleyip hesabınızı geri alma şansı yakalayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Şifre - Hesap Kurtarma
Şifre yenileme işlemine başlamadan,lütfen ilk önce tüm kendi kendine yardım yöntemlerini denediğinizden emin olunuz.
  • Gizli Yanıt \ Alternatif Email
    • Gizli Sorunuzu Yanıtlamayı Deneyin
    • Alternatif Email Seçeneği İle Parolanızı Sıfırlamayı Deneyin
  1. https://account.live.com/ResetPassword.aspxBuraya Giriniz
Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir:▼

ParolaSifirlama

Devam butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada aşağıda belirtilen 2 seçenek mevcuttur.

1. Kimliğimi doğrulamak için konum bilgilerimi ve gizli yanıtımı kullan
  2. Parola sıfırlama yönergelerini e-posta ile gönder
1.nci seçeneği tıkladığınızda karşınıza aşağıda ekran gelecektir:

ParolaSifirlama1

Gizli yanıtınızı yazıp Devam butonuna tıkladığınızda, eğer ki cevabız doğru ise sistem size yeni şifrenizi ve yeni şifrenizin tekrarını girmenizi isteyecektir.

Cevap yanlış ise sistem size 3 ile 5 kez arasında deneme hakkı tanımaktadır. Sürekli yanlış cevap vermeniz halinde sistem tarafından geçici olarak bloke edilirsiniz ve tekrar denemek zorunda kalırsınız.

2.nci seçeneğimiz olan: Parola sıfırlama yönergelerini e-posta ile gönder:

Gizli yanıtınızı bilmiyorsanız bu seçeneği kullanmalısınız. Bu seçeneği kısaca anlatmak gerekir ise şöyle:

Email adresinizi yeni kayıt olurken size bir Alternatif Email girmenizi önerir sistem. Buraya Alternatif Email girdiğiniz takdirde şifrenizi unutmanız halinde yukarıdaki belirtilen iki seçenek sunulur. Gizli yanıtınızı bilmiyorsanız Alternatif Email'i kullanmanız gerekir.

Email adresinize kayıt olurken girdiğiniz Alternatif Email burada çok işinize yarayacaktır.

Gizli yanıt seçeneği yerine Alternatif Email'i seçtiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir:

ParolaSifirlama2

Alternatif E-posta seçeneğine tıklayıp Devam butonuna tıkladığınızda sistem tarafından Alternatif E-posta'nıza bir adeta Windows Live Parola Sıfırlama başlıklı bir E-mail alıyorsunuz ve bu E-mail ile direk parolanızı sıfırlayabiliyorsunuz.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Eğer yukarıdaki seçenekler mevcut değilse yada herhangi bir nedenden dolayı çalışmıyorsa, aşağıdaki anlatımı okuyup\uygulayarak devam ediniz.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

1. https://windowslivehelp.com/PasswordReset.aspxBu Sefer Buraya Giriniz
Karşınıza Gelen Sayfada Hiç Bir Yere Tıklamadan Aşağıdan Devam Butonuna Tıklayınız

Sonraki Adımda Yine Devam Butonuna Tıklayınız

Sonraki Adımda Karşınıza Aşağıdaki Ekran Gelecektir

ParolaSifirlama3

Email adresinizi kutucuğa yazdıktan sonra Devam butonuna tıklayınız.

Not:

Buraya Yazacağınız Email Adresi Çalışır Durumda ve Erişim Sağlayabildiğiniz Bir Email Olması Gerekiyor. Şifrenizi Geri Alabilmeniz Adına Bu Email Adresine Bilgi Gönderilecektir.

Sonraki adımda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

ParolaSifirlama4

Yukarıdaki kutucuğa Şifresini Unuttuğunuz Email Adresinizi yazınız ve Devam butonuna tıklayınız.

Sonraki ekranda karşınıza bir form gelecektir. Unuttuğunuz şifrenizi alabilmeniz için Buradaki soruları doğru cevaplamadınız gerekmektedir.

Son olarak sayfada belirtlen kutucuklardaki soruları doğru cevapladığınıza emin olduktan sonra Devam butonuna tıklayınız.

Sistem tarafından Teşekkür Ederiz yazılı bir sayfa gelecektir karşınıza. Bundan sonra yapmanız gereken verdiğiniz İletişim Email adresinize size bilglendirme yapacak olan Email'in gelmesini beklemek.

