Arama

Gülden Karaböcek

Güncelleme: 30 Ağustos 2014 Gösterim: 92.694 Cevap: 8
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
27 Kasım 2006       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!

GÜLDEN KARABÖCEK
guldenkarabocek2vd8
Besteci kimliği ve sahip olduğu kendine özgü çok özel ses rengi ve yorumuyla Türk müzik tarihinin gelmiş geçmiş en önemli ve kalıcı isimlerinden biri olan Gülden Karaböcek (resmi adıyla Saniye Gülden Karaböcek), 4 Kasım 1953 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi.Aslen baba tarafından Bulgaristan kökenlidir.Orijinal adı Saniye Gülden Göktürk olup, TCDD Kurumunda Muhasebe Şefi olan Hüseyin Orhan Göktürk ile ev hanımı olan Arife Göktürk çiftinin dördüncü çocuklarıdır.Sırasıyla Tezcan,Neş'ecan (Neş'e Karaböcek) ve Gülcan (Gülcan Karaböcek) adında üç, Taner adında (ağabeyi) bir erkek kardeşi vardır.Çocukluğu kısmen Ankara'da kısmen İstanbul'da geçer.Müziğe Ankara'da henüz beş yaşında iken merak sardığı bağlama dersleri ile başlar.Özellikle Türk Halk Müziğine karşı büyük bir ilgi ve sevgi duymaktadır.Ankara Radyosu THM sanatçılarından Yaşar Aydaş'tan ilk müzik eğitimini alır.Ondaki yeteneği asıl keşfeden ve onu ses sanatçığına yönlendiren ise Orhan Gencebay olacaktır.Nitekim,1967'de henüz 14 yaşında amatör bir solist adayı iken doldurduğu Yazılanlar Gelir Başa & Garip Kaldım ve Hayat Defteri & Dünyaya Geldim Neden adlarını taşıyan ilk 45'lik plaklarına bağlaması ile Orhan Gencebay eşlik eder.Bu iki 45'lik, Pathé etiketi ile 1969'da yayınlanır.Bu ilk plak denemelerinde sanatçı "folklorun arabeski" denebilecek bir tarzda söyler şarkılarını.
Sponsorlu Bağlantılar

1971 yılında 18 yaşında olduğu dönemde gerçek soyadı olan Göktürk'ün yerine,ablasının plaklarında ve sahnede kullandığı ünlü Karaböcek soyadını, ablasının tüm karşı çıkışlarına ve engellemelerine karşın mahkeme kararı ile alarak resmileştirir.İlk sahne çalışmaları da bu yıllarda başlar.Şah Plak ile anlaşarak bu şirket hesabına on adet 45'lik plak yapmıştır.Bu 45'liklerde dönemin modasına uyarak kimi zaman aranjman türündeki pop parçaları kimi zaman da modern folklor türündeki Aşık Mahzuni Şerif ve diğer bazı aşıkların türkü formundaki eserlerini seslendirir.1971 tarihli Adaletin Bu mu Dünya adlı 45'liği bu dönemdeki ilk önemli çalışmaları arasındadır.Hasta Gönlüm,Gönül Dağı,Gözlerin Güldükçe,Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller adlı eserler folk tarzının dikkat çekenleridir.Aranjman türündeki 1972 tarihli Koşma Koşma adlı 45'liği ile ilk kez adını duyurarak listelere girer.Taka Taka, Yaralı Kalp, Tövbe Ettim Sevmeye,Dur Bırakma Beni başlıca aranjmanlarıdır.

Sanatçı,1971-1974 dönemini kapsayan bu Şah Plak döneminin sonlarına doğru, Türkiye magazin tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü skandallarından biri olarak akıllarda hala tazeliğini koruyan Karaböcek Skandalının baş kahramanlarından biri olarak magazin basınında adını sıkça duyurur.Önce aile içinde patlak veren ve daha sonra medyaya yansıyan bu talihsiz olaylar zinciri, 1973 yılında afişe olacak ve 1974 yılında sanatçının ablası Neş'e Karaböcek ile ablasının 12 yıllık eşi Atilla Alpsakarya arasındaki evliliğin Temmuz 1974'te son bulmasının ardından, Elenor Plak Şİrketinin sahibi Atilla Alpsakarya ile 12 Eylül 1975'te nikah masasına oturması ile sonuçlanacaktır.Gülden Karaböcek - Atilla Alpsakarya çiftinin skandallarlarla başlayan olaylı evliliği, mahkeme kararı ile kesin olarak ayrılacakları 26 Ekim 1983 tarihinde yine buna benzer ve sonu cezaevine kadar uzanan birbirinden bunalımlı günlerle dolu bir dizi talihsiz olaylar zincirinden oluşan büyük skandallar eşliğinde olaylı şekilde sona erinceye kadar 8 yıl sürecektir.Bu ilk evliliğinden, Haziran 1979'da Alpay adındaki oğlu dünyaya gelir.

