Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

MsXLabsWinksInstaller Resimli Kullanım Kılavuzu

Bu konu MSN Messenger Türkiye Forumları forumunda NeutralizeR tarafından 10 Ekim 2005 (22:01) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
309954 kez görüntülenmiş, 290 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Eylül 2012 (14:45) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.11  |  Oy Veren: 9      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Ekim 2005, 22:01

#1 (link)
Webmaster
NeutralizeR - avatarı
Windows Vista/7 kullanıyorsanız lütfen önce buraya tıklayarak ilgili mesajı okuyunuz.

Alıntı:
MSWINSCK.OCX sorunu yaşayanlar:

İlgili dosyayı indirip C:\Windows\ klasörüne kopyalayın. (ZIP dosyasından çıkarmayı unutmayın)

64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C:\Windows\SysWOW64\ klasörüne kopyalayın.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Komut İstemi kısayoluna sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini kullanın. Açılan siyah pencerede komut satırına "regsvr32 MSWINSCK.OCX" yazıp enter'layın. (Tırnak işaretleri olmadan)

64 bit Vista veya 7 kullananlar: "regsvr32 c:\Windows\SysWOW64\MSWINSCK.OCX" yazıp enter'layın. (Tırnak işaretleri olmadan)

Not: Bu yöntemle Windows 7'de de programı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Avast! antivirus kullanıcıları lütfen bu mesajı okuyunuz.

Yoğun istek üzerine detaylı bir kullanım kılavuzu hazırlamaya karar verdim. Eğer daha önce MsXLabsWinksInstaller'ı kurduysanız, direkt 7. adımdan başlayarak göz kırpması ya da msn içeriği yüklemeyi deneyebilirsiniz. Windows XP ve WinZip, WinRAR ya da benzeri bir arşivleme programı kullanan herhangi bir bilgisayarda sorun yaşamadan bu işlemleri yapabilirsiniz.
1-) Aşağıdaki resimde gösterilen MsXLabsWinksInstaller logosunun üstüne tıklayın. Sitemizdeki MSN içeriklerini yükleyebilmeniz için bu işlemi mutlaka gerçekleştirmelisiniz.
Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı:  Untitled - 1.gif
Gösterim: 33369
Boyutu:  25.0 KB
Not: Bu kullanım kılavuzu hazırlandıktan sonra MsXLabsWinksInstaller'ın sürümü, sürüm 1.1 olarak güncellenmiştir.
2-) MsXLabsWinksInstaller arşivinizde bulunması gereken küçük bir araçtır. Bu yüzden aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Kaydet'e tıklayın.

Adı:  Untitled - 2.gif
Gösterim: 32767
Boyutu:  9.3 KB
3-) Kaydedilecek yer olarak herhangi bir yeri belirtebileceğiniz gibi, pratik olması açısından masaüstünü seçin ve resimde gösterildiği gibi Kaydet'e tıklayın.

Adı:  Untitled - 3.gif
Gösterim: 32278
Boyutu:  26.2 KB
4-) Karşıdan yükleme işlemi çok bir süre içinde tamamlanır. Bittikten sonra resimde gösterildiği gibi Çalıştır'a tıklayın. (Vista kullanıcıları "Kapat" tuşuna tıklamalı ve inen dosyaya sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanmalıdırlar. Aksi halde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.)

Adı:  Untitled - 4.gif
Gösterim: 31982
Boyutu:  9.0 KB
5-) Standart bir güvenlik uyarısı çıkabilir. Bunu gözardı edin ve resimde gösterildiği gibi Çalıştır'a tıklayarak işleme devam edin.

Adı:  Untitled - 5.gif
Gösterim: 31805
Boyutu:  9.5 KB
6-) MsXLabsWinksInstaller kurulum ekranı ile karşılaşacaksınız. İleri'ye tıklayın ve resimde gösterildiği gibi Kur'a tıklayarak işlemi başlatın, kurulumu tamamlayın.

Adı:  Untitled - 6.gif
Gösterim: 32024
Boyutu:  44.6 KB
7-) Göz Kırpmaları sayfasına dönün ve resimde gösterildiği gibi listeden istediğiniz göz kırpmasının üstüne tıklayın.

