Arama

Gaye Aksu

Güncelleme: 28 Mart 2013 Gösterim: 44.589 Cevap: 2
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
25 Şubat 2008       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Gaye Aksu kimdir, Gaye Aksu biyografi

Sponsorlu Bağlantılar
GayeAksuGaye Aksu 1985 Trabzon doğumlu, aslen Ordu’ludur. Denizci bir ailenin kızıdır.

Müziğe çok küçük yaşlarda, Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği Eğitim Derneğinde başlar.Burada usul, nota, solfej, nazariyat eğitimine devam ederken, klasik kemençe dersleri de alır.

Küçük yaşlarda “yaralı kuş” ve “selam sana” adlı albüm çalışmaları yapmış ve sonra eğitimine devam etmiştir.

Uzun yıllar aldığı eğitimin neticesi olarak, müzik yorumculuğunu sunmak üzere “İLK ADIM” isimli yepyeni albüm ile karşınızda..
Biyografi Konusu: Gaye Aksu nereli hayatı kimdir.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
99522994gf9

Sponsorlu Bağlantılar
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
28 Mart 2013       Mesaj #3
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Gaye Aksu
MsXLabs.org & Vikipedi, özgür ansiklopedi

Gaye Aksu
Gaye Aksu
Genel bilgiler
  • Doğum 14 Aralık 1985
  • Trabzon, Türkiye
  • Etkin yılları 1998 - günümüz
  • Tarzlar Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği
  • Resmî sitesi www.gayeaksu.com.tr
Gaye Aksu (d.1985, Trabzon), Türk şarkıcı.

Biyografisi
Gaye Aksu denizci bir ailenin kızıdır. 3 yaşında iken babasının mesleği nedeniyle Ordu'dan İstanbul'a yerleşti. Müziğe çok küçük yaşlarda Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği Eğitim Derneği'nde başladı. Burada usul, nota, solfej, nazariyat eğitimine devam etti. Klasik kemençe dersleri aldı. İlk albümü Yaralı Kuş'u 1998 yılında çıkardı.

Gaye Aksu'nun "İlk Adım" isimli albümünün en son video klibi ise'Frankfurt'tan gelen Alman yönetmen Dennis Fersat tarafından "Gazel" adlı esere çekildi. Çekimleri İstanbul'da Maltepe Musiki Eğitim Derneği'nin salonlarında yapılan Klibin görüntüleri en son teknoloji olan HDV kalitesinde çekildi. Klibin montajı özel olarak Taka Media'nın Frankfurt'ta bulunan stüdyolarında yapıldı. Sanatçının fotoğraf çekimleri Koray Kasap tarafından Beykoz'da gerçekleştirildi. Albümün repertuar danışmanı Zara (şarkıcı), Gaye Aksu'ya iki tane de beste verdi.

Albüm
  • Yaralı Kuş, (1998)
  • Selam Sana, (2000)
  • İlk Adım, (2006)
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.