Bu evlilik döneminde Gülden Karaböcek, eşi Atilla Alpsakarya'nın sahibi bulunduğu Elenor Plak Şirketi hesabına yaptığı birçok 45'lik ve albümlerle şöhret basamaklarını gerçek anlamda hızla tırmanır.Elenor döneminde toplam 8 adet 45'liğe imza atar.Bunların ilki olan 1974 tarihli Ahu Gözlüm 45'liği, sanatçıyı ilk kez listelerde zirveye taşır.Bu dönemin ilk 45'likleri, Batı soundlu fakat türkü formundaki serbest çalışmalardır.Nem Kaldı,Gitme Durnam,ŞuSazıma Bir Düzen Ver,Ela Gözlüm,Dokunma Keyfine Yalan Dünyanın gibi bu tip çalışmalarında altyapılarda Batıcı fakat yorumuyla kesinlikle özgün ve özünden kopmamış bir görünüm sergiler.İlk LP'leri de bu çizgideki eserlerden oluşan 1975 tarihli Anadolu'nun Bağrından ve 1976 tarihli Dostum adlı albümleridir.1975-1976 döneminde, Elenor'un bir diğer sanatçısı olan ve tıpkı kendisi gibi yeni yeni şöhretle tanışan Ferdi Tayfur'un bestelerinden etkilenerek, sanatçının arabesk tarzdaki Bana Gerçekleri Söyle,Akşam Güneşi,Kır Çiçekleri,Alıştım,Çeşme,Ne Bilirdim ki gibi ses getiren bazı bestelerine plaklarında başarıyla yer verir.Tüm bu dönemdeki çalışmalarında düzenlemelerine ünlü müzisyen Onno Tunç aranjör olarak imzasını atar.

Gülden Karaböcek'i deyim yerindeyse Gülden Karaböcek yaparak ona asıl şöhretini kazandıran dönem ise, tüm bu çalışmaları izleyen ünlü Dilek Taşı filmi olacaktır.Saner Film hesabına çekimleri 1977 sonlarında gerçekleştirilen film, aynı adı taşıyan ünlü bestenin doğumunu da beraberinde getirmiştir.Çekimleri Antalya'da yapılan Hulki Saner imzalı film, 1978 başında gösterime girerek büyük ilgi uyandırmış,hemen arkasından yayınlanan 45'liği ise ölümsüz bir hit olarak sanatçının bir numaralı başyapıtını 1978 yılının unutulmaz klasiği olarak zirveye çıkarmıştır.Müzik tarihimizde "Arabeskle Türk popunu buluşturan şarkı" olarak da değerlendirilen Dilek Taşı,besteci kimliği ile sanatçıyı daha sonraları pek çok hit eserine imza atacak olan söz yazarı Ali Tekintüre ile ilk kez bir araya getirir. 45'lik olarak yayınlanan bu son plağı ile umduğu başarıyı yakalayan Gülden Karaböcek,yıllar süren emeğinin sonucunda artık nihayet zirvededir ve müzik türündeki radikal bir değişimin kesin kararını vermiştir.Artık modası da geçen pop-folk tarzından vazgeçmenin zamanı gelmiştir.Yakaladığı çıkışla şimdi de yepyeni bir LP ile Türk Müziği türünde şansını bir kez daha deneyecektir.