Son Olarak:

Sistem Şifresini Unuttuğunuz Email Adresinin Size Ait Olduğu Kanısına Varırsa Size Parolanızı Sıfırlamanız İçin Bir Email Yollayacaktır.

Takıldığınız, yapamadığınız noktaları bu konu altında belirtiniz.

Saygılar,

MsXLabs Organization

Son düzenleyen ahmetgns; 21 Ekim 2011 10:16 Sebep: Bağlantılar artık aynı sayfaya yönlendirdiği için yönergeler özetlendi.
relaxa - avatarı
relaxa
Ziyaretçi
4 Haziran 2010       Mesaj #2
relaxa - avatarı
Ziyaretçi
verdiğiniz adresde şifre hesap kurtarma sayfası çıkmıyor acil yardım lütfen... çok teşekkürler...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gizli sorumu bilmiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benm msn şifremi birisi kırıp şifreyi deişdirmiş ve gizli sorumu dadeişdirmiş suanda sıkışmık durumdayım o msn içinde myspacesimde önemli bii dosya var onu silmem gerekiyo ama msn giremediğimden yapamıyorum calan kişide giremiyoyorr gizli dosya oldugundan slk galiba şifremi yada gizli soruyu nasıl bula lirim yardım plsss...

hatta bide sizin için ödül koyum ban yardım edene yak laşıkk küçük miktarda para transfer yaparım yani 2.500 tl (2.5 milyar kadar) bandka hesap numaranıza yatıım o msn bnm için paran daha degerli dir ayrdım slpsss
boddy - avatarı
boddy
Ziyaretçi
25 Temmuz 2010       Mesaj #5
boddy - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar 2.ci yonergedeki anlatım işe yarıyor 2 yıldır çalınmış olan msn mi 2.ci yontemdeki anlatımla msn adresimi kurtardım tavsiye ederım 24 saat içinde donmuyorlar ama 1-2 hafta içinde şifre sıfırlama maili geliyor bilginize alanları doldururken dikkatli olun listenizdeki şahısların adreslerinide istiyor 8 tanesi hatırlayın yetiyor... bilginize paylaşım için tşk
Quarizma - avatarı
Quarizma
Ziyaretçi
31 Temmuz 2010       Mesaj #6
Quarizma - avatarı
Ziyaretçi
benim msn adresimde kımse yoktu ama hic girmedim adresıme ne yapmam gerekior Msn Sad kişi falan yoktu yani aciL cevap Lütfen
Mishil - avatarı
Mishil
Ziyaretçi
12 Ağustos 2010       Mesaj #7
Mishil - avatarı
Ziyaretçi
bende gizli soru seçenegi çıkmıyor sadece altenatif posta diyor napıcam yardım edin
qwer5561 - avatarı
qwer5561
Ziyaretçi
20 Eylül 2010       Mesaj #8
qwer5561 - avatarı
Ziyaretçi
O dedğiniz secenekler acılmıyor acaba kontrol edermısıniz devam tıklıyorum hep aynı sayfaya dönuyor ne yapmalıyım?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
20 Eylül 2010       Mesaj #9
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
qwer5561 adlı kullanıcıdan alıntı

O dedğiniz secenekler acılmıyor acaba kontrol edermısıniz devam tıklıyorum hep aynı sayfaya dönuyor ne yapmalıyım?

Başka bir tarayıcıda dener misiniz? Başka tarayıcınız yoksa mevcut tarayıcınızın önbelleğini temizleyip sayfayı tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Şu anda benim bilgisayarımda Devam düğmeleri çalışıyor. Sorun devam ediyorsa hangi aşamada yeni sayfa gelmediğini söyleyebilir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yeni başladığım işimde msni alırken sanırım 72 günlük yapmışlar
oda yetmiyomuş gibi alan şahış alternatif mail vermemiş

bilin bakalım ne oldu , 72 gün doldu ve ben hiç bir bilgisini bilmiyorum artııııııııı buda yetmezmiş gibi patronum olucak kişi değil msn pc nin p sinden anlamıyor.

çok acil yardım arıyorum, gezmediğim site okumadığım form kalmadı. çalınmış ayağına yatıp bişiler bulurmuyum didim od YEMEDİ.

YARDIM YARDIM YARDIMMM