Arama

Adnan Şenses

Güncelleme: 16 Mart 2012 Gösterim: 27.166 Cevap: 2
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
20 Kasım 2006       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Baba Muhsin anne Emine'den 21.8.1935 de Bursa'da dünyaya gelen Adnan Şenses babasının memuriyeti dolayısıyla Ankara'ya taşındı.İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulu'nda başlayan Şenses tahsilinin devamını İstanbul'a taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulunu tamamlayıp, ailesinin ısrarı ile marangozluk sanatına başlamıştır. Atelye çalışmaları zamanı sesinin güzelliği ile çevresinin dikkatini çekmiş, böylece sahne ve müzik hayatı 1956 yılında başlamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Süratle musiki sanatının akademik kısmına ihtiyaç duyan Şenses, Ankara Radyosunun açmış olduğu imtihana girerek pekiyi derece ile Ankara Radyosunda göreve başlamış, 16 sene görev yaptıktan sonra Radyo'dan istifa ederek profesyonel sanat hayatına atılmıştır. Türkiye'nin en ünlü gazinolarında solistlik yapmış, 35'in üstünde film çevirmiş, plak ve kaset dünyasında Altın Plak ve çok sayıda ödüller almış, sosyal düzende dernek, cemiyet, vakıflara konserleriyle yılarca hizmetler yapmış, toplumca çok sevilen Şenses şu an TGRT televizyonunda 1 sene anlaşmalı ayda bir solo konserler yapmakta olup; sanatsal tüm faaliyetlere Mega Star olarak iştirak etmektedir.

Adnan Şenses - Ah Annem Annem

Ah annem annem gurbette
Sevdiğim bir gonca idi daha
Koklamadan soldu dediler ben
Aşkımı ona söylememiştim
Duyunca gözleri doldu dediler
Vefasız sanırdım o nazlı yari
Onun için terk eyledim diyarı
Duydum göç eylemiş gönlümün
Yari sanada selamı kaldı dediler
Artık feryadımı dinlesin
Könler uyusunlar dinler sahralar
Gözler o pembe yanaklar o
Tatlı diller çürüyüp aşkını anam
Buldu dediler çürüyüp
Aşkını buldu dediler

Son düzenleyen Kral_Aslan; 1 Şubat 2008 16:00
Biyografi Konusu: Adnan Şenses nereli hayatı kimdir.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
3 Temmuz 2010       Mesaj #2
kyle - avatarı
VIP katekolamin
dokunmaynbanacj4

Sponsorlu Bağlantılar
My one regret in life is that I am not someone else.
woltka1001 - avatarı
woltka1001
Ziyaretçi
16 Mart 2012       Mesaj #3
woltka1001 - avatarı
Ziyaretçi
Adnan Şenses (d. 21 Ağustos 1935; Bursa), Türk sanat müziği şarkıcısı, müzisyen ve eski sinema oyuncusu.
İlkokula Ankara İsmet İnönü ilkokulu'nda başlayan Adnan Şenses, tahsilinin devamını İstanbul'a taşındıkları Karagümrük İlk ve Ortaokulu'nda tamamladı. Ailesinin isteği üzerine marangozlukla ilgilenen Şenses, 1956 yılında çevresinin sesine verdiği ilgi doğrultusunda müzik hayatına atıldı. İlk musiki derslerini Suzan Yakar Rutkay'dan aldı.[1]
İlk önce Ankara Radyosu'nda çalışan Şenses, 16 yıl burada hizmet etti. Ardından, ünlü gazinolarda çalıştı, 47 film çevirdi ve birçok albüm yayımladı.
Kaynak:Wikipedia