Arama

Windows Live Web Messenger Kişileri Nasıl Eklenir, Davet Edilir ve Kaldırılır?

Güncelleme: 13 Aralık 2012 Gösterim: 25.828 Cevap: 8
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
6 Kasım 2010       Mesaj #1
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Kişi listenizdeki kişileri Messenger’a eklemek veya davet etmek için lütfen aşağıdaki adımları deneyin:

Sponsorlu Bağlantılar
1. http://home.live.com veya http://messenger.live.com adresinde oturum açın.
2. Üst tarafta Messenger üzerine tıklayın ve sonra Arkadaşları Ekle'yi tıklatın.
3. Metin alanı altında Kişi listenizden seçin tıklatın.
4. "Zaten Windows Live üzerinde olan kişiler" altındaki onay kutularını işaretleyin.
5. Bir arkadaşın sizin hakkınızdaki göreceği bilgileri kısıtlamak istiyorsanız, Bu kişilerin benimle ilgili şeyler ve bilgilere erişimlerini kısıtla onay kutusunu seçin.
6. Davet Et'i tıklatın.

e-posta adresiyle web üzerindeki Messenger’a kişileri eklemek veya davet için lütfen aşağıdaki adımları deneyin:

1. http://home.live.com veya http://messenger.live.com adresinde oturum açın.
2. Üst tarafta Messenger üzerine tıklayın ve sonra Arkadaşları Ekle'yi tıklatın.
3. Kişileri adı veya e-posta adresiyle ekle bölümüne, kişinin e-posta adresini yazın. Birden fazla e-posta adresi girerseniz, her e-posta adresini virgülle ayırın.
4. İleri'yi tıklatın.
5. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını yapın:
• Bir arkadaşın sizin hakkınızdaki göreceği bilgileri kısıtlamak istiyorsanız, Bu kişilerin benimle ilgili şeyler ve bilgilere erişimlerini kısıtla onay kutusunu seçin.
• Arkadaşınızı favori yapmak için Bu kişiyi, daha fazla sosyal güncelleştirmeleri görmek için, favori yap onay kutusunu seçin.
6. Davet Et'i tıklatın.

Not: Birisine Profil ve Messenger’ınıza katılması için davetiye gönderdiğinizde, sizden bir e-posta bildirimi alırlar. Windows Live'da bir profilleri varsa, ayrıca oturum açtıklarında bir bildirim iletisi görürler. Windows Live’da profilleri yoksa, nasıl profil alabilecekleri ve sizin profil ve Messenger’ınıza nasıl katılacaklarını bildiren bir e-posta alırlar. Onlar kabul ettiklerinde, kişi listenizde görürsünüz.

Web Messenger kişileri kaldırmak için aşağıdaki adımları deneyin:

1. http://home.live.com veya http://messenger.live.com adresinde oturum açın
2. Üst tarafta Messenger üzerine tıklayın ve sonra Kişiler'i tıklatın.
3. Kaldırmak istediğiniz kişinin adını seçin.
4. Sil'i tıklatın.
5. Doğrulamanız için istemde bulunulduğunda Tamam'ı tıklatın.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim msn adresim var normalde oturum açıyorum kullanıyorum ama bir siteye kayıt olmak istediğim zaman msnemi yazıyorum kabul etmiyor geçerli vindovs live girin diyor bu durumda ne yapıcam bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ağustos 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba benim msn adresim var normalde oturum açıyorum kullanıyorum ama bir siteye kayıt olmak istediğim zaman msnemi yazıyorum kabul etmiyor geçerli vindovs live girin diyor bu durumda ne yapıcam bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