Adı:  Untitled - 7.gif
Gösterim: 32405
Boyutu:  45.2 KB
Resimde gösterilen soru ekranı çıktığında bu kez Aç'a tıklayın.

Adı:  Untitled - 8.gif
Gösterim: 31726
Boyutu:  10.0 KB
9-) Bilgisayarınızda WinZip, WinRAR ya da benzeri bir arşiv sıkıştırma/açma programının yüklü olmasına göre aşağıdaki ekrana benzeyen bir ekranla karşılaşacaksınız. Sonunda .MCO yazan dosyanın üstünde iki kez tıklayın.

Adı:  Untitled - 9.gif
Gösterim: 31616
Boyutu:  19.4 KB
10-) Karşınıza arşiv şifresi ekranı gelecek. Bu ekranda msxlabs.com yazıp Tamam'a tıklayın.

Adı:  Untitled - 11.gif
Gösterim: 31202
Boyutu:  5.8 KB
11-) MsXLabsWinksInstaller, eklemek istediğiniz göz kırpmasını ya da msn içeriğini MSN Messenger'a aktarırken, Windows Güvenlik Duvarı bir uyarı verebilir. Mutlaka resimde gösterilen şekilde Engellemeyi Kaldır tuşuna tıklamanız gerekmektedir.

Adı:  Untitled - 12.gif
Gösterim: 31346
Boyutu:  14.6 KB
12-) Son olarak göz kırpmasının ya da msn içeriğinin sorunsuz eklendiğinden emin olmak adına bir arkadaşınıza konuşma penceresi açın ve resimde gösterildiği gibi ilgili yere göz atın.

Adı:  Untitled - 13.gif
Gösterim: 31517
Boyutu:  59.3 KB

------------
Bir kısım içerik yüklenemedi, kalan içeri yüklemek için lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
------------
Yukarıdaki hata mesajıyla karşılaşıyorsanız ve içerik yüklemesi yapamıyorsanız;

Temp klasörünü boşaltmayı deneyin. Genellikle aşağıdaki yolda yer alır:

"C:\Documents and Settings\*NeutralizeR\Local Settings\Temp"

ya da Başlat > Çalıştır > %userprofile%\Local Settings\Temp

Temp klasörünün içinde bulunan tüm dosyaları silin.

*: Burada sizin windows oturum açma adınız olacak.

Bu da sonuç vermezse açık olan tüm konuşma pencerelerini ve Windows Live Messenger ana penceresini kapatıp yeniden .MCO uzantılı dosyaya çift tıklayarak yüklemeyi deneyiniz.
------------
4 Ekim 2007 tarihinde MsXLabs Winks Installer v1.2 sürümüne güncellenmiştir.
Bu sürüm, Windows Vista ile de uyumludur. Programı yeniden indirip kurmanız yeterlidir.
Vista'da bu program kullanılarak dinamik arka plan ve dinamik görüntü resmi yüklenmiş bir Messenger'dan ekran görüntüsü:
Adsiz
Eklenmiş Dosyalar - Download
Dosya Türü: zip MsXLabsWinksInstaller+MSWINSCK.zip (710.9 KB, 133 gösterim)
Son Düzenleyen NeutralizeR; 18 Aralık 2010 @ 18:44. Sebep: Güncelleme
Rapor Et
Reklam
Eski 10 Ekim 2005, 22:39

Muhtemel Problem ve Çözümü

#2 (link)
Webmaster
NeutralizeR - avatarı
Yukarıdaki adımları eksiksiz yapmanıza rağmen msn içeriği yükleyemiyorsanız, muhtemelen MsXLabsWinksInstaller sisteminizde MSN İçeriği Yükleyicisi olarak tanımlanmamış demektir. Bu durumda:

Üstteki mesajın 8. adımında Aç yerine Kaydet'e tıklayarak masaüstüne ilgili dosyayı kaydedin. Kaydolan dosyayı açın. Arşiv içindeki .MCO dosyasını sürükleyip arşiv dışına çıkarın.

Adı:  Untitled - 15.gif
Gösterim: 30357
Boyutu:  40.6 KB

Arşiv dışına çıkarttığınız dosyaya sağ tıklayın ve menüden Birlikte Aç'ı seçin. Birlikte Aç seçeneği menüde mevcut değilse, shift tuşuna basılı tutarak dosyaya sağ tıklayın, bu kez menüye geldiğini göreceksiniz.

