Arama

MSN'de Mesaj Yazan Kişiye Listeye Eklemeden Mesaj Yazma

Güncelleme: 18 Mayıs 2011 Gösterim: 2.352 Cevap: 0
ergoren - avatarı
ergoren
Ziyaretçi
18 Mayıs 2011       Mesaj #1
ergoren - avatarı
Ziyaretçi
Bir internet kafe işletmeniyim, ayrıca sitemden kendi yazdığım bazı programların satışını yapıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar
Müşterilerim ve tanımadığım bir çok kişi farklı konularda benimle görüşmek istiyor. Beni listesine ekleyip sorusunu soruyor, mesajı bana geldiği zaman benim cevap yazabilmem için mutlaka onu kendi listeme eklemem gerekiyor.

Aksi halde çevrimdışı olarak gözüktüğünden dolayı "mesajınız kişiye ulaştırılamadı" gibi bir mesaj çıkıyor. (Cümle farklı, şimdi hatırlayamadım.)

Live Messenger'in önceki sürümlerinde bu şekilde değildi, hiç kimseyi listeme eklemeden rahatlıkla cevap verebiliyordum.

Bu davranış WLM'nin 2011 sürümünde standart olarak mı var, yoksa benim karşılaştığım bir durum mu?

Not: Eğer standart ise çok garip bir durum, çünkü büyük ihtimalle sadece bir kaç soru sorup bir daha benimle görüşmeyecek olan tanımadığım yüzlerce kişiyi listeme eklemek zorunda kalmam pek uygun değil.

Kısaca özet: Listemde olmayan bir kişi beni listesine ekleyip bana mesaj yazdığı zaman o kişiyi arkadaşım olarak listeme eklemeden "cevap vermek" istiyorum.