Dilek Taşı filmi ve 45'liği ile yaşadığı başarı,sanatçıya çok daha büyük bir başarının kapısını araladı ve böylece ünlü Müzik ve Ben albümü doğdu.1979 yılında yayınlanan bu albümünde Gülden Karaböcek, besteci kimliğini,tüm müzik bilgisini ve yılların duygu birikimini açıkça ve doğal bir şekilde,içinden geldiği gibi ortaya koyarak başta Sürünüyorum,Ayrılık Kolyesi,Kırılsın Ellerim, Bahtıma Yanarım ve Kaybolan Hayaller olmak üzere hit haline gelen pek çok esere imzasını başarıyla attı.Ali ve Celal Tekintüre ile A.Selçuk İlkan ise parçalara yazdıkları sözlerle albüme çok önemli katkılarda bulundular.Sanatçının hem eşi hem de patronu durumundaki Atilla Alpsakarya ise,imzasını yine başarıyla attığı bu sanatsal olduğu kadar ticari anlamda da başarılı olan ve Gülden Karaböcek'i plak satış rekortmeni yapan prodüksiyonun hızını kesmemek için sanatçıyla 3 yıl boyunca yeni bir albüm yapmadı.Müzik eleştirmenlerince ülkemizde yayınlanan en fenomen albümlerden biri olarak nitelenen Müzik ve Ben ile Gülden Karaböcek,kariyerinin en önemli yapıtına imza atarak yepyeni bir tarzın da öncüsü oldu.O dönemde var olan hiçbir müzik kategorisine tam olarak sokulamayan bu tür,daha sonraları bir çeşit arabesk müzik tarzı olan fantezi müzik olarak adlandırılacaktır.O dönemde kimilerince,müzikal altyapısındaki ve soundundaki modernliği ve farklılığı nedeniyle Batı Arabesk olarak tanımlanan albüm,elde ettiği popülerlikle ve yakaladığı müthiş satış grafiği ile 1980 yılının en iyi Türk Müziği albümü olarak sanatçıya kariyerindeki ilk ödülünü de kazandırmış oldu.

Gülden Karaböcek, Müzik ve Ben albümüyle müzikal anlamda kişiliğini,kendi tarzını ve soundunu artık belirgin bir şekilde bulmuştu.Halk onu bu müzik türünde sevmişti,benimsemişti.O halde aynı çizgide devam etmeliydi.Bu albümün uzun soluklu bir satış grafiği çizmesi nedeniyle önünü kesmemek düşüncesiyle bir sonraki albümün çıkışı için 3 yıl beklemek gerekti.Bu uzun bekleyişin sonunda gelen ise Gülden Fırtınası albümü oldu.Müzik ve Ben'den daha yüksek bir başarı düzeyini hedefleyen bu yepyeni albümün adı da Türkiye müzik piyasasında bir "fırtına" kopacağı beklentisini çekinmeksizin cesaretle dile getiriyordu.Müzik ve Ben'in başarısında çok önemli katkıları bulunan iki söz yazarı Ali Tekintüre ve A.Selçuk İlkan ile Gülden Karaböcek (daha doğrusu Elenor Plak Şirketi) arasında verilen bazı sözlerin tutulmaması (altın kalem ödülü gibi) ve girilen gereksiz birtakım polemikler yüzünden artık soğuk yeller esmekteydi.Nitekim,tamamlanma aşamasına yaklaşılan albüm,bu gibi pürüzler nedeniyle adı geçen söz yazarlarının hazırlıkları süren albümden şarkı sözlerini çekmesi sebebiyle yeni bir repertuarla yeniden hazırlanarak Eylül 1981'de kayıtları tamamlandı.Büyük bir başarı göstereceği beklentisi ile Nisan 1982'de Elenor Plak etiketi ile piyasaya sürülen albümdeki çoğu parçanın sözlerine ünlü söz yazarı Halit Çelikoğlu imza attı.Müzik ve Ben'den bile daha büyük bir ticari başarı elde edeceğine kesin gözüyle bakılan bu albüm Küstüm Sana Dünya,Mahşer Gününde,İki Kelime,Can mı Dayanır,Nasıl Güleyim gibi unutulmaz hitler çıkarmasına rağmen,gerek o dönemde iyice yaygınlaşan korsan kasetçilik gerek sanatçının özel yaşamındaki sorunlarının da etkisiyle tanıtım ve reklam çalışmalarının yetersizliği gibi olumsuz faktörlerin de etkisiyle albüm büyük beklentilerin ve hak ettiği ticari başarının altında bir satış grafiği çizerek bir bakıma hayalkırıklığı yarattı.