Adı:  Untitled - 16.gif
Gösterim: 30063
Boyutu:  15.5 KB
Resimdeki gibi kutucuğu işaretleyin ve Gözat... tuşuna tıklayın.

Adı:  Untitled - 17.gif
Gösterim: 29902
Boyutu:  16.9 KB
C:\Program Files\MsXLabs\WinksInstaller klasörüne kadar gelin ve resimdeki gibi WinksInstaller.exe'yi seçip Aç'a tıklayın.

Adı:  Untitled - 18.gif
Gösterim: 29826
Boyutu:  15.0 KB
Son olarak Tamam tuşuna tıklayın ve göz kırpmasının ya da msn içeriğinin MSN Messenger'a eklendiğini göreceksiniz.

Bütün bu adımları denemenize rağmen sorunlar yaşıyorsanız, bu mesajı cevaplayın

Ya da alternatif olarak ekteki göz kırpması vb. ekleme programını kullanabilirsiniz (w&madder.exe):
Snap17

Download: w&madder.zip

İlk 'Browse' tuşuna tıkladıktan sonra sitemizden indirdiğiniz bir .MCO-.MCT dosyasını seçin (ZIP dosyasının dışına çıkarın önce), ardından 'Add this to MSN' tuşuna tıklayın.

Son Düzenleyen NeutralizeR; 9 Nisan 2007 @ 07:51.
Rapor Et
Eski 11 Ekim 2005, 22:17

#3 (link)
Webmaster
NeutralizeR - avatarı
Psikolojik durumunuzdan ziyade hangi adımda takıldığınızı ya da aldığınız hata mesajını yazarsanız yardımcı olmamız daha kolay olur.

Şu soruları cevaplayın lütfen.
  • Hangi Windows İşletim Sistemi Sürümünü kullanıyorsunuz? (Windows XP, 98, Me vs...)
  • Hangi MSN Messenger sürümünü kullanıyorsunuz? (MSN Messenger ana penceresini açın, Yardım'a sonra da Hakkında'ya tıklayın. Sürüm 7.5 'Derleme 7.5.0306 gibi...')
  • Hangi eklentileri kullanıyorsunuz? (MessengerDiscovery, Messenger Plus!, StuffPlug-NG gibi...)
  • Bilgisayarınızda hangi güvenlik yazılımları yüklü? (Antivirus, Firewall: Norton, ZoneAlarm gibi...)
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2005, 03:20

#4 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
windows xp kullanıyorum..
msn 7.5 derleme (7.5.0306) kullanıyorum..
discovery x ve stuffplug NG kullanıyorum.
norton antivirüs 2005 kullanıyorum ama etkin değil.. disable konumunda
hala yükleyemedim... yüklendi diyor ama eklenen hiçbir şey yok. lütfen yardım edin..
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2005, 15:37

#5 (link)
Webmaster
NeutralizeR - avatarı
StuffPlug-NG'yi, Messenger Plus!, Tercihler, Eklentiler menüsü altından geçici olarak kapatın. (kutucuğun işaretini kaldırın)

CTRL + ALT + DEL tuşlarına aynı anda basıp Görev Yöneticisini çalıştırın.

İşlemler bölümüne gelip listeden msgdiscoveryx.exe işlemini bulup sonlandırın.

MSN Messenger'ınızı kapatın. (bu işlemler yapılırken kendiliğinden kapanabilir)

Kısayoluna tıklayarak açın, oturum açın.

Önce bir göz kırpması yüklemeyi deneyin...

Ardından da bir dinamik görüntü resmi...

Sonucu bizimle paylaşın.
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2005, 16:55

#6 (link)
hasanherdem
Ziyaretçi
hasanherdem - avatarı
yukarıda anlattığın ilk şekliyle tek bir tane .mco göz kırpmasını yaptım
mesla : beyonce.mco sornsuz çalıştı. Benim sorunum siteden indirdiğim packleri nasıl msn yükleyeceğim
Rapor Et
Eski 13 Ekim 2005, 02:42

#7 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Arkadaşlar Amaç ve Kısaca Kurulum Şudur..

MsXLabsWinksInstaller İndirip Bilgisayarınıza Kuracaksınız..