<< arkadaşım sen daha önce o siteye o msn adresinle kayıt olmussan kabul etmes yada adresini dogru bir bicimde yazmalısın Msn Happy sorunun ayni msn adresinle kayıt olmandandir yada baska bir sistem sorunuda olabilir ii geceler Msn Happy
carly - avatarı
carly
Ziyaretçi
12 Şubat 2012       Mesaj #4
carly - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım bu kadar uzun yazmaya gerek yok bak şimdi mesnde ekleye tıkla arkadaş ekleye tıkla arkadaşının e postasını yaz gönder bak kısa ve öz happy
Caf Cuf - avatarı
Caf Cuf
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #5
Caf Cuf - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar selam
Öncelikle konu doğru yerdemi emin değilim ama teknik destek yazdığına göre kullanıcı sorunlarıdır herhalde dedim.
Şimdi ben hemen özet geçeyim. Msn kişi listemi 'ver-al' yaparak yeni adresime taşıdım. (yeni adresim hotmail değil kendi domainimin uzantısına sahip) Yeni adresimde kişileri taşıdıktan sonra msn'e girdim baktım hiç kimse yok ama mail hesabımda kişiler gözüküyor benim kişi listem kalabalık olduğu için tek tek elle ekleyemezdim. Bu yüzden hotmail yönetim paneline girerek 'kişi ekle' den taşımış olduğum herkese bu şekilde otomatik davet gönderttim ve sorun çözüldü yani artık msn de kişileri görebiliyorum. Fakat önemli bir sorun var davetlerin bir kısmı gitmemiş hatta büyük bir çoğunluğu daha ulaşmamış (3 gün oldu) bu durumda benim ne yapmam gerekiyor ? beklemekten başka? durumu hotmaile rapor edebilirmiyiz ve ilgilenirler mi? Zamanla herkese davet gider mi? cevaplarsanız sevinirim çok teşekkürler.
Edit: Bir de msn acayip geç açılıyor 2-2,5 dakika abartısız. (Programdan bahsetmiyorum online olurken geç açılıyor)
Son düzenleyen Caf Cuf; 15 Şubat 2012 21:38 Sebep: Eksik soru.
Caf Cuf - avatarı
Caf Cuf
Ziyaretçi
16 Şubat 2012       Mesaj #6
Caf Cuf - avatarı
Ziyaretçi
Bunu buraya taşıyan yönetici kardeşim iyi etmişin güzel etmişin taşımışsın da ben zaten bu anlatılanları uyguladım benim sorularımla bu konunun alakası ne arkadaş ?
benim 2 sorunum var birincisi msn programındaki listemde kişileri görmeme rağmen karşı tarafa dağet gitmemiş (offline) ve onlara sordum acaba sizin gizlilik ayarlarınızda ekleme talepleri kapalı olabilir mi baktılar hayır açık dediler. buna rağmen davetler ulaşmamış. ikincisi ise msn de oturum açarken çok uzun süre beklediğim.
Ha bu mesaj taşıma olayı 'ben bilmiyorum arkadaş ne bileyim msn hizmetini ben microsoft'da çalışan görevlimiyim bana soruyorsun' anlamına geliyorsa tamamdır mesaj alınmıştır. Msn Sarcastic
caemdaRe - avatarı
caemdaRe
Ziyaretçi
21 Mart 2012       Mesaj #7
caemdaRe - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar ;

Alıntı

Davetiyeleriniz 0 kişiye gönderildi.
Üzgünüz, ancak her gün gönderebileceğiniz davet sayısının bir sınırı var. Bu, otomatikleştirilmiş programların istenmeyen posta göndermesini engellememize yardımcı oluyor. Günlük sınırınızı artırmak için hesabınızı doğrulayın.

Bu Hatayı almaktayım. Hesabınızı doğrulayın'a tıkladığımda telefon numarasını giriyorum. Herşey yolunda devam ediyor. Fakat tekrar eklemeye kalktığımda yine aynı hata ile karşılaşıyorum Msn Sad
Mervis - avatarı
Mervis
Ziyaretçi
26 Haziran 2012       Mesaj #8
Mervis - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
caemdaRe adlı kullanıcıdan alıntı

Selamlar ;

Bu Hatayı almaktayım. Hesabınızı doğrulayın'a tıkladığımda telefon numarasını giriyorum. Herşey yolunda devam ediyor. Fakat tekrar eklemeye kalktığımda yine aynı hata ile karşılaşıyorum Msn Sad

ben telefondan giriyorum fakat kişi ekleyemiyorum yazıyorum e-postayi eşleşmiş kişi değil diyo ne demek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa gözükmüo ama kişilerinizin yeni etkinliği yok dio napailirim yardım edin (acil!!!!)