1982 ve 1983 yılları Gülden Karaböcek için sanatsal açıdan pek de verimli geçmedi.Bu dönemde sanatçının Atilla Alpsakarya ile 7 yıldır sürdürdüğü "olay" evliliğindeki aşılmaz sorunlar ve yaşadığı birbirinden bunalımlı günler sebebiyle özel yaşamındaki istikrarsızlık ve çalkantılar doğal olarak sanatsal çalışmalarına da yansıdı.Albüm üretimi ise biraz tuhaf bir şekilde devam etti.Şöyle ki,bu dönemde sanatçının plak yapılmamış şarkılarından derlenen Gülden'in Dünyası adlı bir kasetinin Türkiye kaset piyasasına henüz yeni giren Uzelli etiketi ile yayınlanması şaşkınlıkla karşılandı.Yine bu ara dönemde kaydedilmiş olan kimi diğer şarkıları ise, sanatçı, eşi Atilla Alpsakarya'dan ve dolayısıyla da Elenor'dan kesin olarak ayrılmış olmasına rağmen 1984 yılında Öyle Yalnız Kaldım ki (LP ve MC) ve Dünyadan Zevk Almıyorum (MC) adı verilmiş "ara" albümleri olarak piyasaya sürüldü.Bu üç albümden yalnızca Öyle Yalnız Kaldım ki listelere girebildi,ancak ihtilaflı bir döneme rastlayan her üç albümden de bir hit çıkması mümkün olmadı

< YERLİ BASIM KASETLERİ >

ADALETİN BUMU DÜNYA

Çıkış Tarihi: 19xx
Bilgi: Karma
Yapım: Şah Plak
Yönetmen:
Stüdyo: Şah Plak Ses Kayıt Stüdyosu
Şarkılar: 19

1-Adaletin Bumu Dünya
2-Derdimi Döksem
3-Oy Beni Beni
4-Oy Bende Yare Bende
5-Hasta Gönlüm
6-Gönül Dağı
7-Unuttum Artık Seni
8-Gözlerin Güldükçe
9-Dumanlı Dumanlı
10-İşte Gidiyorum 11-Tövbe Ettim
12-Gözümüz Yok
13-Şaka Yaptım
14-Yaralı Kalp
15-Anca Beraber
16-Koşma Koşma
17-Kalbim Çarpar
18-Bırakma Beni
19-Güleceksin

AĞLIYORSAM YAŞIYORUM
Çıkış Tarihi: 1984
Bilgi: Yerli
Yapım: Oscar Plakçılık
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar: 14

1-Ceza
2-Kısmet Olursa
3-Ara Beni, Bul Beni
4-Anılar Bana Yeter
5-Mum Işığında
6-Hep Bu Saatte
7-Neye Yarar ki -Sen Evlisin
8-Ağlıyorsam Yaşıyorum
9-Sen Evlisin
10-Al Resmini Ver Resmimi
11-Kimseye Sır Açamadım
12-Tek Sevenim Sen Olsan
13-Gözüm Seni Görmese de
14-Dünya Bile Gözümde Değil

AĞLIYORSAM YAŞIYORUM

Bilgi: Yerli İkinci Basım
YapımMsn Surprisedscar Plakçılık
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar: 14

1-Ceza
2-Kısmet Olursa
3-Ara Beni, Bul Beni
4-Anılar Bana Yeter
5-Mum Işığında
6-Hep Bu Saatte
7-Neye Yarar ki -Sen Evlisin
8-Ağlıyorsam Yaşıyorum
9-Sen Evlisin
10-Al Resmini Ver Resmimi
11-Kimseye Sır Açamadım
12-Tek Sevenim Sen Olsan
13-Gözüm Seni Görmese de
14-Dünya Bile Gözümde Değil

DÜNYADAN ZEVK ALMIYORUM

Bilgi: Karma
Yapım: Elenor Plak
Yönetmen:
Stüdyo: Elenor
Şarkılar:10

1-Aşkı Mutluluk Sanıp
2-Dünyadan Zevk Almıyorum
3-Sev Yeter
4-Sayende
5-Kimse Sevmesin
6-Beni Yalnız Bırakma
7-Yabancı Değiliz
8-Ömür Kuş Olmuş
9-Sana Nasıl Anlatayım
10-Bir Güne Sığmaz

DUYARMISIN FERYADIMI

Çıkış Tarihi: 1985
Yapım: Oscar Plakçılık
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar:12

1-Yüreğin Bir Taş
2-Bugün
3-Duyar mısın Feryadımı ?
4-Hasretinle Yaşanmıyor
5-Sevsen Ne Olurdu ?
6-Mavi Mavi
7-Aramak Şimdi mi Aklına Geldi ?
8-Son Yemin
9-Ben Olmalıydım
10-Sonum Olursun
11-Aşk Yarası
12-Ayrılık Son Şarkımız

AŞIĞIM SEVİYORUM

Çıkış Tarihi: 1986
YapımMsn Surprisedscar Plakçılık
Yönetmen: Muhti Bayam
Stüdyo: İstanbul Ses Kayıt
Şarkılar: 12

1-Aşığım Seviyorum
2-Yaktılar Beni
3-Sevdamız
4-Mecburum
5-Vefasız
6-Sevda Gözlüm
7-Haram Olsun
8-Mutluluk
9-Allah Korkusu
10-Seni Çağırdım
11-Kararsız Sevgili
12-Nazlım

ALMAN BASIM KASETLERİ

AHU GÖZLÜM
-1-
Çıkış Tarihi:1975
Bilgi:Karma
Yapım:Minareci Kaset
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar:16

1-Ahu Gözlüm

2-Gelme Deli Deli

3-Bir Belalı Baştan Gayrı Nem Kaldı
4-Bitmez Tükenmez Geceler
5-Şu Sazıma Bir Düzen Ver
6-Derdimi Dökersem Derin Dereye
7-Oy Bende Yare Bende
8-Zalim Sevgili
9-Gitme Turnam Vuracaklar
11-Ela Gözlü Nazlı Yarim
10-Yalancısın
12-Bekarım
13-Dostlar Gelin de Görün
14-Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller
15-Sevdim Seni
16-Taka Taka

GÜLDEN KARABÖCEK -3-

-2-

Çıkış Tarihi:19xx
Bilgi:Alman Basım
Yapım:Türküola
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar:13
1-Çeşme
2-Kır Çiçekleri
3-Mehmet Emmi
4-Ne Bilirdim ki
5-Gafil
6-Yanıyorum
7-Çeşm-i Siyahım
8-Su Ver
9-Çaya Gider O Yani
10-Arzu Kızım
11-Oy Dünya
12-Dokunma Keyfine
13-Hancı mısın

MÜZİK ve BEN
-3-

Çıkış Tarihi:1979
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar:14
1-Sanki
2-Sevme Beni Unut Beni
3-Aşk Berduşu
4-Arabacı
5-Buruk Acı
6-Aynalar
7-Alıştım
8-Özüne Özüm Kurban
9-Ah Bu Dünya
10-Yeşil Ördek
11-Ne Sevdiğin Belli
12-Dostum Dostum
13-Küçükten Görmedim Ana Kucağı (Uzun Hava)
14-Küstürdün Gönülü Güldüremedin

DİLEK TAŞI
-4-

Çıkış Tarihi:1979
Bilgi:Karma
Yapım:Uzelli
Yönetmen:
Stüdyo:
Şarkılar:11

1-Şimdi Artık El Oldun
2-Dilek Taşı
3-Boşuna Kazma Mezarcı
4-Bir Aşk Bulamadım ki
5-Sürünüyorum
6-Ayrılık Kolyesi
7-Bahtıma Yanarım
8-Ne Zaman Bitecek Bu Azap
9-Sevmek Nedir ki
10-Suçum Var mı
11-Seni Unutamadım

ÇEŞME - 1555
-5-

Çıkış Tarihi:1982
Bilgi:Alman Basım Karma
Yönetmen:
Stüdyo: Şarkılar:9

1-Çeşme
2-Kır Çiçekleri
3-Gafil
4-Yanıyorum
5-Oy Dünya
6-Su Ver Leyla
7-Çaya Gider O Yani
8-Çeşm-i Siyahı
9-Dokunma Keyfine Yalan Dünyanın

GÜLDEN FIRTINASI
-6-

Çıkış Tarihi:1982
Yönetmen:
Stüdyo: Şarkılar:8

1-Bahtıma Doğacak (Küstüm Sana Dünya)
2-İki Kelime
3-Aldırma Gönül
4-Günahım Ol Benim
5-Can mı Dayanır
6-Mahşer Gününde
7-Nerdesin
8-Kumarda Kaybettim

DERTLERİN KADINI
-7-

Çıkış Tarihi:1983
Yönetmen:
Stüdyo: Şarkılar:9

1-Dertlerin Kadını Oldum
2-Sevgilim
3-Nasıl Güleyim
4-Günahım Ol Benim
5-Mahşer Gününde
6-Gönül Verme Sakın
7-Can mı Dayanır
8-Küstüm Sana Dünya
9-İki Kelime

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 20 Haziran 2008 19:06
Biyografi Konusu: Gülden Karaböcek nereli hayatı kimdir.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
b46fo5

Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2008       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gülden Karaböcek
8fee6b3a77km4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2008       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
birkucukkadin
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
24 Haziran 2008       Mesaj #5
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
b31mn1
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dogru bir biografi, fakat yanlis olan bir kisim var. Gulden Gokturk bes yasinda muzik hayatina baslamamistir. Asil ablasi Nese Karabocektir bes yasinda muzik hayatina baslayan ve daha sonra kardesi Gulden Gokturk'u ekmek parasi kazansin diye muzik dunyasina sokan. Ve Gulden Gokturk, soyadini ablasinin basarilarini gorunce, bu isimden faydalanmak icin degistirmistir. Ablasinin bundan ta ki, Gulden Gokturk yeni soyadi ile piyasaya cikana kadar haberi olmamistir. Onun icin, ablasinin bunu engellemeye calisip onunu kesmeye calistigini soylemek yanlis olur. Bu tip negatif ve camur gibi atilan soylentiler, o zamanki medyanin, sayin Nese Karabocek ile Gulden Karabocek arasinda sanki bir savas varmis gibi bir hava yaratip, gazete satmak taktiklerinden baska birsey degildir. Hele o zamanki Hafta Sonu gazetesi, cok iyi bilinirdi bazi sanatcilar hakkinda devamli negatif haber yazip satis artirdigini.
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
2 Temmuz 2010       Mesaj #7
kyle - avatarı
VIP katekolamin
60608694986002909ss1
My one regret in life is that I am not someone else.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
13 Haziran 2011       Mesaj #8
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
1a392484

0430e060

1. Konuşsana Bir Tanem
Söz: Hamza Dekeli Müzik: Mehmet Arslan

2. Bir Mucize Allahım
Söz: Mehmet Yüzüak Müzik: Gülden Karaböcek

3. Kaderim

4. Dayanamam

5. Ruhumdaki Fırtına
Söz: Mehmet Yüzüak Müzik: Gülden Karaböcek

6. Vefasız
Söz & Müzik: Yusuf Kaya

7. Suçum Var Mı?
Söz: Cavit Askan Müzik: Mehmet Arslan

8. Hakkım Değil Mi?
Söz: Hülya Kaya Müzik: Gülden Karaböcek

9. Bana Sorun
Söz: Halit Çelikoğlu Müzik: Mehmet Arslan

10. Ben Miyim?
Söz: Yıldırım Caner Müzik: Mehmet Arslan
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
30 Ağustos 2014       Mesaj #9
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Gülden Karaböcek
MsXLabs.org

Saniye Gülden Göktürk ya da bilinen sahne adıyla Gülden Karaböcek, Türk şarkıcı, besteci ve oyuncu.

Gerçek Adı: Saniye Gülden Göktürk
Doğum Yeri: Ankara
Doğum Tarihi: 4 Kasım 1953

Hakkında:
- Ankara Radyosu'nda çalıştığı dönemde Yaşar Aydaş'tan şan, nota ve solfej eğitimi aldı.
- İlk plağını "Yazılanlar Gelir Başa & Garip Kaldım" ismiyle yayınladı ve bu plakta sanatçıya Orhan Gencebay bağlamasıyla eşlik etti.
- 1983'te İngiltere de London Palladium'da ve Avustralya'da konserler verdi.
- 1987 yılında Türkiye'nin ilk yerli cd'sini "Bir Mucize Allahım" adıyla çıkardı.
- Bülent Ersoy ve Ferdi Tayfur ile birlikte Avrupa turnesine çıkarak Almanya başta olmak üzere birçok ülkede sahne aldı.

İlk Albüm: Anadolu'nun Bağrından
İlk Plak: Yazılanlar Gelir Başa & Garip Kaldım

Karnaval.com
🌘 🚀