Sorunla Karşılasırsanız Resimleri İnceleyin Yukarıdaki.

Kurulum Bittikten Sonra Windows Güvenlik Duvarına Takılırsanız Engellemeyi Kaldırıp İzin Vereceksiniz.

Daha Sonra İstediğiniz Wink'si İndirin Bilgisayarınıza Kaydedin..

Zip Şifrelerini Girin Tabi Şifre İstediğinde

İndirdiğiniz Winksin İçinde .MCO uzantılı Dosyaya İki Kere Tıklayın..

MSN Adresiniz Açık Olacak..

Otomatik Olarak Yüklenecektir Ve Sizin MSN Adresinizde Yerini Alacaktır.

Resim 12'de Görüldüğü Gibi Başka Sorun?
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2005, 04:08

#8 (link)
Metalmaster
Ziyaretçi
Metalmaster - avatarı
Neutralizer arkadaşım benimde bi sorunum var. Bu site üyelik sistemine geçmeden öncede burdan yüklemiştim winksleri ama formatta hepsi gitti. Şimdi yeniden winks installer kurdum. Sonra winksleri download ettim. İlk wink aslanlar gibi yüklendi. Aslında yükleyebiliyorum ama yarım saatte bi tane. Msn 7.5 kullanıyorum. Winksleri yükleyemiyorum diye komple kaldırdım yeniden kurdum yine aynı ilk wink i yüklüyorum ikincisini yüklemiyo yarım saat geçmeden. Baktım olcak gibi değil Winks installeri kaldırdım yeniden yükledim (sorunsuz yüklediğime eminim çünkü çok basit ve daha öncede yüklemiş ve çalıştırmıştım.) Belki dedim Windows güvenlik duvarı ayarlarımdandır. Güvenlik duvarını kapalı konuma getirdim ama yine olmadı yarım saat geçmeden yüklenmiyo. Ne yapacam bilemiyorum. Başka bi yolu kaldı mı kardeş?
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2005, 07:07

Deneyin ve menun kalın...!

#9 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Sorunları okudum Admin ve Moderatör arkadaşımın dediklerine ek olarak bir de şu yöntemi denemenizi isteyeceğim : makinanız açık ve winks ekleme yapmadınız bu gün ikonu çift tıklayarak uygulamayı yapın eklendiğini göreceksiniz birinci winksin ..: ikincisi için messengeri kapayıp açın tekrar deneyin onun da eklendiğini göreceksiniz ...: Bu yöntem sizin benzer bir şikayete bulunan bir arkadaşım tarafından denendi ve başarılı olundu o yüzden denemenizi rica ediyorum ...: şayet sorun devam ederse güvenlik ayarlarınızı en alt seviye veya tamamen devre dışına almanızdır :...kolay gelsin
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2005, 11:41

#10 (link)
Webmaster
NeutralizeR - avatarı
Alıntı:
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

StuffPlug-NG'yi, Messenger Plus!, Tercihler, Eklentiler menüsü altından geçici olarak kapatın. (kutucuğun işaretini kaldırın)

CTRL + ALT + DEL tuşlarına aynı anda basıp Görev Yöneticisini çalıştırın.

İşlemler bölümüne gelip listeden msgdiscoveryx.exe işlemini bulup sonlandırın.

MSN Messenger'ınızı kapatın. (bu işlemler yapılırken kendiliğinden kapanabilir)

Kısayoluna tıklayarak açın, oturum açın.

Önce bir göz kırpması yüklemeyi deneyin...

Ardından da bir dinamik görüntü resmi...

Sonucu bizimle paylaşın.
Bir tane yükleme yaptıktan sonra ikinciyi hemen ardı sıra yapamama sorunu genelde StuffPlug-NG Büyük Görüntü Resmi kullanımı özelliğinin aktif olması sonucunda ortaya çıkıyor. StuffPlug-NG'yi geçici olarak pasif hale getirin. Bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Bir göz kırpması, bir dinamik görüntü resmi ve bir dinamik arka planı sırasına göre yüklemeyi deneyin.
Son Düzenleyen NeutralizeR; 20 Ekim 2005 @ 01:12.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.292 saniyede (82.20% PHP - 17.80% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 00:46
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi